Fotbal judetean - Rezultate, clasamente - 10 Mai 2016 - Blog - Beiuseanul
Acasă » 2016 » Mai » 10 » Fotbal judetean - Rezultate, clasamente
9:24 AM
Fotbal judetean - Rezultate, clasamente

Liga a 4-a, etapa a 25-a

         

FC Hidişel - Crişul Sântandrei 2-2

Marcatori: Bundea 45+1, F. Lazăr 68 (11 m) / R. Giura 1, Novak 90

La juniori: 1-2.

 

CSO Ştei - CS Mădăras 0-3

Marcatori: Dobrescu 22, 40, Groza 36

La juniori: 1-0

 

CSM Olimpia Salonta - Bihorul Beiuş 0-1

Marcator: D. Trip 6

La juniori: 0-7

 

Viitorul Borş - Vitorul Marghita 3-2

Marcatori: Ienciu 19, B. Popa 27, T. Popa 52 / Demian 29, 88

La juniori:  1-3.

 

Crişul Aleşd - Victoria Avram Iancu 2-0

Marcatori: M.Madar 44, Nojea 70

Cartonaş roşu: Perţ 83 (Victoria) - cumul de galbene

La juniori: 5-2.

 

CS Diosig - Unirea Valea lui Mihai 3-0

Marcatori: Olariu 43, 62, A. Jurcă 45

La juniori: 0-2.

 

Locadin Ţeţchea - Universitatea Oradea 0-4

Marcatori: C. Giura 33, Suwan 41, Lascu 74, 83

La juniori: 0-10.

 

CLASAMENT - SENIORI

1. CS Diosig                      21   18   1    2    80-23    55

2. FC Hidişelul de Sus       21   16   4    1    72-17    52

3. Crisul Sântandrei          22   15   1     6    65-28    46

4. CF Bihorul Beiuș          23   14   2     7     61-26    44

5. CSO Ştei                       22   13   3    6     35-27    42

6. CS Mădăras                 21   13   1     7     55-27    40

7. Unirea V. Mihai            21   10   3     8     50-37    33

8. Univ Oradea                 22    9     3   10   39-44    30

9. Viitorul Marghita           22   9     2     11   35-40    29

10. Olimpia Salonta          21   7     4     10   45-50    25

11. Viitorul Borş                22   6     3     13   35-50    21

12. Crisul Aleşd*              22   4     2     16    24-54    11

13. Locadin Ţeţchea         22   3     0     19   28-104   9

14. Victoria A. Iancu         22   0     1     21   19-116   1

* Crişul Aleşd a fost penalizată cu trei puncte pentru că s-a retras de pe teren la meciul de la Ştei.

 

CLASAMENT – JUNIORI

1. CF Bihorul Beiuș          23   23   0     0     198-6    69

2. Univ Oradea                 22   20   0     2     181-16  60

3. CSO Ştei                      22   16   0     6     100-24  48

4. Unirea V. Mihai             22   15   3     4     81-41    48

5. Crisul Sântandrei          22   15   2     5     80-36    47

6. FC Hidişelul de Sus      21   12   2     7     101-61  38

7. CSM Olimpia Salonta   21   11   1     9     91-50    34

8. CS Mădăras                20   7     0     13   47-82    21

9. CS Diosig                    21   6     2     13   48-112  20

10. Viitorul Marghita        22   5     3     14   48-86    18

11. Viitorul Borş              22   4     2     16   46-79    14

12. Crisul Aleşd               22   3     2     17   43-169  11

13. Victoria A. Iancu        23   5     1     17   31-117  10

14. Locadin Ţeţchea        21   1     0     20   22-239   3

 

Etapa viitoare (14-15 mai): 

Crişul Sântandrei - CS Diosig;

Viitorul Marghita - FC Hidişel;

CS Mădăras - Viitorul Borş;

Universitatea Oradea - CSO Ştei;

Unirea Valea lui Mihai - Crişul Aleşd;

Victoria Avram Iancu - CSM Olimpia Salonta;

Locadin Ţeţchea şi Bihorul Beiuş vor sta.

 

 

 

 

Liga a V-a, etapa a 24-a

 

Seria I

Minerul Şuncuiuş - Frontiera Oradea 2-0

Marcatori: Brândaş 36, Tarr 53

Voinţa Suplac - CSC Sânmartin 2-3

Marcatori: Puşcaş 71, Lontea 82 (11 m) / Căvăjdan 55, 65, Bota 70

Inter Aştileu - CSC FC Paleu 2-4

Marcatori:  Iaz 64, Munteanu 90 /  Lazăr 27, Szeleş 66, Pechy 75, Tocuţ 76

Săgeata Brusturi - CS 2 Oșorhei 1-3

Marcatori: Reştea 37 / Praja 34, Suciu 84, Abrudan 90+4

Unirea Bratca - AC Bihorul Lugaș 3-1

Marcatori:  Bela 26, 76, Criste 31 /  Varga 2

LPS Bihorul Oradea - Cetatea Biharia 5-1

Marcatori: Codrean 6 (11 m), 58, 88, Szabados 85, Mara 90+2 / Kulcsar 49

Foresta Tileagd - CS Săcueni 0-0

AS Vadu Crișului - Toldy Sânnicolau de Munte 3-2

Marcatori: Gubics 12, Ile 29, Seghedi 75 / Mehes 62, 66

 

Clasament

1. CSC FC Paleu         24   21   1     2     114-22  64

2. CS Oșorhei II           24   20   2     2     76-20    62

3. Cetatea Biharia        24   18   3     3     106-28  57

4. CSC Sânmartin        24   16   3     5     74-42    51

5. CS Săcueni              24   13   6     5     52-40    45

6. Foresta Tileagd        24   10   6     8     70-53    36

7. Bihorul Lugaș           24   10   3     11   43-61    33

8. Vointa Suplac           24   9     5     10   55-50    32

9. Frontiera Oradea      24   9     2     13   58-66    29

10. AS Vadu Crisului    24   7     5     12   39-58    26

11. Toldy Sannicolau   24   7     3     14   47-65    24

12. LPS Bihorul           24   7     3     14   47-80    24

13. Inter Aştileu           24   7     2     15   44-77    23

14. Gaseata Brusturi   24   5     2     17   32-81    17

15. Minerul Şuncuiuş  24   4     3     17   34-80    15

16. Unirea Bratca       24   4     1     19   40-108  13

Etapa viitoare (14-15 mai): 

Frontiera Oradea - Voinţa Suplac;

CSC Sânmartin - Inter Aştileu;

CSC Paleu - Săgeata Brusturi;

Toldy Sânnicolau de Munte - CS 2 Oşorhei;

CS Săcueni - Minerul Şuncuiuş;

Cetatea Biharia - Foresta Tileagd;

AC Bihorul Lugaş - LPS Bihorul Oradea;

AS Vadu Crişului - Unirea Bratca.

 

Seria a II-a

Izvorul Cociuba Mare - Victoria Tulca 2-3

Marcatori: Chiricheu 24, Moldovan 63 /  Leuce 44, Demian 80, Molnar 85

Unirea Livada - Dacia Gepiu 2-2

Marcatori: Varodi 23, Marincean 69 (autogol) /  A. Berindei 4, 38

Cartonaş roşu: A. Berindei 74 (Gepiu) - cumul de "galbene"

Zorile Bunteşti - Unirea Roşia 2-1

Marcatori: Miklo 26, Degău 58 /  Oraş 45

Biharea Vaşcău - Gloria Căbeşti 2-1

Marcatori: Bulcău 57, Paşca 66 /  D. Trip 29

AS Padișul Bihorul Gurani - Inter Crişul Batăr 0-0

Voinţa Cheresig - Asociaţia Sportivă Cefa 3-3

Marcatori: Tărău 30, Banfi 41, 53 /  Bragya 4, 43, Lupaş 75

Vulturul Dobreşti - Voinţa Ciumeghiu 5-0

Marcatori: Glinta 15, Dume 16, Vaida 43, Covaci 73, Ghenţ 89

CF Liberty Oradea a stat.

 

Clasament

1. Unirea Livada          23   18   3     2     87-37    57

2. Unirea Roşia           23   15   5     3     84-31    50

3. Padisul Gurani        22   15   4     3     65-23    49

4. Biharea Vaşcău       23   14   3     6     60-32    45

5. Zorile Buntești         23   13   4     6     53-40    43

6. Gloria Căbeşti          23   11   4     8     48-30    37

7. Victoria Tulca           22   11   3     8     55-40    36

8. Dacia Gepiu             22   10   5     7     66-40    35

9. CF Liberty                22   8     4     10   44-46    28

10. Vulturul Dobreşti*  22   7     3     12   22-52    21

11. Izvorul Cociuba     23   6     0     17   36-80    18

12. Vointa Cheresig    22   4     4     14   26-60    16

13. AS Cefa                 22   3     6     13   25-63    15

14. Crisul Batăr           22   2     6     14   16-54    12

15. Vointa Ciumeghiu  22   3     2     17   24-85    11

*Vulturul Dobreşti este penalizată cu trei puncte.

 

Etapa viitoare (14-15 mai): 

Victoria Tulca - Unirea Livada;

Dacia Gepiu - Zorile Bunteşti;

Unirea Roşia - Biharea Vaşcău;

Voinţa Ciumeghiu - Gloria Căbeşti;

AS Cefa - Liberty Oradea;

Inter Crişul Batăr - Voinţa Cheresig;

Vulturul Dobreşti - Padişul Bihorul Gurani.

Izvorul Cociuba Mare va sta.   

Categorie: Sport | Vizualizări: 92 | Adăugat de: mcteo | Tag-uri: liga 4, fotbal, judet, clasamente, rezultate, bihor, liga 5, etapa | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar