Acasă » 2016 » Martie » 14 » Fotbal judetean - Rezultate
5:03 PM
Fotbal judetean - Rezultate

Liga 4-a etapa a 17-a

CS Diosig Bihardioszeg - Crişul Aleşd 3-0

Marcatori: Onița 33, Hodișan 72, Gado 78

Juniori: 5-1

 

 FC Hidişelul de Sus - CSM Olimpia Salonta     3-0

Marcatori: Agiurgioaiei 10, Has 11, Fărcuța 67

Juniori: 1-0

 

 CS Mădăras - Locadin Ţeţchea 1-0

Marcatori: Dobrescu 90+3 (11 m)

C. roșii: Spătar (min 82, oprirea unei situații iminente de gol), Popa A. (min. 87, injurii la arbitru)

Juniori: 5-0

 

 Viitorul Marghita - FC Universitatea Oradea     3-2

Marcatori: Forizs 9, Hosu 78, Naghi 90+3 – Neaga 12, Tegzes 67

Juniori: 1-4

 

 Unirea Valea lui Mihai - CF Bihorul Beius     2-3

Marcatori: Roghină 37, Lakatos 73 – Turcan 15, Trip 51, Mihoc 56

C. roșii: Crișan R. (Unirea) in min. 90+3, respetiv Foghiș Vl. (Bihorul) în min. 83, ambii pentru cumul

Juniori: 1-7

 

 Victoria Avram Iancu - CSO Ştei 1-3

Marcatori: Bucurean 43 - G. Jurcă 21, D. Gavriș 34, 42

Juniori: 1-5

 

Viitorul Borş şi Crişul Sântandrei au stat

 

Etapa viitoare (1920 martie):

Crişul Aleşd - CSO Ştei   

Olimpia Salonta - CS Diosig Bihardioszeg

Locadin Ţeţchea - Viitorul Borş

FC Universitatea Oradea - CS Mădăras

CF Bihorul Beius - CSC Crişul Sântandrei

Victoria A. Iancu - Unirea Valea lui Mihai 

FC Hidişelul de Sus și Viitorul Marghita stă

 

Liga a 5-a, etapa a 16-a

Seria 1

Toldy Sannicolau de Munte - Frontiera Oradea 3-3

Marcatori: Kereszturi 9, Mehes 71, Kaszoni 90 – Oros 50, 52, 77

 

 CS Săcueni - CSC Sânmartin     1-5

Marcatori: Boros 71 – M. Marian 57, 78, 64, Lupașcu 84, 90+1

 

 Cetatea Biharia - CSC FC Paleu     2-4

Marcatori: Csapo 9, Rește 29 – Syeles 18, 48, Pintea S. 70, Negrea 73

C. roșu: Samuilă (Paleu) in min. 68 pentru cumul

 

 AC Bihorul Lugas - CS 2 Osorhei     0-1

Marcatori: B. Chisvasi 47

 

AS Vadu Crișului - Săgeata Brusturi     4-0

Marcatori: Oprea 28 (autogol), Szegedi 42, Kiss 48, Gubics 73

C. roșu: Ușvat Ș. (Săgeata) min. 71 pentru scuiparea unui adversary

 

 Unirea Bratca - Inter Aştileu     2-4

Marcatori: M. Bela 72, Țepele S. 75, M. Măgui 52, 56, 62, Zetocha 81

 

LPS Bihorul - Voinţa Suplac     2-0

Marcatori: M. Junc 33, Mândrilă 52

 

 Foresta Tileagd - Minerul Şuncuiuş 5-2 

Marcatori: Gyuro 40, 90+1, Cr. Lazăr 42, Iancu 51, Bora 70 - Brândaș S. 20, S. Ungur 30

 

Etapa viitoare (19-20 martie):

Frontiera Oradea - CS Săcueni

CSC Sânmartin - Cetatea Biharia

CSC Paleu - AC Bihorul Lugas

CS II Oşorhei - AS Vadu Crişului

Săgeata Brusturi - Unirea Bratca

Inter Aştileu - LPS Bihorul

Voinţa Suplac - Foresta Tileagd

Minerul Şuncuiuş - Toldy Sânnicolau

 

Seria a 2 -a

 Voinţa Ciumeghiu - Victoria Tulca 0-4

Marcatori: Paveliuc 51, Dudaș 62, G. Cotrău 77, Rad 82

 

 Asociaţia Sportivă Cefa - Unirea Roşia 0-4  

Marcatori: Bolha 10, 17, 37, Turc 80

C. roșu: P. Miclăuș (Cefa) în min. 65 pentru injurii la arbitru

 

 Inter Crişul Batăr - Gloria Căbeşti     0-3

Marcatori: D. Trip 37, Olteanu 55, Sîrb 67

C. roșu: I. Pesteșan (Batăr) în min. 66 pentru lovirea unui adversar cu mingea in cap.

 

 Vulturul Dobreşti - Biharea Vaşcău     0-1

Marcatori: D. Monea 90+2

 

 AS Padișul Bihorul Gurani - Zorile Buntesti     0-1

Marcatori: Ciuciu R. 44

C. roșu: Corbu Vl. (Buntești) in min. 46 pentru cumul

 

 Voinţa Cheresig - Unirea Livada     1-3

Marcatori: S. Tărău 75 – Sabău 9, Copos 21, O. Varoi 41

C. roșu: R. Dregan (Livada) în min. 55 pentru cumul

 

 CF Liberty Oradea - Izvorul Cociuba Mare     4-1

Marcatori: Rada G. 32, F. Ștefan 45, Rada S. 59, Șora I. 90 - Irimie A. 43

 

 Dacia Gepiu a stat.

 

Etapa viitoare (19-20 martie):

Dacia Gepiu - AS Cefa

Unirea Roşia - Inter Crişul Batăr

Gloria Căbeşti - Vulturul Dobreşti

Biharea Vaşcău - Padișul Bihorul Gurani

Zorile Buntesti - Voinţa Cheresig

Unirea Livada - CF Liberty Oradea

Izvorul Cociuba Mare - Voinţa Ciumeghiu

Victoria Tulca stă.

Categorie: Sport | Vizualizări: 185 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar