Bine aţi venit Vizitator!
Miercuri, 2017-04-26, 0:09 AM
Acasă | Înregistrare | Autentificare | RSS

Meniu site

Categoriile secţiunii

Actualitate [36]
stiri la zi
Sport [102]
Stiri sportive
Muzica [4]
Stiri muzicale
Beius [8]
Stiri locale
Fermieri [47]
Stiri agricole
Diverse [10]

Sondajul nostru

Evaluează site-ul meu
Total răspunsuri: 10

Mini-chat

Doar utilizatorii autorizați pot posta mesaje

Statistici


Total online: 1
Vizitatori: 1
Utilizatori: 0

Autentificare

Căutare

Calendar

«  Mai 2016  »
LnMrMrcJoiVnSaDm
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Arhiva materialelor

Prietenii site-ului

Blog

Acasă » 2016 » Mai » 16 » Fotbal judetean - Rezultate, clasamente
1:51 PM
Fotbal judetean - Rezultate, clasamente

 Liga 4-a, etapa a 26-a

 

CSC Crişul Sântandrei - CS Diosig Bihardioszeg    1-0

Marcator - Lorincz 83

C.roșu: V. Ghețe (Diosig) în min. 20 pentru lovirea unui adversar care  l-a faultat

Juniori: 6-0

 

Viitorul Marghita - FC Hidişelul de Sus    0-2

Marcatori: Sfârlea S. 30, Lazăr 70

Juniori: 1-3

 

CS Mădăras - Viitorul Borş    2-0

Marcatori: Moise 89, Abrudan 90+3

Juniori: 3-2

 

FC Universitatea Oradea - CSO Ştei    1-2

Marcatori: Cervinschi 12 – Giura C. 44 (autogol), Haica 80

Juniori: 4-1

 

Unirea Valea lui Mihai - Crişul Aleşd    3-0

Marcatori: Fele Sz. 7, Gego 26, Roghină 66

Juniori: 14-1

 

Victoria Avram Iancu – CSM Olimpia Salonta 1-4

Marcatori: Herman 30, S. Ciocan 12, 19 (11 m), 89, Cr. Țîrlea 45+1 (11 m)

Juniori: 0-5

 

CS CF Bihorul Beius si Locadin Ţeţchea   au stat,

 

 

CLASAMENT - SENIORI

1 FC Hidişelul de Sus 22 17 4 1 74 17 55
2 CS Diosig                 22 18 1 3 80 24 55
3 Crişul Sântandrei      23 16 1 6 66 28 49
4 CSO Ştei                  23 14 3 6 37 28 45
5 CF Bihorul Beius      23 14 2 7 61 26 44
6 CS Mădăras             22 14 1 7 57 27 43
7 Unirea V lui Mihai     22 11 3 8 53 37 36
8 FC Univ Oradea       23 9 3 11 40 46 30
9 Viitorul Marghita      23 9 2 12 35 42 29
10 Olimpia Salonta     22 8 4 10 49 51 28
11 Viitorul Borş           23 6 3 14 35 52 21
12 Crişul Aleşd            23 4 2 17 24 57 11
13 Locadin Ţeţchea     22 3 0 19 28 104 9
14 Victoria A Iancu      23 0 1 22 20 120 1

* Crişul Aleşd a fost penalizată cu trei puncte pentru că s-a retras de pe teren la meciul de la Ştei.

 

CLASAMENT – JUNIORI

1. CF Bihorul Beiuș          23   23   0     0     198-6    69

2. Univ Oradea                 23   21   0     2     185-17  63

3. Unirea V. Mihai             23   16   3     4     95-42    51

4. Crisul Sântandrei          23   16   2     5     86-36    50

5. CSO Ştei                      23   16   0     7     101-28  48

6. FC Hidişelul de Sus      22   13   2     7     104-62  41

7. CSM Olimpia Salonta   22   12   1     9     96-50    37

8. CS Mădăras                21   8     0     13   51-84    24

9. CS Diosig                    22   6     2     14   48-118  20

10. Viitorul Marghita        23   5     3     15   49-89    18

11. Viitorul Borş              23   4     2     17   48-82    14

12. Crisul Aleşd               22   3     2     17   43-169  11

13. Victoria A. Iancu        24   5     1     18   31-122  10

14. Locadin Ţeţchea        21   1     0     20   22-239   3

 

Etapa a 27-a  (21-22 mai 2016)

CSO Ştei - Viitorul Borş   

FC Hidişelul de Sus - CS Mădăras   

CS Diosig Bihardioszeg - Viitorul Marghita   

Crişul Aleşd - CSC Crişul Sântandrei   

CSM Olimpia Salonta - Unirea Valea lui Mihai   

Locadin Ţeţchea - CS CF Bihorul Beius   

FC Universitatea Oradea  si Victoria Avram Iancu  stau.

 

 

CUPA ROMANIEI

 Luni, la sediul AJF Bihor a avut loc tragerea la sorți a programului semifinalelor Cupei României.

 Partidele vor avea loc miercuri 25 mai, de la orele 17.00, după următorul program:

CS Diosig – FC Hidișel,

CS Mădăras – CF Bihorul Beiuș.

 

 

 

Liga a 5-a etapa a 25-a din 14-15 mai

Seria 1

                                                     

Frontiera Oradea - Voinţa Suplac    6-1

Marcatori: Fărcuț 11, 40, 53, Rupa 18, Scholler 84, 90 – Tison 22

 

CSC Sânmartin - Inter Aştileu    4-1

Marcatori: Drinc 16, Covăjdan 34, 41, Galea 87 – Iaz 84

 

CSC FC Paleu - Sageata Brusturi    5-0

Marcatori: Lazar F. 11, 90+1, Szeles 51, 61, Negrea 90

 

Toldy Sannicolau de Munte - CS 2 Osorhei    3-5

Marcatori: Balog 1, Kereszturi 80, Mehes 88 – Filimon 26, Ciorba 32, Praja 43, Chisvasi 63, Trofin 68

 

CS Săcueni - Minerul Şuncuiuş    2-4

Marcatori: Madar M. 8, Szilagyi Z. 48 – Ambru 22, Brândaș S. 40, 51, Tarr 61

 

Cetatea Biharia - Foresta Tileagd    8-4

Marcatori: Zadori E. 8, 27, 61, Keri 23, Gergely 29, 33, Heilman 35, 45 – Bora 36, Tătar 60, Gyuro 76. 79

 

AC Bihorul Lugas - LPS Bihorul    6-7

Marcatori: T. Maghiar 3, Iosif Varga 35, 38, 39, Gal M. 80, Varga Ionuț 85 – Birta 20, 24, 28, Covaciu 40, 80, Nicoruț 68, Șandra 70,

 

Asociația Sportivă Vadu Crișului - Unirea Bratca    2-0

Marcatori: Gavriluț 2, Kiss 78

 

Clasament

1. CSC FC Paleu         25   22   1     2    119-22   67

2. CS Oșorhei II           25   21   2     2     81-23    65

3. Cetatea Biharia        25   19   3     3    114-32  60

4. CSC Sânmartin       25   17   3     5     78-43    54

5. CS Săcueni             25   13   6     6     54-44    45

6. Foresta Tileagd       25   10   6     9     74-61    36

7. Bihorul Lugaș          25   10   3    12   49-68    33

8. Vointa Suplac          25   9     5    11   56-56    32

9. Frontiera Oradea     25  10    2    13   64-67    32

10. AS Vadu Crisului    25   8    5    12   41-60    29

11. LPS Bihorul           25   8     3    14   54-86    27

12. Toldy Sannicolau  25   7     3    15   50-70    24

13. Inter Aştileu           25   7     2    16   45-81    23

14. Minerul Şuncuiuş  25   5     3    17   38-82    18

15. Sageata Brusturi   25   5     2    18   32-86    17

16. Unirea Bratca       25   4     1    20   40-110  13

 

 

Etapa a 26-a (21-22 mai)

Inter Aştileu - Frontiera Oradea   

Sageata Brusturi - CSC Sânmartin   

CS 2 Osorhei - CSC FC Paleu   

Unirea Bratca - Toldy Sannicolau de Munte   

Voinţa Suplac - CS Săcueni   

Minerul Şuncuiuş - Cetatea Biharia   

Foresta Tileagd - AC Bihorul Lugas   

LPS Bihorul - Asociația Sportivă Vadu Crișului

 

 

Seria a 2-a

Victoria Tulca - Unirea Livada    0-4

Marcatori: O. Varodi 4, 35, Creț 63, 67

 

Dacia Gepiu - Zorile Buntesti    6-4

Marcatori: D. Cuc 33, 55, Cozac 38, Teșan 46, Șerb 54, Gherman 71 - Miklo 14, 83, 89, Toma D. 78,

 

Unirea Roşia - Biharea Vaşcău    2-2

Marcatori: Oraș 47 (11 m), Moțiu 82 - Lazea 40, Bulcău 67

 

Voinţa Ciumeghiu - Gloria Căbeşti    1-4

Marcatori: Ciorba 71 – Lasc 26, 79, Trip 41, Sârb 71

 

Asociaţia Sportivă Cefa - CF Liberty Oradea    1-4

Marcatori: Mihuț 83 - Fl. Ștefan 8, 50, Burda 20, Buda 77

 

Inter Crişul Batăr - Voinţa Cheresig    2-0

Marcatori: Peșteșan 12, Pârv 23

C. roșu: A. Popa (Batăr) în min. 88 pentru cumul de cartonașe galbene

 

Vulturul Dobreşti - AS Padișul Bihorul Gurani    1-2

Marcatori: Gliția 80 - M. Petran 44, 67

 

Izvorul Cociuba Mare a stat.

 

Clasament

 

1. Unirea Livada          24   19   3    2     91-37    60

2. Padisul Gurani        23   16   4     3     67-24    52

3. Unirea Roşia           24   15   6     3     86-33    51

4. Biharea Vaşcău      24   14   4     6     62-34    46

5. Zorile Buntești         24   13   4     7     57-46    43

6. Gloria Căbeşti         24   12   4     8     52-32    40

7. Dacia Gepiu            23   11   5     7     72-44    38

7. Victoria Tulca          23   11   3     9     55-44    36

9. CF Liberty               22   8     4     10   44-46    28

10. Vulturul Dobreşti*  23   7     3     13   23-54    21

11. Izvorul Cociuba     23   6     0     17   36-80    18

12. Vointa Cheresig    23   4     4     15   26-63    16

13. AS Cefa                 23   3     6     14   26-67    15

14. Crisul Batăr           23   3     6     14   18-54    15

15. Vointa Ciumeghiu  23   3     2     18   25-89    11

*Vulturul Dobreşti este penalizată cu trei puncte

 

 

 

Etapa a 26-a (21-22 mai )

Zorile Buntesti - Victoria Tulca   

Biharea Vaşcău - Dacia Gepiu   

Gloria Căbeşti - Unirea Roşia   

AS Padișul Bihorul Gurani - Voinţa Ciumeghiu   

Izvorul Cociuba Mare - Asociaţia Sportivă Cefa   

CF Liberty Oradea - Inter Crişul Batăr   

Voinţa Cheresig - Vulturul Dobreşti

Unirea Livada sta.

 

Categorie: Sport | Vizualizări: 122 | Adăugat de: mcteo | Tag-uri: fotbal, clasamente, cupa romaniei, liga 4, meciuri, marcatori, judet, bihor, rezultate, liga 5 | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar