Acasă » 2017 » Octombrie » 23 » Fotbal judetean - Rezultate
9:13 AM
Fotbal judetean - Rezultate
 In acest weekend s-au disputat meciuri din etapa a 9 in Liga a 4-a si In Liga a 5-a la fotbal. Iata rezultatele consemnate si clasamentele.

Liga a 4-a

Rezultatele şi marcatorii etapei a IX-a:

 

CS Bihorul Beiuş – CS Săcueni 2-1 (2-0).

Marcatori: Lorincz 31 autogol, Gavriş 41 / Cr. Sas 70 penalty

 

FC Universitatea Oradea – CS Diosig 0-1 (0-0).

Marcator R. Bogdan 75


CSO Ştei – CS Oşorhei 1-0 (1-0).

Marcator M. Matei 40 penalty


Viitorul Borş – CSC Sînmartin 3-1 (3-0).

Marcatori: Waritz 17 penalty, R. Gergely 27, 39 / Fl. Lazăr 46


Unirea Livada – Crişul Aleşd 5-2 (2-2).

Marcatori: Szeles 9, D. Toma 27, 53, 71, 74 / Sg. Pop 7, Mîndrilă 43


Unirea Valea lui Mihai – Biharea Vaşcău 9-0 (1-0).

Marcatori: Cr. Sandor 8, 80, Lakatos 60, 62, 74, Foriş 81, 90+2, R. Crişan 84, Kiss 87


CSC Dacia Gepiu – CS Mădăras 2-4 (2-1).

Marcatori: Ad. Buştea, Sg. Ciuciu / A. Lezeu, D. Mughiuruş, Puşcaş, Fl. Buzgău


Crişul Sântandrei – Olimpia Salonta 1-1 (0-1).

Marcatori: Bundea 82 / Fl. Petru 24

 

Clasament - seniori

1. Crişul Sântandrei 9 7 2 0 18 - 7 23

2. CSC Sînmartin 9 7 1 1 22 - 9 22

3. Dacia Gepiu 9 6 1 2 28 - 15 19

4. CS Diosig Bihar 9 6 0 3 18 - 15 18

5. Bihorul Beiuş 9 5 2 2 18 - 16 17

6. Viitorul Borş 9 5 1 3 23 - 12 16

7. CSO Ştei 9 4 2 3 14 - 14 14

8. Unirea Livada 9 4 1 4 15 - 12 13

9. Univ Oradea 9 3 3 3 17 - 11 12

10. CS Oşorhei 9 3 2 4 16 - 13 11

11. Olimpia Salonta 9 3 1 5 24 - 20 10

12. Unirea V Mihai 9 3 1 5 21 - 19 10

13. CS Mădăras 9 3 1 5 17 - 23 10

14. CS Săcueni 9 2 0 7 9 – 22 6

15. Biharea Vaşcău 9 1 0 8 11 - 43 3

16. Crişul Aleşd 9 0 2 7 11 – 31 2

 

 

Liga a 5-a

Seria 1

ACS CAO 1910 Oradea - ACS Progresul Sâniob 6-1;

Voinţa Suplac - AS Vadu Crișului 1-0;

LPS Bihorul - Cetatea Biharia 6-2;

Inter Aştileu - Foresta Tileagd 5-0;

CSC Viitorul Bratca - AS Slovan Valea Cerului 2-0;

Locadin Ţeţchea - Minerul Şuncuiuş 4-6;

Toldy Sannicolau de Munte - CS Dinamo Oradea 1-5.

 

CLASAMENT

1. CAO Oradea 9 9 0 0 52 -8 27

2. Inter Aştileu 9 7 1 1 36-17 22

3. Minerul Şuncuiuş 9 7 0 2 37-16 21

4.Dinamo Oradea 9 6 2 1 47-16 20

5. Foresta Tileagd 9 5 1 3 32-19 16

6. Voinţa Suplac 9 5 1 3 24-17 16

7. Locadin Ţeţchea 9 4 1 4 28-27 13

8. Cetatea Biharia 9 4 0 5 14-23 12

9. Viitorul Bratca 9 3 1 5 20-26 10

10. Vadu Crișului 9 3 1 5 14-22 10

11. LPS Bihorul 9 3 0 6 21-37 9

12. Valea Cerului 9 2 1 6 16-24 7

13.Toldy Sanicolau 9 0 1 8 9-59 1

14. Progresul Sâniob 9 0 0 9 9-46 0

 

 

Seria a 2-a

Victoria Avram Iancu - Izvorul Cociuba Mare 1-0;

Voinţa Cheresig - Vida Pomezeu 1-0;

Vulturul Dobreşti - Unirea Roşia 3-1;

Gloria Căbeşti - ACS Voința Ciumeghiu 10-1;

Victoria Tulca - AS Unirea Oşorhei 0-2;

Zorile Bunteşti - Viitorul Tărian 3-1.

CLASAMENT

1. Unirea Oşorhei 9 9 0 0 34- 4 27

2. Gloria Căbeşti 9 5 3 1 37-19 18

3. Avram Iancu 9 5 2 2 26- 7 17

4. Unirea Roşia 9 5 1 3 20-17 16

5. Cociuba Mare 9 5 0 4 22-25 15

6. Vulturul Dobreşti 8 4 1 3 19-17 13

7. Zorile Bunteşti 8 4 0 4 28-16 12

8. Viitorul Tărian 9 3 2 4 15-26 11

9. Voinţa Cheresig 9 2 2 5 11-26 8

10. Vointa Ciumeghiu9 2 1 6 14-38 7

11. Victoria Tulca 9 1 2 6 9-24 5

12. Vida Pomezeu 9 1 0 8 11-31 3

Categorie: Sport | Vizualizări: 38 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar