Fotbal judetean - Rezultate, clasamente - 18 Aprilie 2016 - Blog - Beiuseanul
Marţi, 2017-02-28, 6:50 PMBine aţi venit Vizitator | RSS
BEIUSEANUL
Acasă | Blog | Înregistrare | Autentificare
» Meniu site

» Categoriile secţiunii
Actualitate [34]
stiri la zi
Sport [88]
Stiri sportive
Muzica [4]
Stiri muzicale
Beius [8]
Stiri locale
Fermieri [43]
Stiri agricole
Diverse [8]

» Sondajul nostru
Evaluează site-ul meu
Total răspunsuri: 10

» Mini-chat

» Statistici

Total online: 2
Vizitatori: 2
Utilizatori: 0

Acasă » 2016 » Aprilie » 18 » Fotbal judetean - Rezultate, clasamente
7:44 PM
Fotbal judetean - Rezultate, clasamente

Liga 4-a etapa a 22-a

 

CS CF Bihorul Beius - FC Hidişelul de Sus    1-2

Marcatori: D. Toma 75 – Agiurgioaiei 71, 74

Juniori: 11-0

 

Victoria Avram Iancu - Viitorul Borş    1-5

Marcatori: Mânz 60 – T. Popa 1, Rozsa 29, Tyepak 39, 47, F. Buz 83

Juniori: 5-2

 

Unirea Valea lui Mihai - CS Mădăras    2-1

Marcatori: Gego 20, Sandor Kr. 52 – Pușcaș 31

Juniori: 2-1

 

CSC Crişul Sântandrei - Viitorul Marghita    4-0

Marcatori: Peneghi 15, 45+4, R. Giura 41, Fitero 82

Juniori: 6-1

 

Locadin Ţeţchea - CSM Olimpia Salonta    1-6

Marcatori: Cr. Butuc 6 – Laza 9 (11 m), Cr. Țârlea 26, 87, Negrău 45, 53, Ciocan 90+2

Juniori: 0-16

 

FC Universitatea Oradea - Crişul Aleşd    1-2

Marcatori: Ilieș 89 - Horvath 46, I. Bot 52

Juniori: 21-0

 

CSO Ştei si CS Diosig au stat.

 

CLASAMENT - SENIORI

1. CS Diosig                 18 16 0 2  70-20  48

2. FC Hidişelul de Sus 18 14 3 1  61-15  45

3. Crisul Sântandrei     19 14 0 5  61-22  42

4. CF Bihorul Beiuş      20 12 2 6 56-21  38

5. CSO Ştei                  19 11 3 5 31-23   36

6. CS Mădăras             18 11 1 6 48-24  34

7. Unirea V. Mihai        18  9  3 6 45-33  30

8. Viitorul Marghita      19  8 2 9  30-35  26

9. CSO Salonta           19  7 4 8  43-45  25

10.Univ Oradea           20 7 3 10  31-42  24

11. Viitorul Borş           19  5 3 11 31-42 18

12. Locadin Ţeţchea    20 3 0 17 27- 97  9

13. Crisul Aleşd*           20 3 2 15 22- 51  8

14. Victoria A. Iancu     19 0 0 19 17-105  0

* Crişul Aleşd a fost penalizată cu trei puncte pentru că s-a retras de pe teren la meciul de la Ştei.

 

CLASAMENT - JUNIORI

1. CF Bihorul Beiuş    20 20 0 0 164-5   60

2. FC Univ Oradea     20 18 0 2 167-17 54

3. CSO Ştei                19 13 0 6   77-24 39

4. Unirea V lui Mihai   19 12 3 4  70-38 39

5. Crişul Sântandrei   18 12 1 5   64-31 37

6.Hidişelu de Sus      18 11 2 5   95-54 35

7. Olimpia Salonta     19 11 1 7  91-39 34

8. CS Mădăras           18  7 0 11  48-78 21

9. CS Diosig               18  6 2 10  46-96 20

10. Viitorul Marghita   20  4 4 12  47-74 16

11. Viitorul Borş          18 4 2 13  43-63  14

12. Victoria A Iancu    20 4 1 15  26-108 13

13. Crişul Aleşd          20 2 2 16 38-151   8

14. Locadin Ţeţchea   20 1 0 19 22-221  3

*Victoria Avram Iancu a fost penalizată cu şase puncte.

 

 

Etapa a 23-a (23/24-04-2016) 

CS Diosig Bihardioszeg - CS CF Bihorul Beius   

FC Hidişelul de Sus - Victoria Avram Iancu   

Viitorul Borş - Unirea Valea lui Mihai   

CS Mădăras - CSC Crişul Sântandrei   

CSO Ştei - Viitorul Marghita   

CSM Olimpia Salonta - FC Universitatea Oradea   

Locadin Ţeţchea si  Crişul Aleşd stau.

 

 

 

                                                              Liga a 5-a, etapa a 21-a

Seria 1

 

Frontiera Oradea - Unirea Bratca    3-2

Marcatori: Scholler 23, 27, Drâmba 90+2 – Butiri 22, A. Criste 52

 

CSC Sânmartin - LPS Bihorul    3-0, echipa oaspete nu a ajuns la joc

 

CSC FC Paleu - Foresta Tileagd    8-0

Marcatori: Pașca 2, 38, Fazekas 20 (11 m), Karacsony 23, 83, Pintea 31,  57, Mureșan 63

 

CS 2 Osorhei - Minerul Şuncuiuş    2-1

Marcatori: Cora 62 911 m), B. Abrudan 86 – S. Brândaș 33

 

Săgeata Brusturi - Voinţa Suplac    1-5

Marcatori: Bocioc 72 – Purcar 51, Fătura 53, Lontea 86 911 m), Șipoș 90 (11 m), Kovacs J. 90+2

 

Toldy Sannicolau de Munte - Inter Aştileu    1-5

Marcatori: Meheș 29 – Măgui 31, Munteanu 62, 90. Iaz 70, Olar 81,

 

CS Săcueni - Asociația Sportivă Vadu Crișului    2-2

Marcatori: Boros 20, 41 – Hasas 18, Gavriluț 72

 

Cetatea Biharia - AC Bihorul Lugas    4-0

Marcatori: Zadori E. 3, 9, 10, 12

 

 Clasament

1. CSC Paleu         21 18 1 2 100-18  55

2. Oşorhei II           21 17 2 2  66-16  53

3. Catatea Biharia   21 16 3 2 94-22 52

4. CSC Sânmartin   21 14 2  5 66-38 44

5. CS Săcueni         21 11 5  5 40-37 38

6. Vointa Suplac       21 9 5  7 50-37 32

7.Foresta Tileagd    21 9 4  8  62-47 31

8. Bihorul Lugaş       21 9 2 10 35-54  29

9. Frontiera Oradea 21 8 2 11 51-55 26

10. Toldy Sanicolau 21 7 2 12 40-58 23

11. AS Vadu Cr        21 6 5 10  34-49 23

12.LPS Bihorul         21 6 3 12 39-67  21

13. Inter Aştileu        21 6 2 13  37-68 20

14. Sageata Brusturi 21 4 2 15 28-73 14

15. Unirea Bratca      21 3 1 17 35-95 10

16. Minerul Şuncuiuş 21 3 3 15 31-74  9

 

 

Etapa a 22-a (23/24-04-2016)  

LPS Bihorul - Frontiera Oradea   

Foresta Tileagd - CSC Sânmartin   

Minerul Şuncuiuş - CSC FC Paleu   

Voinţa Suplac - CS 2 Osorhei   

Inter Aştileu - Sageata Brusturi    -

Asociația Sportivă Vadu Crișului - Cetatea Biharia   

Unirea Bratca - CS Săcueni   

AC Bihorul Lugas - Toldy Sannicolau de Munte.

 

 

Seria a 2-a

Victoria Tulca - AS Padișul Bihorul Gurani    2-3

Marcatori: Paveliuc 31, Cotrău 55, - M. Petran 16, 21, Blaga 75

 

Dacia Gepiu - Voinţa Cheresig    8-2

Marcatori: Șerb 14, 35, Iambor 28,  D. Cuc 50 (11 m), 58, 78, B. Avram 86, 88 - Moce 38, V. Abrudan 77

 

Unirea Roşia - CF Liberty Oradea    5-2

Marcatori: P. Burescu 16, Ușvat 26, Moțiu 29, V. Burescu 74, Copăcean 85 - I. Șora 2, S. Rada 58

 

Gloria Căbeşti - Izvorul Cociuba Mare    6-1

Marcatori: Sârb 4, 20, D. Trip 26, Lasc 37, Țiboc 65, 83 – Laslău 7

 

Biharea Vaşcău - Unirea Livada    0-2

Marcatori: Buda 57, Bot Cr. 86

 

Voinţa Ciumeghiu - Zorile Buntesti    2-4

Marcatori: Lasco 57, Rațiu 62 – Diniș 42, 62, Degău D. 60, Dereș 63

 

Asociaţia Sportivă Cefa - Inter Crişul Batăr    3-0

Marcatori: Bradea D. 33, Pușa 75, 87

 

Vulturul Dobreşti a stat.

 

Clasament

1. Unirea Livada        20 17 2 1 78-30 53

2. Padisul Gurani       20 14 3 3 56-22 45

3. Unirea Roşia          20 13 5 2 69-25 44

4. Zorile Buntesti        20 12 3 5 53-32 39

5.Biharea Vaşcău      20 12 2 6 50-33 38

6. Gloria Căbeşti        20  10 4 6 38-23 34

7. Victoria Tulca         19 9 3 7 49-37  30

8. Dacia Gepiu           19 9 3 7  56-36 30

9. CF Liberty              20 8 3 9  43-42 27

10. Izvorul Cociuba    20 6 0 14 32-60 18

11. Vulturul Dobreşti   19 5 2 12 13-49 17

12. AS Cefa                19 3 4 12 20-51  13

13.Vointa Cheresig     20 3 3 14 22-57  12

14. Crisul Batăr           19 2 4 13 15-51  10

15. Vointa Ciumeghiu 19 3 1 15  24-76 10

*Vulturul Dobreşti este penalizată cu trei puncte

 

Etapa a 22-a (23/24-04-2016)

Voinţa Cheresig - Victoria Tulca   

CF Liberty Oradea - Dacia Gepiu   

Izvorul Cociuba Mare - Unirea Roşia   

Unirea Livada - Gloria Căbeşti   

Zorile Buntesti - Biharea Vaşcău   

Vulturul Dobreşti - Asociaţia Sportivă Cefa   

Inter Crişul Batăr - Voinţa Ciumeghiu.   

AS Padișul Bihorul Gurani sta.

Categorie: Sport | Vizualizări: 87 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar
» Autentificare

» Căutare

» Calendar
«  Aprilie 2016  »
LnMrMrcJoiVnSaDm
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

» Arhiva materialelor

» Prietenii site-ului
  • Blog-ul oficial
  • Comunitatea uCoz România
  • FAQ
  • Manual


  • Copyright MyCorp © 2017