Fotbal judetean - Rezultate, clasamente - 3 Mai 2016 - Blog - Beiuseanul
Acasă » 2016 » Mai » 3 » Fotbal judetean - Rezultate, clasamente
9:15 AM
Fotbal judetean - Rezultate, clasamente

Rezultate Liga 4-a etapa a 24-a

 

Victoria Avram Iancu - CS Diosig Bihardioszeg    2-2

Marcatori: F. Buzgău 25, Mance 90+2 – O. Jurcă 45+1, Onița 84

Juniori: 3-1

 

Unirea Valea lui Mihai - FC Hidişelul de Sus    0-2

Marcatori: Haș 13, Lazăr 21

Juniori: 5-2

 

CSC Crişul Sântandrei - Viitorul Borş    2-1

Marcatori: Morna 26, Hering 79 – T. Popa 51

Jocul a fot oficiat de o brigada din Ungaria în cadrul parteneriatului dintre CJA Bihor si CJA Békés.

Juniori: 9-1

 

Viitorul Marghita - CS Mădăras    3-1

Marcatori: Cadar 3, Miclean 54, Demian 65 – Dobrecu 42

Juniori: 0-3

 

CS CF Bihorul Beius - Crişul Aleşd    3-0

Marcatori: Cocoș (autogol) 39, M. Trip 84, Iștoc 89

C. roșu: Tap Vl. (Crișul) în min. 77 pentru cumul

Juniori: 16-0

 

Locadin Ţeţchea - CSO Ştei    1-3

Marcatori: Cr. Butuc 14 (11 M) – G. Popa 9, Borza 58 911 M), Ciobriș 62

Juniori: 0-13

 

 FC Universitatea Oradea si CSM Olimpia Salonta au stat.

 

CLASAMENT - SENIORI

1. CS Diosig              20  17  1 2   77-23  52

2. FC Hidişel              20 16  3 1   70-15   51

3. Crisul Sântandrei   21 15  0 6    63-26  45

4. CSO Ştei               21  13  3 5   35-24  42

5. CF Beiuș               22  13  2 7   60-26  41

6. CS Mădăras          20  12  1 7    52-27  37

7. Unirea V. Mihai      20  10  3 7    50-34  33

8. Viitorul Marghita    21   9   2 10   33-37  29

9. Univ Oradea          21  8    3 10   35-44  27

10. Olimpia Salonta   20  7   4   9    45-49  25

11. Viitorul Borş          20  4   3 13    31-48 15

12. Locadin Ţeţchea  21  3   0  18  28-100   9

13. Crisul Aleşd*        20  3   2  15  22-53    8

14. Victoria A. Iancu   21  0  1   20 19-114   1

* Crişul Aleşd a fost penalizată cu trei puncte pentru că s-a retras de pe teren la meciul de la Ştei.

 

CLASAMENT – JUNIORI

1. CF Bihorul Beiuș 22 22 0 0 191- 6   66

2. UnivOradea         21 19 0 2 171-16  57

3. CSO Ştei             21 15 0 6   99-24  45

4. Unirea V. Mihai    21 14 3 4   79-41  45

5. Crisul Sântandrei 21 14 2 5   78-35  44

6. FC Hidişel            20 12 2 6  100-59 38

7. Olimpia Salonta   20 11 1 8   91-43  34

8. CS Mădăras        19  7  0 12  47-81  21

9. CS Diosig            20  6 2 12  48-110  20

10. Viitorul Marghita 21 4 3 14   45-84   15

11. Viitorul Borş       20 4 1 15   44-75   13

12. Victoria A. Iancu 22 5 1 16  29-112  10

13. Crisul Aleşd        20  2 1 17  37-166   7

14. Locadin Ţeţchea  20 1 0 19 22-229   3

 

 

Etapa a 25-a (7-8 mai 2016)

CS Diosig Bihardioszeg - Unirea Valea lui Mihai   

FC Hidişelul de Sus - CSC Crişul Sântandrei   

Viitorul Borş - Viitorul Marghita   

CSO Ştei - CS Mădăras   

Crişul Aleşd - Victoria Avram Iancu   

CSM Olimpia Salonta - CS CF Bihorul Beius   

Locadin Ţeţchea - FC Universitatea Oradea   

 

 

 

Liga a 5-a etapa a 23-a (30.04.2016)

Seria 1

CSC Sânmartin - Minerul Şuncuiuş    3-0

CSC FC Paleu - Voinţa Suplac    7-1

CS 2 Osorhei - Inter Aştileu    4-1

Toldy Sannicolau de Munte - Sageata Brusturi    1-2

CS Săcueni - LPS Bihorul    8-1

Cetatea Biharia - Unirea Bratca    8-0

AC Bihorul Lugas - Asociația Sportivă Vadu Crișului    4-1

Frontiera Oradea - Foresta Tileagd    se dispută joi de la orele 18

 

Clasament

1. CSC FC Paleu       23      20      1        2        110-20         61

2. CS Oșorhei II          23      19      2        2        73-19 59

3. Cetatea Biharia     23      18      3        2        105-23         57

4. CSC Sânmartin 23      15      3        5        71-40 48

5. CS Săcueni    23      13      5        5        52-40 44

6. Bihorul Lugaș      23      10      3        10      42-58 33

7. Foresta Tileagd    22      9        5        8        63-50 32

8. Vointa Suplac     23      9        5        9        53-47 32

9. Frontiera Oradea 22      9        2        11      55-57 29

10. Toldy Sannicolau    23      7        3        13      45-62 24

11. AS Vadu Crisului       23      6        5        12      36-56 23

12. Inter Aştileu   23      7        2        14      42-73 23

13. LPS Bihorul       23      6        3        14      42-79 21

14. Sageata Brusturi  23      5        2        16      31-78 17

15. Minerul Şuncuiuş          23      3        3        17      32-80 12

16.Unirea  Bratca    23      3        1        19      37-107         10

 

 

Etapa a 24-a (7-8 mai 2016)

Minerul Şuncuiuş - Frontiera Oradea   

Voinţa Suplac - CSC Sânmartin   

Inter Aştileu - CSC FC Paleu   

Sageata Brusturi - CS 2 Osorhei   

Unirea Bratca - AC Bihorul Lugas   

LPS Bihorul - Cetatea Biharia   

Foresta Tileagd - CS Săcueni   

Asociația Sportivă Vadu Crișului - Toldy Sannicolau de Munte

 

Seria a 2-a

Victoria Tulca - CF Liberty Oradea    3-0

Dacia Gepiu - Izvorul Cociuba Mare    7-1

Unirea Roşia - Unirea Livada    4-3

Gloria Căbeşti - Zorile Buntesti    8-1

Voinţa Ciumeghiu - Biharea Vaşcău    1-5

Asociaţia Sportivă Cefa - AS Padișul Bihorul Gurani    1-8

Inter Crişul Batăr - Vulturul Dobreşti    1-3

Voinţa Cheresig a stat.

 

Clasament

1. Unirea Livada        22  18 2 2  85-35   56

2. Unirea Roşia          22  15 5 2  83-29   50

3. Padisul Gurani       21  15 3 3  65-23   48

4. Biharea Vaşcău      22 13 3 6  58-31   42

5. Zorile Buntești        22  12 4 6 53-39   40

6. Gloria Căbeşti         22  11 4 7 47-28   37

7. Dacia Gepiu            21  10 4 7 64-38   34

8. Victoria Tulca          21  10 3 8 52-38   33

9. Liberty Oradea        22   8 4 10 44-46  28

10. Vulturul Dobreşti*  21   6 3 12 17-52  18

11. Izvorul Cociuba     22   6 0 16  34-77  18

12.Vointa Cheresig      21  4 3 14  23-57  15

13. AS Cefa                  21  3 5 13 22-60  14

14. Inter Crisul Batăr    21  2 5 14 16-54  11

15. Vointa Ciumeghiu   21  3 2 16 24-80  11

*Vulturul Dobreşti este penalizată cu trei puncte.

 

 

Etapa a 24-a (8 mai 2016)

Izvorul Cociuba Mare - Victoria Tulca   

Unirea Livada - Dacia Gepiu   

Zorile Buntesti - Unirea Roşia   

Biharea Vaşcău - Gloria Căbeşti   

AS Padișul Bihorul Gurani - Inter Crişul Batăr   

Voinţa Cheresig - Asociaţia Sportivă Cefa   

Vulturul Dobreşti - Voinţa Ciumeghiu

CF Liberty Oradea sta.

Categorie: Sport | Vizualizări: 110 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar