Acasă » 2017 » Octombrie » 9 » Fotbal judetean - rezultate
9:32 PM
Fotbal judetean - rezultate

FOTBAL

LIGA 4 – ETAPA a 7-a

 

CS Bihorul Beiuş – CSC Sînmartin 0-0

CS Bihorul Beius: Odobasianu – Gavriş (87 Szatmari), Foghiş, N. Mihoc, C. Mîndru, G. Ciobriş, D. Stan, R. Pirtea, G. Popa, Tipea, R. Ţirban (57 Fl. Popa). Antrenor: Alin Popa
CSC Sînmartin: Hava – Fitero, Cl. Popa, S. Ban, Cl. Copil, Ov. Morna, M. Trip, Bala, Cr. Copil, Fl. Lazăr, Varodi. Antrenor: Ovidiu Morna
Cartonaşe galbene: Fl. Popa 78, Szatmari 88, G. Ciobriş 90, Odobasianu 90+3 / Cl. Copil 59, Fl. Lazăr 90
Arbitri: Daniel Dumuţa – George Bronţ, Ciprian Fechetea
Observator AJF: Radu Bitea
La juniori: 2-6

 

Viitorul Borş – CS Oşorhei 4-2

Au marcat: Waritz 1, 28, Gergely 41, Ozovehe 88 / Habakuk 30, T. Cheregi 90

La juniori: 1-1

 

CSO Ştei – Crişul Aleşd 1-1

Au marcat: Haica 16 / Bot 9

La juniori: 5-0

 

Unirea Livada – FC Universitatea Oradea 1-1

Au marcat: A. Mureşan 5 / M. Şandra 52

La juniori: 0-5

 

Unirea Valea lui Mihai – Olimpia Salonta 0-3

Au marcat: Sg. Ciocan 75, Iga 87, G. Buta 90+1

La juniori: 2-6

 

Dacia Gepiu – Biharea Vaşcău 6-1

Au marcat: Ad. Buştea 13, 56, Fl. Neaga 31, D. Cuc 45, 48 penalty, 83 penalty / Bulcău 61

La juniori: 2-1

 

Crişul Sântandrei – CS Diosig 2-0

Au marcat: Fl. Buz 28, R. Giura 33

La juniori: 4-0

 

CS Mădăras – CS Săcueni 3-0

Au marcat: Al. Lezeu 26, C. Şipoş 67, R. Puşcaş 90+2

La juniori: 2-2

 

 

CLASAMENT - seniori

1.CSC Sînmartin 7 6 1 0 17– 5 19

2. Crişul Sântandrei 7 6 1 0 15– 5 19

3. Dacia Gepiu 7 5 1 1 23– 9 16

4. CS Diosig 7 5 0 2 16–13 15

5.CS Oşorhei 7 3 2 2 15– 9 11

6. Bihorul Beiuş 7 3 2 2 11–14 11

7. Viitorul Borş 7 3 1 3 19–11 10

8. Unirea Livada 7 3 1 3 10– 9 10

8. Olimpia Salonta 7 3 0 4 23–18 9

9. Univ Oradea 7 2 3 2 13–10 9

10. CSO Ştei 7 2 2 3 11–13 8

11. Unirea Valea M 7 2 1 4 12–15 7

13. CS Săcueni 7 2 0 5 6–17 6

14. CS Mădăras 7 1 1 5 15–22 4

15. Biharea Vaşcău 7 1 0 6 10–29 3

16. Crişul Aleşd 7 0 2 5 9–22 2

 

 

Liga a 5-a

Seria 1

CAO Oradea – Minerul Suncuius 3-1

Vointa Suplac – CS Leonardo Dinamo 1-1

Cetatea Biharea – AS Vadu Crisului 2-0

Viitorul Bratca – Inter Astileu 0-2

LPS Bihorul – Progresul Saniob 7-1

Locadin Tetchea – Foresta Tileagd 3-2

Toldy Sanicolau – Slovan Valea Cerului 2-2

CLASAMENT

1. CAO 7 7 0 0 41- 6 21

2. Dinamo Oradea 7 5 2 0 41-10 17

3. Inter Aştileu 7 5 1 1 27-17 16

4. Minerul Şuncuiuş 7 5 0 2 23-12 15

5. Foresta Tileagd 7 4 1 2 26-12 13

6. Cetatea Biharia 7 4 0 3 12-13 12

7. Voinţa Suplac 7 3 1 3 20-17 10

8. Locadin Ţeţchea 7 3 1 3 20-18 10

9. Viitorul Bratca 7 2 1 4 16-20 7

10. Vadu Crișului 7 2 1 4 11-21 7

11. Valea Cerului 7 2 1 4 14-18 7

12. LPS Bihorul 7 2 0 5 15-32 6

13. Toldy Sanicolau 7 0 1 6 7-45 1

14. Progresul Sâniob 7 0 0 7 8-37 0

 

 

 

Seria a 2-a

Vointa Cheresig – Unirea Osorhei 0-3

Vida Pomezeu – Izvorul Cociuba Mare 1-2

Victoria Avram Iancu – Vointa Ciumeghiu 5-0

Gloria Cabesti – Viitorul Tarian 4-4

Victoria Tulca – Unirea Rosia 3-1

Vulturul Dobresti – Zorile Buntesti nu s-a jucat

 

CLASAMENT

1. Unirea Oşorhei 7 7 0 0 29- 3 21

2. Gloria Căbeşti 7 4 3 0 24-14 15

3. Avram Iancu 7 4 2 1 24- 4 14

4. Unirea Roşia 7 4 1 2 15-11 13

5. Cociuba Mare 7 4 0 3 17-21 12

6. Vulturul Dobreşti 6 3 1 2 15-13 10

7. Viitorul Tărian 7 2 2 3 11-22 8

8. Zorile Bunteşti 6 2 0 4 22-14 6

9. Vointa Ciumeghiu 7 2 0 5 12-27 6

10. Voinţa Cheresig 7 1 2 4 7-21 5

11. Victoria Tulca 7 1 1 5 8-21 4

12. Vida Pomezeu 7 1 0 6 9-25 3

Categorie: Sport | Vizualizări: 38 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar