Acasă » 2017 » Septembrie » 21 » Fotbal judetean - rezultate
11:32 AM
Fotbal judetean - rezultate

FOTBAL – LIGA 4 – ETAPA 4

 

CS Diosig Bihardioszeg – CS Bihorul Beiuş 3-1 (0-0)

Au marcat: M. Petran 48, V. Gheţe 88, B. Praja 90+2 / G. Popa 60

La juniori: 1-6

 

Crişul Aleşd – Unirea Valea lui Mihai 2-4 (0-1)

Au marcat: Sg. Pop 53, M. Madar 70 / Foriş 6 penalty, Daroczi 72, 82, Lakatos 90+1

La juniori: 0-1

 

FC Universitatea Oradea – Viitorul Borş 1-4 (0-2)

Au marcat: Tegzeş 63 / Em Zadori 25, Waritz 35, S. Zadori 58, Gergely 86

La juniori: 3-1

 

CSO Ştei – Crişul Sântandrei 0-1 (0-0)

A marcat: Z. Bundea 69

La juniori: 2-1

 

Olimpia Salonta – CS Mădăras 6-2 (2-2)

Au marcat: Sg. Ciocan 24, 46, Daina 41, Fl. Petru 58, M. Selejan 73, Buta 79 / / V. Petricău 2, Cr. Jurcuţ 14

La juniori: 9-1

 

CS Oşorhei – CSC Dacia Gepiu 1-1 (0-0)

Au marcat: Suciu 62 / Ciuciu 74

La juniori: 10-0

 

CSC Sînmartin – CS Săcueni 2-1 (2-1)

Au marcat: M. Trip 30, S. Ban 34 penalty / Lukacs 24

La juniori: 8-0

 

Biharea Vaşcău – Unirea Livada 2-4 (1-1)

Au marcat: Bulcău 20, A. Vasile 90 / D. Toma 25, 85, Todor 51, B. Laslău 84

La juniori: 0-1

 

 

 

 

Liga a V-a, etapa 4

Seria I

CSC Viitorul Bratca - ACS CAO 1910 Oradea 0–2

 

Foresta Tileagd - Voinţa Suplac 4–1

Marcatori: V. Ficuț 38, 45, Gyuro 42, 77 / Cadar 70

 

AS Slovan Valea Cerului - LPS Bihorul 2–0

Marcatori: Tribulic 52, Kubalak 59

 

Minerul Şuncuiuş - Cetatea Biharia 3–0

Marcatori: Brândaș 39, Dungău 70, C. Popa 88

 

CS Dinamo Leonardo - AS Vadu Crișului 5–2

Marcatori: Grozav 4, Gado 6, 32, Pușcău 80 (autogol), Ember 85 / Kiss 20 (11 m), Gubics 22

 

Inter Aştileu - ACS Progresul Sâniob 5–3

Marcatori: Oprea 20, 26 (11 m), 47, Dumiter 86 (11 m), 88 / Bajgyik 15, 37, 75

 

Locadin Ţeţchea - Toldy Sannicolau de Munte 2–1

Marcatori: Fekete 68, Varga 73 / Kereszturi 33

 

Etapa viitoare (23-24 septembrie):

ACS CAO 1910 Oradea - Foresta Tileagd;

Voinţa Suplac - AS Slovan Valea Cerului;

LPS Bihorul - Minerul Şuncuiuş;

Cetatea Biharia - CS Dinamo Leonardo;

AS Vadu Crișului - ACS Progresul Sâniob;

Locadin Ţeţchea - Inter Aştileu;

Toldy Sânnicolau de Munte - CSC Viitorul Bratca.

 

 

SERIA a II-a

Vulturul Dobreşti - Victoria Avram Iancu 2 – 1

Marcatori: Pașca 38, Cl. Dume 73 / Cr. Țârlea 65

 

Viitorul Tărian - Voinţa Cheresig 1-1

Marcatori: F. Ilisie 17 / Cearnău 3

Unirea Roşia - Vida Pomezeu 3 – 2

Marcatori: I. Moce 8, Hahău 55, Oraș 66 / Malița 15 (autogol), Ștefan 88

 

ACS Voința Ciumeghiu - Izvorul Cociuba Mare 0-1

Marcator: A. Irimie 84

 

Gloria Căbeşti - Victoria Tulca 2 – 2

Marcatori: G. Cotrău 87 (autogol), Țiboc 90+3 / Milian 17, Leuce 44

 

Zorile Buntești - AS Unirea Oşorhei 2016 întrerupt în minutul 24 din cauza furtunii.

 

Etapa viitoare (23-24 septembrie):

Victoria Avram Iancu - Viitorul Tărian;

Voinţa Cheresig - Unirea Roşia;

Vida Pomezeu - ACS Voința Ciumeghiu;

Izvorul Cociuba Mare - AS Unirea Oşorhei 2016;

Gloria Căbeşti - Zorile Buntești;

Victoria Tulca - Vulturul Dobreşti.

Categorie: Sport | Vizualizări: 14 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar