Acasă » 2017 » Noiembrie » 14 » Fotbal judetean - Rezultate
9:04 AM
Fotbal judetean - Rezultate

In perioada 11 - 12 noiembrie s-au jucat meciurile din etapa a 12-a in Liga a 4-a si in Seria 1 din Liga a 5-a. In Seria a doua turul campionatului s-a incheiat.
Rezultate:

Liga a 4-a, Etapa a 12-a

 

Bihorul Beiuş – Unirea Livada 1-0 (0-0)

Marcator: Mihuța 53 pen

Bihorul Beius: Odobasianu - Szatmari, Foghiş, N. Mihoc, C. Mândru, G. Ciobriş, D. Stan, Fl. Popa (46 Tipea), R. Pirtea (46 Mihuţa), Gavriş (78 R. Ţirban), G. Popa. Antrenor: Alin Popa

Unirea: C. Verdeş - M. Popa, Moisi, V. Ienciu, B. Laslău, Cl. Crişan, Borzescu, Floruţ (26 D. Lele), D. Toma, Szeles, Murg. Antrenor: Mădălin Popa

Cartonaşe galbene: D. Stan 40, Tipea 80 / M. Popa 48, Moisi 50

Arbitri: Adrian Pal - Raoul Roşu, Marius Matica

Observator AJF: Ludovic Rozsa

La juniori: 3-1

 

 

Olimpia Salonta – Crişul Aleşd 0-1 (0-1)

Marcator: Sergiu Pop 43

La juniori: 4-1

 

CS Săcueni – Crişul Sântandrei 1-0 (1-0)

Marcator: Koncz 42

La juniori: 3-3

 

CS Oşorhei – CS Diosig 1-1 (1-1)

Marcatori: Petru Ciorba 18/Bogdan Leș 29

La juniori: 3-0

 

CS Mădăras – Viitorul Borş 2-1 (0-0)

Marcatori: Șipoș 70, Mughiuruș 90/Sebi Zadori 55

La juniori: 1-4

 

Dacia Gepiu – Unirea Valea lui Mihai 0-2 (0-1)

Marcatori: Lakatos 44, 60

La juniori: 4-5

 

Biharea Marmogranit Vaşcău – CSO Ştei 2-2 (1-0)

Marcatori: Lazea 27, Bulcă 93 pen/Marius Matei 54 pen, 67

La juniori: 2-0

 

CSC Sânmartin – FC Universitatea Oradea 0-0

La juniori: 2-1

 

CLASAMENT SENIORI

1. CSC Sânmartin 12 9 2 1 25- 9 29

2. Crişul Sântandrei 12 8 2 2 19-10 26

3. Bihorul Beiuş 12 8 2 2 24-18 26

4. CS Diosig 12 7 1 4 22-21 22

5. Dacia Gepiu 12 6 2 4 30-22 20

6. Viitorul Borş 12 6 1 5 28-17 19

7. FC Universitatea 12 5 4 3 22-13 19

8. Valea lui Mihai 12 6 1 5 29-24 19

9. Unirea Livada 12 5 2 5 20-15 17

10. CSO Ştei 12 4 3 5 17-19 15

11. Olimpia Salonta 12 4 1 7 27-25 13

12. CS Mădăras 12 4 1 7 22-29 13

13. CS Oşorhei 12 3 3 6 19-18 12

14. CS Săcueni 12 4 0 8 15-27 12

15. Crişul Aleşd 12 2 2 8 16-35 8

16. Biharea Vaşcău 12 1 1 10 14-49 4

 

Clasament juniori

1. Univ Oradea 12 11 0 1 82- 6 33

2. Olimpia Salonta 12 11 0 1 73-10 33

3. CSC Sânmartin 12 10 0 2 52-16 30

4. CS Bihorul Beius 12 8 1 3 49-18 25

5. CS Oşorhei 12 7 2 3 45-16 23

6. Crişul Sântandrei 12 7 1 4 44-23 22

7. CS Mădăras 12 6 1 5 45-43 19

8. Viitorul Borş 12 6 1 5 30-30 19

9. CS Diosig 12 5 0 7 26-36 15

10. CSO Ştei 12 5 0 7 20-45 15

11.Unirea V lui Mihai 12 4 1 7 21-52 13

12. Unirea Livada 12 4 0 8 17-31 12

13. CS Săcueni 12 2 4 6 18-43 10

14. Crişul Aleşd 12 2 0 10 20-55 6

15. Biharea Vaşcău 12 1 1 10 10-62 4

16. Dacia Gepiu 12 1 0 11 12-78 3

 

Etapa viitoare (18-19 noiembrie):

CS Unirea Valea lui Mihai - CS Bihorul Beiuş;

Viitorul Borş - CSC Dacia Gepiu;

CSC Crişul Sântandrei - CS Mădăras;

CSO Ştei - CS Săcueni;

FC Universitatea Oradea - Biharea Marmogranit Vaşcău;

Crişul Aleşd - CSC Sânmartin;

CS Diosig - CSM Olimpia Salonta;

Unirea Livada - Clubul Sportiv Oşorhei.

 

 

 

Liga a 5-a

Seria 1

LPS Bihorul – CAO Oradea 1-5

Minerul Șuncuiuș – Slovan Valea Cerului 3-0 (neprezentare)

Dinamo Leonardo – Foresta Tileagd 3-2

Cetatea Biharea – Toldy 5-0

Progresul Sâniob – Viitorul Bratca 0-2

AS Vadu Crișului – Locadin Țețchea 0-3

*Partida Voința Suplac – Inter Aștleu a fost amânată pentru data de 26 noiembrie


 

CLASAMENT

1. CAO Oradea 11 11 0 0 61- 9 33

2. CS Leonardo 11 8 2 1 61-19 26

3 Inter Aştileu 11 8 1 2 38-21 25

4 Minerul Şuncuiuş 11 8 0 3 43-21 24

5 Voinţa Suplac 11 6 2 3 37-19 20

6 Foresta Tileagd 11 6 2 3 37-22 20

7 Locadin Ţeţchea 11 5 1 5 33-33 16

8 AS Vadu Crișului 11 4 1 6 18-27 13

9 Cetatea Biharia 11 4 1 6 15-30 13

10 LPS Bihorul 11 4 0 7 26-50 12

11 Viitorul Bratca 11 3 1 7 20-35 10

12 Valea Cerului 11 2 2 7 15-26 8

13 Toldy Sannicolau11 1 1 9 14-62 4

14 Progresul Sâniob11 0 0 11 9-53 0

Categorie: Sport | Vizualizări: 45 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar