Bine aţi venit Vizitator!
Miercuri, 2017-04-26, 0:14 AM
Acasă | Înregistrare | Autentificare | RSS

Meniu site

Categoriile secţiunii

Actualitate [36]
stiri la zi
Sport [102]
Stiri sportive
Muzica [4]
Stiri muzicale
Beius [8]
Stiri locale
Fermieri [47]
Stiri agricole
Diverse [10]

Sondajul nostru

Evaluează site-ul meu
Total răspunsuri: 10

Mini-chat

Doar utilizatorii autorizați pot posta mesaje

Statistici


Total online: 1
Vizitatori: 1
Utilizatori: 0

Autentificare

Căutare

Calendar

«  Iunie 2016  »
LnMrMrcJoiVnSaDm
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Arhiva materialelor

Prietenii site-ului

Blog

Acasă » 2016 » Iunie » 11 » Final incandescent in fotbalul bihorean
9:15 AM
Final incandescent in fotbalul bihorean

 Final cu suspans in campionatele judetene de fotbal.

 In Liga a 4-a castigatoarea se va decide in ultima etapa, in meciul direct dintre primele doua clasate, partida ce se va desfasura duminica la Hidisel.

 In Liga a 5-a, Seria a doua, apele s-au tulburat dupa excluderea din campionat a echipei Inter Crisul Batar, pentru doua neprezentari. In urma refacerii clasamentului Unirea Livada mai are doar 3 puncte avans in fata celor de la Padisul Gurani, asa ca ultimele doua etape vor fi foarte interesante.

 

Liga a 4-a

Ultima etapa

Sambata

Ora 17.00, seniorii – ora 15.00, juniorii

Unirea Valea lui Mihai - Universitatea Oradea

Ora 18.00, seniorii - ora 16.00, juniorii

CS Mădăras - Olimpia Salonta

Duminica

Ora 15.00, seniorii – ora 11.00, juniorii

FC Hidişel - CS Diosig

Ora 17.00, seniorii - ora 15.00, juniorii

Crişul Sântandrei - Locadin Ţeţchea.

 

Meciurile CS CF Bihorul Beiuş - CSO Ştei 2-2 (la juniori 8-1) şi Viitorul Borş – Crişul Aleşd 1-0 (la juniori 1-1) s-au jucat în devans.

Viitorul Marghita şi Victoria Avram Iancu vor sta.

 

CLASAMENT - SENIORI

1. CS Diosig        25   21   1     3     94-30    64

2. FC Hidişel       25   20   4     1     81-18    64

3. Sântandrei      25   18   1     6     76-31    55

 

 

 

 

Liga a 5-a

Info AJF Bihor

 Din cauza celor două neprezentări avute in sezonul 2015-2016, Inter Crișul Batăr se sancționează cu excluderea din  campionatul Ligii a 5-a, Seria a 2-a și se penalizează cu 2000 lei, conf. T II S IV art. 9/14.1. În cazul în echipa Inter Crișul Batăr se va înscrie în ediția 2016-2017 a Ligii a 5-a, va trebui să achite o taxă suplimentară de 1500 lei, plus datoriile acumulate. Datorită excluderii echipei Inter Crișul Batăr din Liga a 5-a Seria a 2, toate jocurile disputate de această echipă în returul campionatului (începând din etapa 16-a) se omologhează cu scorul de 3-0 în favoarea echipelor adverse, conf. C. II art. 17, pct. 1b din ROAF.

 

 În urma reomologării rezultatelor cauzate de excluderea echipei Inter Crișul Batăr, clasamentul la zi al Ligii a 5-a Seria 2 arată astfel:

1

Unirea Livada

26

21

3

2

102-40

66p

+27

2

AS Padișul Bihorul Gurani

26

20

3

3

85-27

63p

+24

3

Unirea Roşia

27

18

6

3

96-36

60p

+18

4

Biharea Vaşcău

26

15

5

6

65-36

50p

+11

5

Zorile Buntesti

26

15

4

7

71-46

49p

+10

6

Gloria Căbeşti

27

13

4

10

61-38

43p

+4

7

Dacia Gepiu

26

12

6

8

72-48

42p

+3

8

CF Liberty Oradea

26

11

4

11

55-49

37p

-2

9

Victoria Tulca**

26

10

3

13

53-61

27p

-6

10

Vulturul Dobreşti*

26

9

3

14

29-56

27p

-9

11

Izvorul Cociuba Mare

26

8

0

18

42-84

24p

-15

12

Voinţa Cheresig

26

6

4

16

38-70

22p

-17

13

Asociaţia Sportivă Cefa

26

4

6

16

34-83

18p

-21

14

Voinţa Ciumeghiu

26

4

1

21

32-109

13p

-26

15

Inter Crişul Batăr***

26

2

4

20

13-65

7p

-29

* Echipă penalizată cu scăderea a 3 puncte din clasament

** Echipă penalizată cu scăderea a 6 puncte din clasament

*** Inter Crișul Batăr a fost penalizată cu scăderea a 3 puncte din clasament după etapa 26-a (22 mai 2016) şi exclusă din campionat după etapa a 28-a din data de 5 iunie 2016.

 

 

Programul etapei a 29-a în seria a II-a:

Duminică

Ora 11.00: 

AS Cefa - Biharea Vaşcău (la Inand)

Ora 18.00:

Voinţa Ciumeghiu - Dacia Gepiu

Victoria Tulca - Unirea Roşia

Vulturul Dobreşti - Unirea Livada (la Luncasprie)

AS Padișul Bihorul Gurani - Izvorul Cociuba Mare (la Sântion)

Voinţa Cheresig - CF Liberty Oradea

Inter Crişul Batăr - Zorile Bunteşti 0-3.

Gloria Căbeşti va sta.     

Primele locuri in clasament, dupa excluderea echipei Inter Crisul Batar

1. Livada          26    21    3      2      102-40     66

2. Gurani          26    20    3      3      85-27       63

3. Roşia            27    18    6      3      96-36       60

4. Vaşcău         26    15    5      6      65-36       50

 

 

Seria 1

Vineri

Cetatea Biharia - Săgeata Brusturi

Sambata, ora 18.00

Frontiera Oradea - CSC FC Paleu (la Episcopia Bihor)

CS Săcueni - CS 2 Oşorhei

Duminica

Ora 17.00:

AC Bihorul Lugaş - Inter Aştileu

AS Vadu Crișului - Voinţa Suplac

Ora 18.00:

Toldy Sânnicolau de Munte - CSC Sânmartin

Unirea Bratca - Minerul Şuncuiuş

LPS Bihorul Oradea - Foresta Tileagd (Stadionul Tineretului). (Sursa:ajf bihor)

Categorie: Sport | Vizualizări: 129 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar