Acasă » 2017 » Mai » 8 » Fotbal judetean - Rezultate
3:27 PM
Fotbal judetean - Rezultate

Liga a 4-a, etapa a 24-a:

 

CSC Sânmartin - Olimpia Salonta 1-2

Marcatori: Petru Ardelean 59 / Ţârlea 64, 77

 

Viitorul Borş - Unirea Livada 1-2

Marcatori: Waritz 30 / Copos 32, Lascău 72

 

Bihorul Beiuş - CSO Ştei 0-0

 

Crişul Aleşd - Unirea Valea lui Mihai 0-1

Marcator: Lakatos 4

 

Crişul Sântandrei - Universitatea Oradea 0-3

Marcatori: Tuwan Iemad 55, Agiurgioaiei 70, Marian Pop 76

 

CS 2 Oşorhei - CSC FC Paleu 3-0 (la masa verde)

Padişul Bihorul Gurani - CS Diosig 0-3 (la masa verde)

CS Mădăras a stat.

 

CLASAMENT

1.CS Diosig 21 17 3 1 77-24 54

2.Bihorul Beiuş 22 15 6 1 54-14 51

3.Sântandrei 23 15 3 5 78-33 48

4.U. Oradea 22 15 3 4 68-28 48

5.Unirea Livada 23 12 4 7 55-50 40

6.Valea lui Mihai 22 12 2 8 36-22 38

7.Viitorul Borş 23 9 4 10 52-47 31

8.CSO Ştei 23 7 10 6 36-38 31

9.CS Mădăras 22 9 2 11 48-60 29

10.CS 2 Oşorhei 22 7 6 9 34-52 27

11.Crişul Aleşd 22 7 3 12 38-38 24

12.CSC Sânmartin 24 5 6 13 32-55 21

13. Olimpia Salonta 22 4 4 14 24-48 16

14.CSC FC Paleu 22 2 4 16 15-45 10

15.Padișul Gurani 21 0 2 19 12-105 -1

Padişul Gurani, penalizată cu trei puncte pentru retragerea de pe teren la meciul cu CSO Ştei, a fost exclusă din campionat după etapa 18 şi va pierde meciurile cu 0-3.

CS FC Paleu s-a retras din campionat şi va pierde meciurile rămase de disputat cu 0-3.

 

Etapa viitoare (miercuri, 10 mai, ora 18.00):

CS Mădăras – CSC Sânmartin,

Olimpia Salonta – Crişul Aleşd,

Unirea Valea lui Mihai – Crişul Sântandrei,

CS Diosig – Viitorul Borş,

Unirea Livada – Bihorul Beiuş,

CSO Ştei – CS 2 Oşorhei

Univ Oradea – Padişul Gurani 3-0 (la masa verde).

 

 

Liga a 5-a

Seria 1

FC Bihor Legenda – Unirea Osorhei 3-0

Vointa Suplac – Inter Astileu 2-1

Minerul Suncuius – Foresta Tileagd 7-3

Toldy Sannicolau de Munte – LPS Bihorul 4-3

Unirea Bratca – AS Vadu Crisului 1-2

Viitorul Popesti – CS Sacueni 0-3(fara joc)

 

Seria a 2-a

Cetatea Biharea – Vointa Ciumeghiu 10-4

Biharea Vascau – CF Liberty 3-0

Victoria Tulca – CSC Dacia Gepiu 2-2

Vulturul Dobresti – Gloria Cabesti 1-6

Izvorul Cociuba Mare – Viitorul Tarian 2-1

Categorie: Sport | Vizualizări: 52 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar