Acasă » 2017 » Martie » 20 » Fotbal judetean
5:52 PM
Fotbal judetean

Liga a 4-a

Etapa a 17-a

Sambata

CS Bihorul Beiuş - Crişul Aleşd 0-0

Viitorul Borş - CSC Crişul Sântandrei 1-3

Unirea Livada - CS Unirea Valea lui Mihai 1-0

CSO Ştei - CSM Olimpia Salonta 1-0

Duminica

CS Diosig - FC Universitatea Oradea 4-1

CS 2 Oşorhei - CSC Sânmartin 2-2

CSC FC Paleu - CS Mădăras 0-3 (fara joc)

 

 

CLASAMENT - SENIORI

1. Universitatea Oradea 16 13 0 3 55-19 39

2. CS Diosig 15 12 2 1 51-17 38

3. Crişul Sântandrei 16 12 2 2 60-18 38

4. CS Bihorul Beiuş 16 11 5 0 42-11 38

5. Valea lui Mihai 16 9 1 6 31-16 28

6. CSO Ştei 17 6 8 3 37-27 26

7. CS Mădăras 16 8 1 7 39-40 25

8. Unirea Livada 16 6 3 7 37-45 21

9. Viitorul Borş 16 6 2 8 40-40 20

10. CS 2 Oşorhei 16 4 5 7 25-44 17

11. Crişul Aleşd 16 4 2 10 28-34 14

12. Olimpia Salonta 16 3 2 11 21-37 11

13. CSC Sânmartin 16 2 5 9 17-41 11

14. CSC FC Paleu 16 2 4 10 15-27 10

15. Padişul Gurani 15 0 2 13 13-87 -1

* Padişul Gurani a fost penalizată cu 3 trei puncte pentru retragerea de pe teren la meciul cu CSO Ştei.

**CS FC Paleu s-a retras din campionat şi va pierde meciurile rămase de disputat cu 0-3.


 

Liga a 5-a

Seria 1

Vointa Suplac – Minerul Suncuius 2-1

Toldy Sannicolau – Slovan Valea Cerului 0-2

LPS Bihorul – CS Sacueni 1-8

AS Vadu Crisului – Foresta Tileagd 0-3

Inter Astileu – Unirea Osorhei 1-0

Unirea Bratca – Viitorul Popesti 0-3 (fara joc)

FC Bihor Legenda a stat.

 

Clasament

1. FC Bihor 12 11 1 0 61– 3 34

2. Inter Aştileu 13 10 0 3 49–23 30

3. CS Săcueni 13 8 2 3 41–19 26

4. Viitorul Popeşti 13 7 1 5 25–17 22

5. Minerul Şuncuiuş 13 6 4 3 21–14 22

6. Voinţa Suplac 13 5 4 4 29–24 19

7. AS Vadu Crișului 13 5 2 6 21–26 17

8. Unirea Oşorhei 13 5 1 7 24–25 16

9. Toldy 13 5 1 7 28–46 16

10. Unirea Bratca 13 4 0 9 38–53 12

11. Foresta Tileagd 13 3 2 8 29–44 11

12. LPS Bihorul 13 3 0 10 29–51 9

13. Valea Cerului 13 2 2 9 16-66 8

 

Seria a II-a

Dacia Gepiu – Izvorul Cociuba Mare 5-0

Viitorul Tarian – Unirea Rosia 0-3

Biharea Vascau – Vointa Ciumeghiu 7-0

Victoria Tulca – Cetatea Biharea 2-5

Vulturul Dobresti – Zorile Buntesti 3-3

CF Liberty – Gloria Cabesti

 

Clasament

1. CSC Gepiu 12 9 2 1 38–15 29

2. Biharea Vaşcău 12 9 1 2 41- 8 28

3. Unirea Roşia 12 9 1 2 40–14 28

4. Zorile Bunteşti 12 8 1 3 31-23 25

5. Izvorul Cociuba Mare12 6 2 4 37–28 20

6. Voinţa Ciumeghiu 12 4 3 5 22–30 15

7. Victoria Tulca 12 4 3 5 17-23 15

8. Vulturul Dobreşti 12 4 2 6 18–32 14

9. Cetatea Biharia 12 4 3 5 27-29 15

10. Gloria Căbeşti 11 3 2 6 31–31 11

11. Viitorul Tărian 12 2 0 10 12–55 3

12. CF Liberty 11 0 0 11 5–33 0

Categorie: Sport | Vizualizări: 47 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar
Adresa
Beius
Romania
Long Community, Budureasa



+0766 754 790 beiuseanul@gmail.com
Harta
sample map