Acasă » 2017 » Noiembrie » 3 » Fotbal judetean - program meciuri
9:56 AM
Fotbal judetean - program meciuri

Cea de-a 11-a etapa din fotbalul bihorean, Liga a 4-a si Liga a 5-a, se desfasoara sambata si duminica. Cele mai atractive intalniri par a fi cele din Tara Binsului: in Liga a 4-a CS Bihorul Beius intalneste Dacia Gepiu, iar in Seria a doua din Liga a 5-a, Gloria Cabesti, dupa euforia succesului de la Osorhei, spera la o prestatie mareata contra celor de Cociuba Mare, chiar in fata propriilor suporteri, in ``Groapa cu lei``.

 

Liga a 4-a

Sambata

Ora 11.00 - juniorii – ora 13

Viitorul Borş - CS Săcueni

Bihorul Beiuş - Dacia Gepiu

CSO Ştei - CSC Sânmartin

Universitatea Oradea - Olimpia Salonta

Ora 14.00 - juniorii – ora 12

Unirea Valea lui Mihai - CS Mădăras

Unirea Livada - CS Diosig

Crişul Aleşd - CS Oşorhei

Duminica

Ora 14.00 - juniorii – ora 12

Crişul Sântandrei - Biharea Vaşcău

 

Derby-ul etapei a 10-a, interrupt duminica in minutul 27, a fost reluat luni după-amiază la Cordău.

CSC Sînmartin – Crişul Sântandrei 2-0 (0-0)

Au marcat: S. Ban 66, Cl. Copil 83

 

Clasament - seniori

1. CSC Sînmartin 10 8 1 1 24 - 9 25

2. Crisul Sântandrei 10 7 2 1 18 - 9 23

3. CS Diosig Bihar 10 7 0 3 21 - 17 21

4. Dacia Gepiu 10 6 2 2 30 - 17 20

5. Bihorul Beiuş 10 6 2 2 21 - 18 20

6. Viitorul Borş 10 6 1 3 26 - 13 19

7. Univ Oradea 10 4 3 3 19 - 12 15

8. Unirea Livada 10 4 2 4 17 - 14 14

9. CSO Ştei 10 4 2 4 15 - 16 14

10. CS Oşorhei 10 3 2 5 17 - 15 11

11. Olimpia Salonta 10 4 1 5 26 - 21 13

12. Unirea V Mihai 10 4 1 5 25 - 22 13

13. CS Mădăras 10 3 1 6 19 - 26 10

14. CS Săcueni 10 2 0 8 12 – 26 6

15. Biharea Vaşcău 10 1 0 9 12 - 46 3

16. Crişul Aleşd 10 0 2 8 13 – 34 2

 

 

Liga a 5-a

Seria I

Sambata

Ora 14.00: Voinţa Suplac - LPS Bihorul

Duminica, ora 14.00

ACS CAO 1910 Oradea - Cetatea Biharia;

Inter Aştileu - AS Slovan Valea Cerului;

Foresta Tileagd - Minerul Şuncuiuş;

CSC Viitorul Bratca - CS Dinamo Leonardo Oradea;

Locadin Ţeţchea - ACS Progresul Sâniob;

Sânnicolau de Munte - AS Vadu Crișului.

 

 

Seria a 2-a

Duminica, ora 14.00

Victoria Avram Iancu - Voinţa Cheresig;

Victoria Tulca - Vida Pomezeu;

Gloria Căbeşti - Izvorul Cociuba Mare;

Vulturul Dobreşti - AS Unirea Oşorhei;

Viitorul Tărian - ACS Voința Ciumeghiu;

Zorile Bunteşti - Unirea Roşia.

Categorie: Sport | Vizualizări: 31 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar