Acasă » 2017 » Octombrie » 29 » Fotbal judetean - Rezultate
6:52 PM
Fotbal judetean - Rezultate

Cu o exceptie, derby-ul din Liga a 4-a, in ``fotbalul mic`` s-a desfasurat o noua etapa, cea de-a zecea. Partida care opunea primele doua clasate din Liga a 4-a s-a intrerupt in minutul 27, la scorul de 0-0, din cauza conditiilor meteo nefavorabile.
In Seria 1 din Liga a 5-a, CAO Oradea isi continua parcursul fara greaseala, in timp ce in Seria a 2-a, Unirea Osorhei aprinde sperante in tabara cabesteana, dupa infrangerea suferita chiar pe teren propriu.

Liga a 4-a – Etapa a 10-a

 

CS Săcueni – Unirea Valea lui Mihai 3-4

Marcatori: Deak 76, Boroș 81, 87/Lakatos 9, Gego 32, Foris 48, Crișan 69

 

Olimpia Salonta – CSO Ştei 2-1

Marcatori: Alex Nan 2, Sebi Ianc 63/Marius Matei 14

 

CS Diosig – Crişul Aleşd 3-2

Marcatori: Sg. Popa 66, Răzvan Bogdan 78, George Moga 89/Sg. Pop 14, Balogh 17

 

CS Mădăras – Bihorul Beiuş 2-3

Marcatori: Pușcaș 3, Lezeu 49/Gabi Popa 33, Pirtea 58, 83

 

CS Oşorhei – FC Universitatea Oradea 1-2

Marcatori: I Groza 17 / Al. Ilieş 6, M. Pop 47

 

Biharea Vaşcău – Viitorul Borş 1-3 (1-0)

Marcatori: Micula 14/Sebi Zadori, Kiss, Emeric Zadori

 

Dacia Gepiu – Unirea Livada 2-2

Marcatori: Buștea 50, Agud 78/Daniel Toma 54, 95

 

CSC Sânmartin – Crişul Sântandrei 0-0*

Meci întrerupt din cauza condițiilor meteo, în minutul 27.

 

Clasament - seniori

1. Crişul Sântandrei 9 7 2 0 18 - 7 23

2. CSC Sînmartin 9 7 1 1 22 - 9 22

3. CS Diosig Bihar 10 7 0 3 21 - 17 21

4. Dacia Gepiu 10 6 2 2 30 - 17 20

5. Bihorul Beiuş 10 6 2 2 21 - 18 20

6. Viitorul Borş 10 6 1 3 26 - 13 19

7. Univ Oradea 10 4 3 3 19 - 12 15

8. Unirea Livada 10 4 2 4 17 - 14 14

9. CSO Ştei 10 4 2 4 15 - 16 14

10.Olimpia Salonta 10 4 1 5 26 - 21 13

11. Unirea V Mihai 10 4 1 5 25 - 22 13

12. CS Oşorhei 10 3 2 5 17 - 15 11

13. CS Mădăras 10 3 1 6 19 - 26 10

14. CS Săcueni 10 2 0 8 12 – 26 6

15. Biharea Vaşcău 10 1 0 9 12 - 46 3

16. Crişul Aleşd 10 0 2 8 13 – 34 2

 

 

 

Liga a 5-a

Seria 1

Cetatea Biharea – Vointa Suplac 1-1

Slovan Valea Cerului – Foresta Tileagd 0-0

CS Leonardo – Locadin Tetchea 6-1

AS Vadu Crisului – CAO Oradea 1-3

LPS Bihorul – Inter Astileu 4-1

Minerul Suncuius – Viitorul Bratca 3-0

Progresul Saniob – Toldy Sannicolau 0-3

 

CLASAMENT

1. CAO Oradea 10 10 0 0 55 - 9 30

2. Minerul Şuncuiuş 10 8 0 2 40-16 24

3. Dinamo Oradea 10 7 2 1 53-17 23

4. Inter Aştileu 10 7 1 2 37-21 22

5. Foresta Tileagd 10 5 2 3 32-19 17

6. Voinţa Suplac 10 5 2 3 25-18 17

7. Locadin Ţeţchea 10 4 1 5 29-33 13

8. Cetatea Biharia 10 4 1 5 15-24 13

9. Viitorul Bratca 10 3 1 6 20-29 10

10. Vadu Crișului 10 3 1 6 15-25 10

11. LPS Bihorul 10 4 0 6 25-38 12

12. Valea Cerului 10 2 2 6 16-24 8

13.Toldy Sanicolau 10 1 1 8 12-59 4

14. Progresul Sâniob10 0 0 10 9-49 0

 

 

Seria a 2-a

Vida Pomezeu – Victoria Avram Iancu 0-5

Vointa Cheresig – Zorile Buntesti 4-2

Izvorul Cociuba Mare – Victoria Tulca 4-0

Unirea Osorhei – Gloria Cabesti 2-3

Vointa Ciumeghiu – Vulturul Dobresti 1-0

Unirea Rosia – Viitorul Tarian 3-3

 

CLASAMENT

1. Unirea Oşorhei 10 9 0 1 36- 7 27

2. Gloria Căbeşti 10 6 3 1 40-21 21

3. Avram Iancu 10 6 2 2 31- 7 20

4. Cociuba Mare 10 6 0 4 26-25 18

5. Unirea Roşia 10 5 2 3 23-20 17

6. Vulturul Dobreşti 9 4 1 4 19-18 13

7. Zorile Bunteşti 9 4 0 5 30-20 12

8. Viitorul Tărian 10 3 3 4 18-29 12

9. Voinţa Cheresig 10 3 2 5 15-28 11

10. Vointa Ciumeghiu10 3 1 6 15-38 10

11. Victoria Tulca 10 1 2 7 9-28 5

12. Vida Pomezeu 10 1 0 9 11-36 3

Categorie: Sport | Vizualizări: 34 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar