Fotbal judetean - Rezultate, clasamente - 25 Aprilie 2016 - Blog - Beiuseanul
Acasă » 2016 » Aprilie » 25 » Fotbal judetean - Rezultate, clasamente
11:43 AM
Fotbal judetean - Rezultate, clasamente

Rezultate Liga 4-a etapa a 23-a

 

CS Diosig Bihardioszeg - CS CF Bihorul Beius    5-1

Juniori: 1-11

 

FC Hidişelul de Sus - Victoria Avram Iancu    7-0

Juniori: 3-0

 

Viitorul Borş - Unirea Valea lui Mihai    0-4

Juniori: 1-4

 

CS Mădăras - CSC Crişul Sântandrei    3-0

Juniori: 1-3

 

CSO Ştei - Viitorul Marghita    1-0

Juniori: 9-0

 

CSM Olimpia Salonta - FC Universitatea Oradea    2-4

Juniori: 0-4

 

Locadin Ţeţchea si Crişul Aleşd au stat.

 

CLASAMENT - SENIORI

1. CS Diosig                 19 17 0 2  75-21  51

2. FC Hidişelul de Sus 19 15 3 1  68-15  48

3. Crisul Sântandrei     20 14 0 6  61-25  42

4. CSO Ştei                  20 12 3 5 32-23  39

5. CF Bihorul Beiuş      21 12 2 7 57-26  38

6. CS Mădăras             19 12 1 6 51-24  37

7. Unirea V. Mihai        19 10  3 6 49-33  33

8. Univ Oradea            21 8 3 10  35-44  27

9.Viitorul Marghita      20  8 2 10  30-36  26

10. CSO Salonta         20  7 4 9  45-49  25

11. Viitorul Borş           20  5 3 12 31-46 18

12. Locadin Ţeţchea    20 3 0 17 27- 97  9

13. Crisul Aleşd*           20 3 2 15 22- 51  8

14. Victoria A. Iancu     20 0 0 20 17-112  0

* Crişul Aleşd a fost penalizată cu trei puncte pentru că s-a retras de pe teren la meciul de la Ştei.

 

CLASAMENT - JUNIORI

1. CF Bihorul Beiuş    21 21 0 0 175-6   63

2. FC Univ Oradea     21 19 0 2 171-17 57

3. CSO Ştei                20 14 0 6   86-24 42

4. Unirea V lui Mihai   20 13 3 4  74-39 42

5. Crişul Sântandrei   20 13 2 5   69-34 41

6.Hidişelu de Sus      19 12 2 5   98-54 38

7. Olimpia Salonta     20 11 1 8  91-43 34

8. CS Mădăras           19  7 0 12  49-81 21

9. CS Diosig               19  6 2 11  47-107 20

10. Viitorul Marghita   21  4 4 13  47-83 16

11. Viitorul Borş          19 4 2 14  44-67  14

12. Victoria A Iancu    21 4 1 16  26-111 13

13. Crişul Aleşd          20 2 2 16 38-151   8

14. Locadin Ţeţchea   20 1 0 19 22-221  3

*Victoria Avram Iancu a fost penalizată cu şase puncte.

 

Etapa a 24-a

Victoria Avram Iancu - CS Diosig Bihardioszeg   

Unirea Valea lui Mihai - FC Hidişelul de Sus   

CSC Crişul Sântandrei - Viitorul Borş   

Viitorul Marghita - CS Mădăras    -

FC Universitatea Oradea - CSU Partium Oradea   

FC Bihor II Oradea - CSM Olimpia Salonta   

CS CF Bihorul Beius - Crişul Aleşd   

Locadin Ţeţchea - CSO Ştei   

 

 

Liga a 5-a etapa a 22-a din 23-24.04.2016

Seria 1

 

LPS Bihorul - Frontiera Oradea    2-4

Foresta Tileagd - CSC Sânmartin    2-2

Minerul Şuncuiuş - CSC FC Paleu    1-3

Voinţa Suplac - CS 2 Osorhei    2-3

Inter Aştileu - Sageata Brusturi    4-1

Asociația Sportivă Vadu Crișului - Cetatea Biharia    1-3

Unirea Bratca - CS Săcueni    2-4

AC Bihorul Lugas - Toldy Sannicolau de Munte    3-3

 

 Clasament

1. CSC Paleu         22 19 1 2 103-19  58

2. Oşorhei II           22 18 2 2  69-18  56

3. Catatea Biharia   22 17 3 2 97-23 54

4. CSC Sânmartin   22 14 3  5 68-40 45

5. CS Săcueni         22 12 5  5 44-39 41

6. Foresta Tileagd    22 9 5  8  64-49 32

7. Vointa Suplac       22 9 5  8 52-40 32

8. Bihorul Lugaş       22 9 3 10 38-57  30

9. Frontiera Oradea  22 9 2 11 55-57 29

10. Toldy Sanicolau  22 7 3 12 42-60 24

11. AS Vadu Cr         22 6 5 11  35-52 23

12. Inter Aştileu         22 7 2 13  41-69 23

13.LPS Bihorul         22 6 3 13 41-71  21

14. Sageata Brusturi 22 4 2 16 29-77 14

15. Minerul Şuncuiuş 22 3 3 16 32-77  12

16. Unirea Bratca      22 3 1 18 37-99 10

.

 

Etapa a 23-a        

Frontiera Oradea - Foresta Tileagd   

CSC Sânmartin - Minerul Şuncuiuş   

CSC FC Paleu - Voinţa Suplac   

CS 2 Osorhei - Inter Aştileu   

Toldy Sannicolau de Munte - Sageata Brusturi   

CS Săcueni - LPS Bihorul   

Cetatea Biharia - Unirea Bratca   

AC Bihorul Lugas - Asociația Sportivă Vadu Crișului   

 

Seria a 2-a

Voinţa Cheresig - Victoria Tulca    1-0

CF Liberty Oradea - Dacia Gepiu    1-1

Izvorul Cociuba Mare - Unirea Roşia    1-10

Unirea Livada - Gloria Căbeşti    4-1

Zorile Buntesti - Biharea Vaşcău    0-0

Vulturul Dobreşti - Asociaţia Sportivă Cefa    1-1

Inter Crişul Batăr - Voinţa Ciumeghiu    0-0

AS Padișul Bihorul Gurani a stat

 

Clasament

1. Unirea Livada        21 18 2 1 82-31 56

2. Unirea Roşia          21 14 5 2 79-26 47

3. Padisul Gurani       20 14 3 3 56-22 45

4. Zorile Buntesti        21 12 4 5 53-32 40

5.Biharea Vaşcău      21 12 3 6 50-33 39

6. Gloria Căbeşti        21 10 4 7 39-27 34

7. Dacia Gepiu           20 9 4 7  57-37 31

8. Victoria Tulca         20 9 3 8 49-38  30

9. CF Liberty              21 8 4 9  44-43 28

10. Izvorul Cociuba    21 6 0 15 33-71 18

11. Vulturul Dobreşti  20 5 3 12 14-51 15

12. Vointa Cheresig   21 4 3 14 23-57  15

13. AS Cefa                20 3 5 12 21-52  14

14. Crisul Batăr           20 2 5 13 15-51  11

15. Vointa Ciumeghiu 20 3 2 15  24-76 11

*Vulturul Dobreşti este penalizată cu trei puncte

 

Etapa a 23-a

Victoria Tulca - CF Liberty Oradea   

Dacia Gepiu - Izvorul Cociuba Mare   

Unirea Roşia - Unirea Livada   

Gloria Căbeşti - Zorile Buntesti   

Voinţa Ciumeghiu - Biharea Vaşcău   

Asociaţia Sportivă Cefa - AS Padișul Bihorul Gurani   

Inter Crişul Batăr - Vulturul Dobreşti

Voinţa Cheresig sta.    

Categorie: Sport | Vizualizări: 101 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar