Acasă » 2017 » Martie » 13 » A inceput returul in ``fotbalul mic``
8:30 PM
A inceput returul in ``fotbalul mic``

Cupa Romaniei

 

FC Bihor Legenda 1902 – Toldy Sânnicolau 2-0

Slovan Valea Cerului – Minerul Șuncuiuș 0-3

Viitorul Popești – Unirea Bratca nu se disputa

CSC Dacia Gepiu – CF Liberty Oradea 9-0

Voința Ciumeghiu – Victoria Tulca 1-4

Izvorul Cociuba Mare – Gloria Căbești 5-0

Viitorul Tărian – Vulturul Dobrești 4-0

Unirea Oșorhei – AS Vadu Crișului 4-2

 

 

 

Liga a 4-a

Etapa a 16-a, prima a returului:

Liga a 4-a

 

Unirea Valea lui Mihai – CSO Ştei 3-1 (3-0)

Au marcat: Beres 18, Hebriştean 27, Sandor 38 / C. Lazea 55

Cartonaşe roşii: Pereny 5, Lakatos 90+2 / -

La juniori: 4-3.

 

FC Universitatea Oradea – Unirea Livada 3-1 (1-1)

Au marcat: Al. Ilieş 22, Bulz 79, Suwan 90+2 / M. Popa 44

La juniori: 13-0.

 

Mădăras – CS II Oşorhei 1-3 (0-2)

Au marcat: Ad. Petricău 65 / S. Rus 4, I. Groza 23, S. Grozav 67

La juniori: 0-1.

 

Crişul Aleşd – Viitorul Borş 0-6 (0-2)

Au marcat: Em. Zadori 12, 90+1, T. Popa 13, 76, B. Milian 56, 65

La juniori: 3-1.

 

CSC Sînmartin – CS Bihorul Beiuş 1-2

Au marcat: G. Ciobriş 82 autogol / M. Trip 30, 59

CSC Sînmartin: I. Avram – D. Iuhas, B. Buştea, D. Negrea, Bala (59 Florescu), Ov. Morna, A. Pintea, Cr. Jurcuţ, P. Pereţ, P. Ardelean, L. Pereţ (60 M. Marian). Antrenor: Daniel Lupaşcu.

Bihorul Beiuş: Odobasianu – Cr. Copil, D. Stan, N. Mihoc, G. Ciobriş, Fl. Popa (62 C. Mândru), V. Silaghi, M. Trip, D. Toma, Mihuţa, V. Foghiş. Antrenor: Rudy Kovacs.

Arbitri: George Bronţ – Ciprian Fechetea, Norbert Orban.

Observator AJF: Ioan Pirtea.

La juniori: 2-3.

 

Crişul Sântandrei - Padişul Bihorul Gurani** 3-0.

CSM Olimpia Salonta - FC Paleu* 3-0.

 

CLASAMENT - SENIORI

1. Univ Oradea        15 13 0 2 54-15 39

2. CS Bihorul Beiuş 15 11 4 0 42-11 37

3. Crişul Sântandrei 15 11 2 2 57-17 35

4. CS Diosig            14 11 2 1 47-16 35

5. Valea lui Mihai      15 9 1 5 31-15 28

6. CSO Ştei              16 5 8 3 36-27 23

7. CS Mădăras         15 7 1 7 36-40 22

8. Viitorul Borş          15 6 2 7 39-37 20

9. Unirea Livada       15 5 3 7 36-45 18

10. CS 2 Oşorhei      15 4 4 7 23-42 16

11. Crişul Aleşd        15 4 1 10 28-34 13

12. Olimpia Salonta 15 3 2 10 21-36 11

13. CSC FC Paleu   15 2 4 9 15-24 10

14. CSC Sânmartin 15 2 4 9 15-39 10

15. Padişul Gurani  15 0 2 13 13-87 -1

 Padişul Gurani a fost penalizată cu 3 trei puncte pentru retragerea de pe teren la meciul cu CSO Ştei.

CS FC Paleu s-a retras din campionat şi va pierde meciurile rămase de disputat cu 0-3.

 

CLASAMENT JUNIORI

1. CS Bihorul Beiuş 15 13 1 1 86-21 40

2. CS 2 Oşorhei      15 13 1 1 51-16 40

3. Olimpia Salonta 15 11 1 3 60-13 34

4. Crişul Sântandrei 15 11 0 4 71-27 33

5. Valea lui Mihai      15 10 1 4 70-37 31

6. CS Mădăras         14 9 0 5 55-22 27

7. Univ Oradea        15 8 2 5 61-26 26

8. CSO Ştei            15 7 2 6 50-25 23

9. CSC Sânmartin  15 6 1 8 47-49 19

10. Crişul Aleşd      15 5 1 9 44-62 16

11. Viitorul Borş      14 5 0 9 36-48 15

12. CS Diosig         14 4 1 9 27-59 13

13. Padișul Gurani 15 2 0 13 30-106 6

14. CSC FC Paleu 15 1 1 13 21- 71 4

15. Unirea Livada 15 0 0 15 14-142 0

Categorie: Sport | Vizualizări: 88 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar