Acasă » 2017 » Noiembrie » 7 » Fotbal judetean - Rezultate
8:18 AM
Fotbal judetean - Rezultate

Etapa a 11-a din fotbalul judetean s-a drulat sambatasi duminica. In Seria a doua din Liga a 5-a a fost ultima a turului, in Seria 1 se mai joaca 2 etape. In Liga a 4-a nu s-a jucat meciul de la Beius, cei de la Dacia Gepiu nu au ajuns la stadion, o decizie in acest caz se va lua astazi la AJF Bihor.

Rezultate:

Liga a 4-a

FC Universitatea Oradea - Olimpia Salonta 3-1 (1-0)

Au marcat: Al. Ilieş 23, Tegzeş 48 penalty, Suwan 63 / Sg. Ciocan 83

La juniori: 1-0

 

Viitorul Borş - CS Săcueni 1-2 (0-2)

Au marcat: Waritz 56 penalty / N. Lorincz 33, 45

La juniori: 8-0

 

CSO Ştei - CSC Sînmartin 0-1 (0-1)

Au marcat: Ovidiu Popa 42

La juniori: 2-4

 

Crişul Aleşd - CS Oşorhei 2-1 (1-1)

Au marcat: Sg. Pop 43, Dejeu 51 / M. Gal 45

La juniori: 1-3

 

Unirea Livada - CS Diosig 3-0 (1-0)

Au marcat: Szeles 40, D. Toma 61, 81

La juniori: 1-0

 

Unirea Valea lui Mihai - CS Mădăras 2-1 (0-0)

Au marcat: Lakatos 62, Al. Gego 72 / Al. Lezeu 77

Cartonaşe roşii: A. Horvath 90+1 / -

La juniori: 1-4

 

Crişul Sântandrei - Biharea Vaşcău 1-0 (0-0)

A marcat: A. Şumălan 84

Cartonaşe galbene: Şumălan 24, L. Dărăban 45+1 / V. Lazea 16, Sime 43, D. Bursaşiu 45+1, 49, Bulcău 63, A. Filip 81

La juniori: 7-0

 

 

 

CLASAMENT SENIORI

1. CSC Sânmartin 11 9 1 1 25-9 28

2. Crişul Sântandrei 11 8 2 1 19-9 26

3. CS Diosig 11 7 0 4 21-20 21

4. Dacia Gepiu 10 6 2 2 30-17 20

5. Bihorul Beiuş 10 6 2 2 21-18 20

6. Viitorul Borş 11 6 1 4 27-15 19

7. Unirea Livada 11 5 2 4 20-14 17

8. FC Universitatea 11 5 3 3 22-13 18

9. Valea lui Mihai 11 5 1 5 27-24 16

10. CSO Ştei 11 4 2 5 15-17 14

11. Olimpia Salonta 11 4 1 6 27-24 13

12. CS Oşorhei 11 3 2 6 18-17 11

13. CS Mădăras 11 3 1 7 20-28 10

14. CS Săcueni 11 3 0 8 14-27 9

15. Crişul Aleşd 11 1 2 8 15-35 5

16. Biharea Vaşcău 11 1 0 10 12-47 3

 

CLASAMENT JUNIORI A1
1. Universitatea Oradea 11 11 0 0 81-4 33

2. CSM Olimpia Salonta 11 10 0 1 69-9 30

3. CSC Sânmartin 11 9 0 2 50-15 27

4. CSC Crişul Sântandrei 11 7 0 4 41-20 21

5. Sportiv Oşorhei 11 6 2 3 42-16 20

6. CS Bihorul Beiuş 10 6 1 3 43-17 19

7. CS Mădăras 11 6 1 4 44-39 19

8. Viitorul Borş 11 5 1 5 26-29 16

9. CS Diosig 11 5 0 6 26-33 15

10. CSO Ştei 11 5 0 6 20-43 15

11. Unirea Livada 11 4 0 7 16-28 12

12. Unirea Valea lui Mihai 11 3 1 7 16-48 10

13. CS Săcueni 11 2 3 6 15-40 9

14. Crişul Aleşd 11 2 0 9 19-51 6

15. Dacia Gepiu 10 1 0 9 8-70 3

16. Biharea Vaşcău 11 0 1 10 8-62 1

 

Etapa viitoare (11-12 noiembrie):

CS Bihorul Beiuş - Unirea Livada;

CSC Dacia Gepiu - CS Unirea Valea lui Mihai;

CS Mădăras - Viitorul Borş;

CS Săcueni - CSC Crişul Sântandrei;

Biharea Marmogranit Vaşcău - CSO Ştei;

CSC Sânmartin - FC Universitatea Oradea;

CSM Olimpia Salonta - Crişul Aleşd;

CS Oşorhei - CS Diosig.

