Acasă » 2017 » Aprilie » 17 » Fotbal bihorean - Rezultate din etapa de Pasti
9:40 AM
Fotbal bihorean - Rezultate din etapa de Pasti

Liga a 4-a

Joi, 13 aprilie

CSO Ștei – Crișul Sântandrei 1-5

Sambata, 15 aprilie

CS Diosig – CSC Sînmartin 5-2

FC Universitatea – CS Mădăras 3-3

CS Oșorhei II – Viitorul Borș 0-0

Unirea Livada – Crișul Aleșd 1-0

Unirea Valea lui Mihai – Olimpia Salonta 0-0

 

Clasament:

1 CS Diosig 19 16 2 1 70-20 50p
2 Crişul Sântandrei 20 15 2 3 72-23 47p
3 CS Bihorul Beius 19 13 5 1 48-14 44p
4 FC Univ Oradea 19 14 1 4 61-24 43p
5 Unirea V lui Mihai 19 10 2 7 32-19 32p
6 Unirea Livada 20 9 4 7 47-47 31p
7 CSO Ştei 20 6 8 6 31-36 26p
8 CS Mădăras 20 8 2 10 44-58 26p
9 Viitorul Borş 19 7 3 9 44-42 24p
10 CS 2 Osorhei 20 6 6 8 31-49 24p
11 Crişul Aleşd 20 7 2 11 36-35 23p
12 CSC Sânmartin 20 4 5 11 26-48 17p
13 Olimpia Salonta 20 3 4 13 22-44 13p
14 CSC FC Paleu 19 2 4 13 15-36 10p
15 Padișul Gurani 18 0 2 16 12-96 2p

 

 

 

Liga a 5-a

Seria 1

Miercuri, 12 aprilie

Unirea Osorhei – Slovan Valea Cerului 1-0

Sambata, 15 aprilie

LPS Bihorul – FC Bihor Legenda 4-2

AS Vadu Crisului – Minerul Suncuius 1-3

Foresta Tileagd – CS Sacueni 2-6

Toldy Sannicolau de Munte – Vointa Suplac 1-2

Inter Aştileu – Viitorul Popesti 3-0 (fara joc)

Unirea Bratca a stat.

 

Clasament

1.FC Bihor Legenda 16 14 1 1 81- 8 43

2.CS Sacueni 17 12 2 3 58-24 38

3.Inter Astileu 17 11 2 4 57-31 35

4.Minerul Suncuius 17 10 4 3 37-16 34

5. Vointa Suplac 16 6 5 5 33-33 23

6. AS Vadu Crisului 17 7 2 8 29-33 23

7.Unirea Osorhei 16 7 1 8 29-27 22

8.Viitorul Popesti 17 6 1 10 22-32 19

9.Toldy Sannicolau 17 6 1 10 32-60 19

10.Unirea Bratca 16 5 1 10 42-60 16

11. LPS Bihorul 17 5 0 12 38-63 15

12. Foresta Tileagd 16 3 3 10 32-55 12

13.Slovan V Cerului 17 3 3 11 24-73 12

 

 

Seria a 2-a

Vineri, 14 aprilie

CF Liberty – Zorile Buntesti 0-8

Sambata, 15 aprilie

CSC Dacia Gepiu – Cetatea Biharia 4-0

Viitorul Tărian – Vulturul Dobrești 1-1

Biharea Vașcău – Victoria Tulca 3-0

Gloria Căbești – Voința Ciumeghiu 5-3

Unirea Roșia – Izvorul Cociuba Mare 3-2.

 

Clasament

1.Dacia Gepiu 16 13 2 1 60-16 41

2.Biharea Vascau 16 12 2 2 52-11 38

3.Zorile Buntesti 16 11 1 4 49-27 34

4.Unirea Rosia 16 10 1 5 47-30 31

5.Izvorul Cociuba 16 7 3 6 47-36 24

6.Gloria Cabesti 16 7 2 7 47-45 23

7.Vulturul Dobresti 16 5 5 6 26-39 20

8.Victoria Tulca 16 4 3 9 20-38 15

9.Vointa Ciumeghiu 16 4 3 9 29-51 15

10.Cetatea Biharea 16 4 3 9 30-42 15

11. Viitorul Tarian 16 3 1 12 22-62 10

12 .CF Liberty 16 3 0 13 15-46 9

Categorie: Sport | Vizualizări: 81 | Adăugat de: mcteo4607 | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar