Acasă » 2016 » Iunie » 26 » EURO 2016 - OPTIMI
11:00 AM
EURO 2016 - OPTIMI

Echipa reprezentativa a Poloniei s-a calificat in sferturile de finala ale EURO 2016, dupa ce a eliminat, la lovituri de departajare, formatia Elvetiei.  Polonezii au condus la pauza cu 1-0 gol Blaszczykowski, elvetienii reusind egalarea in minutul 82 printrun gol senzational inscris de Shaqiri. In cele doua reprise de prelungiri nu s-a mai inscris, iar la loviturile de la 11 m a ratat Xhaka de la Elvetieni.

In al doilea meci de sambata, Tara Galilor a invins Irlanda de Nord cu 1-0, prin autogolul lui Mc Auley din minutul 75.

In `meciul de zece` , Portugalia a eliminat Croatia gratie golului marcat de Quaresma in minutul 117. Dupa 90 de minute scorul a fost egal 0-0.

Astazi se desfasoara alte 3 partide: Franta – Irlanda, pe Stede de Lumiere, de la ora 16, Germania – Slovacia, de la ora 19 si Ungaria – Belgia de la ora 22.

Maine au loc ultimele doua meciuri din optimi: Italia – Spania si Anglia – Islanda.

Categorie: Sport | Vizualizări: 131 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0