 

 

 

Liga a 5-a

Seria 1


ACS CAO 1910 Oradea - Cetatea Biharia 6-0

Marcatori: L. Jurcă 18, 24, 28, Haş 33, 54, D. Costea 64

 

Voinţa Suplac - LPS Bihorul 12 -1

Marcatori: Orbai 4, 23, Oltean 25, Vaszok 36, 55, Miclean 53, 64, 80, 90, A. Chirilă 60, 69, 74 / Hegheduş 63

 

Inter Aştileu - AS Slovan Valea Cerului 1 - 0

Marcator: C. Costea 69

 

Foresta Tileagd - Minerul Şuncuiuş 5 - 3

Marcatori: Turbatu 3 (11 m), 13, 32, 63, Rostaş 27 / P. Toderaş 56 (11 m), Bradea 81 (autogol), S. Brândaş 90 (11 m)

 

CSC Viitorul Bratca - CS Dinamo Leonardo 0 - 6

Marcatori: Grozav 1, 67, 81, 84, M. Junc 34, Satmari 57

 

Locadin Ţeţchea - ACS Progresul Sâniob 4 - 0

Marcatori: Secară 18, 58, A. Suciu 29, Cr. Butuc 48

 

Toldy Sannicolau de Munte - AS Vadu Crișului 2 - 3

Marcatori: Kereszturi 60, Kopas 82 / Haşaş 13, Jolţe 28, Gavriluţ 78

 

CLASAMENT

1. CAO Oradea 11 11 0 0 61- 9 33

2. CS Leonardo 11 8 2 1 61-19 26

3 Inter Aştileu 11 8 1 2 38-21 25

4 Minerul Şuncuiuş 11 8 0 3 43-21 24

5 Voinţa Suplac 11 6 2 3 37-19 20

6 Foresta Tileagd 11 6 2 3 37-22 20

7 Locadin Ţeţchea 11 5 1 5 33-33 16

8 AS Vadu Crișului 11 4 1 6 18-27 13

9 Cetatea Biharia 11 4 1 6 15-30 13

10 LPS Bihorul 11 4 0 7 26-50 12

11 Viitorul Bratca 11 3 1 7 20-35 10

12 Valea Cerului 11 2 2 7 15-26 8

13 Toldy Sannicolau11 1 1 9 14-62 4

14 Progresul Sâniob11 0 0 11 9-53 0

Etapa viitoare (11-12 noiembrie):

LPS Bihorul - ACS CAO 1910 Oradea;

Voinţa Suplac - Inter Aştileu;

Minerul Şuncuiuş - AS Slovan Valea Cerului;

CS Dinamo Leonardo - Foresta Tileagd;

ACS Progresul Sâniob - CSC Viitorul Bratca;

AS Vadu Crișului - Locadin Ţeţchea;

Cetatea Biharia - Toldy Sannicolau de Munte.

 

Seria a 2-a

Victoria Avram Iancu - Voinţa Cheresig 0 – 0

 

Victoria Tulca - Vida Pomezeu 1 - 0

Marcator: D. Milian 81

 

Gloria Căbeşti - Izvorul Cociuba Mare 10 - 0

Marcatori: Turle 4 (11 m), 12, 81, Iştoc 6, 67, 84 A. Sârb 18, Lasc 27, Szekeres 29, 57

 

Vulturul Dobreşti - AS Unirea Oşorhei 2016 0 - 2

Marcatori: Cora 20, Căvăşdan 86

 

Viitorul Tărian - ACS Voința Ciumeghiu 2 - 0

Marcatori: Irimia 54, F. Ilisie 90+2

 

Zorile Bunteşti - Unirea Roşia 4 - 2

Marcatori: C. Bonchiş 45, 55, Foghiş 69, Toma 90 / Hahău 10, 60

 

CLASAMENT

1 Unirea Oşorhei 11 10 0 1 38- 7 30

2 Gloria Căbeşti 11 7 3 1 50-21 24

3 Avram Iancu 11 6 3 2 31- 7 21

4 Cociuba Mare 11 6 0 5 26-35 18

5 Unirea Roşia 11 5 2 4 25-24 17

6 Zorile Bunteşti 10 5 0 5 36-23 15

7 Viitorul Tărian 11 4 3 4 20-29 15

8 Vulturul Dobreşti 10 4 1 5 19-20 13

9 Voinţa Cheresig 11 3 3 5 5-25 12

10 Voința Ciumeghiu 11 3 1 7 15-40 10

11 Victoria Tulca 11 2 2 7 10-28 8

12 Vida Pomezeu 11 1 0 10 11-37 3

Categorie: Sport | Vizualizări: 36 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar