Fotbal judetean - Rezultate, marcatori, clasamente - 4 Aprilie 2016 - Blog - Beiuseanul
Acasă » 2016 » Aprilie » 4 » Fotbal judetean - Rezultate, marcatori, clasamente
4:43 PM
Fotbal judetean - Rezultate, marcatori, clasamente

Liga 4-a, etapa a 20-a

CSM Olimpia Salonta - CSO Ştei    4-1

Marcatori: Cr. Țârlea 10, 23, 29, Ciocan S. 33 – Gruie A. 62

Juniori: 1-0

 

Locadin Ţeţchea - CS Diosig Bihardioszeg    0-4

Marcatori: Costea 61, 76, Gado 64, Mălaiu 89

Juniori: 0-6

 

FC Universitatea Oradea - FC Hidişelul de Sus    1-3

Marcatori: Neaga Fl. 6 (11 m) – Bundea 14, S. Zadori 30, E. Popa 50

Juniori: 12-1

 

CF Bihorul Beius - CS Mădăras    0-2

Marcatori: Lezeu A. 58, Moise A. 65

C.roșu: Stan Daniel (Beiuș) cumul de cartonașe galbene

Juniori: 6-1

 

Victoria Avram Iancu - Viitorul Marghita    1-3

Marcatori: Iancu 8 (11m) – M Daroczi 13, 90+3, Thiombane 53

Juniori: 3-0

 

Unirea Valea lui Mihai - CSC Crişul Sântandrei    0-2

Marcatori: R. Giura 5, Nichita 18

C.roșu: Horvath Attila (Unirea) min. 88 pentru cumul

Juniori: 2-2

 

Clasament

1

CS Diosig Bihardioszeg

17

15

0

2

66-18

45p

+21

2

FC Hidişelul de Sus

17

13

3

1

59-14

42p

+15

3

CSC Crişul Sântandrei

17

13

0

4

57-21

39p

+15

4

CS CF Bihorul Beius

18

11

2

5

52-18

35p

+8

5

CSO Ştei

18

10

3

5

30-23

33p

+9

6

CS Mădăras

16

10

1

5

42-21

31p

+7

7

Unirea Valea lui Mihai

16

8

2

6

43-30

26p

-1

8

Viitorul Marghita

17

8

1

8

29-30

25p

-2

9

FC Universitatea Oradea

18

7

3

8

28-36

24p

-6

10

CSM Olimpia Salonta

18

6

4

8

37-44

22p

-5

11

Viitorul Borş

16

3

3

10

24-38

12p

-12

12

Locadin Ţeţchea

18

3

0

15

26-85

9p

-15

13

Crişul Aleşd

17

1

2

14

14-49

2p

-22

14

Victoria Avram Iancu

17

0

0

17

15-95

0p

-24

                 

 

 

 

Clasament juniori

1

CS CF Bihorul Beius

18

18

0

0

150-5

54p

+27

2

FC Univ Oradea

18

16

0

2

140-16

48p

+18

3

CSO Ştei

18

12

0

6

75-23

36p

+12

4

FC Hidişelul de Sus

17

11

2

4

95-43

35p

+8

5

CSC Crişul Sântandrei

17

11

2

4

59-30

35p

+11

6

Unirea Valea lui Mihai

17

10

3

4

66-36

33p

+6

7

CSM Olimpia Salonta

18

10

1

7

75-39

31p

+4

8

Diosig Bihardioszeg

17

6

2

9

46-90

20p

-4

9

Viitorul Marghita

17

4

3

10

43-64

15p

-12

10

CS Mădăras

15

5

0

10

40-75

15p

-6

11

Viitorul Borş

16

4

1

11

40-54

13p

-11

12

Victoria Avram Iancu

18

3

1

14

20-104

4p

-17

13

Crişul Aleşd

17

1

1

15

20-126

4p

-23

14

Locadin Ţeţchea

17

1

0

16

19-183

3p

-21

 

Etapa viitoare  (09/10-04-2016)

CS Diosig Bihardioszeg - FC Universitatea Oradea   

Viitorul Borş - CF Bihorul Beius   

CS Mădăras - Victoria Avram Iancu   

Viitorul Marghita - Unirea Valea lui Mihai   

CSO Ştei - CSC Crişul Sântandrei   

Crişul Aleşd - Locadin Ţeţchea   

CSM Olimpia Salonta si FC Hidişelul de Sus stau.

 

 

 

 

Liga a 5-a, etapa a 19-a

Seria 1

CS Săcueni - Cetatea Biharia    2-2

Marcatori: Szilagyi Z. 49,  Boros 77 – Bota 62, S. Marian 90+3

 

Frontiera Oradea - AC Bihorul Lugas    3-0, OASPETII NU S-AU PREZENTAT

 

CSC Sânmartin - Asociația Sportivă Vadu Crișului    4-2

Marcatori: Covăjdan A. 11, 44, 82, Cr. Lazăr 90+2 – Gubics 17, 39

 

CSC FC Paleu - Unirea Bratca    11-2

Marcatori: Laszlo 11, Tocuț 24, 88, Marc 26, Negrea 42, Lazăr F. 43, 48, 81, 84, Pechy 68, Pintea 70, - Criste A. 35, 90

 

CS 2 Osorhei - LPS Bihorul    8-1

Marcatori: B. Abrudan 4, Cora 39, 64, P. Suciu 58, 87, Vaida 69, Chiș 75, Trofin 79 – M. Popa 15

 

Sageata Brusturi - Foresta Tileagd    3-3

Marcatori: Magui A. 16, Liștea 45, Reștea 89 – Bora 21, 72, Cr. Lazăr 26,

 

Inter Aştileu - Minerul Şuncuiuş    0-0

 

Toldy Sannicolau de Munte - Voinţa Suplac    1-2

Marcatori: Kereszturi 23 – Fătura 15, Pușcaș 19

 

Clasament

1

CSC FC Paleu

19

16

1

2

90-17

49p

+19

2

CS 2 Osorhei

19

16

1

2

63-14

49p

+19

3

Cetatea Biharia

19

14

3

2

80-21

45p

+18

4

CSC Sânmartin

19

12

2

5

58-36

38p

+8

5

CS Săcueni

19

10

4

5

37-35

34p

+4

6

Foresta Tileagd

19

9

3

7

60-39

30p

+3

7

Voinţa Suplac

19

8

5

6

44-33

29p

+2

8

AC Bihorul Lugas

19

9

2

8

35-49

29p

+2

9

Frontiera Oradea

19

7

2

10

47-49

23p

-7

10

Toldy Sannicolau

19

7

2

10

39-42

23p

-7

11

LPS Bihorul

19

6

3

10

38-62

21p

-6

12

As  Vadu Crișului

19

5

4

10

28-46

19p

-8

13

Inter Aştileu

19

4

2

13

29-66

14p

-16

14

Sageata Brusturi

19

4

2

13

27-65

14p

-16

15

Unirea Bratca

19

3

1

15

31-87

10p

-17

16

Minerul Şuncuiuş

19

2

3

14

27-72

9p

-18

 

 

Etapa viitoare (9/10-04-2016)

Cetatea Biharia - Toldy Sannicolau de Munte    -

AC Bihorul Lugas - CS Săcueni    -

Asociația Sportivă Vadu Crișului - Frontiera Oradea    -

Unirea Bratca - CSC Sânmartin    -

LPS Bihorul - CSC FC Paleu    -

Foresta Tileagd - CS 2 Osorhei    -

Minerul Şuncuiuş - Sageata Brusturi    -

Voinţa Suplac - Inter Aştileu

 

Seria a 2-a

Victoria Tulca - Inter Crişul Batăr    1-1

Marcatori: Dudaș Dorel 50 – Boldor 79

 

Dacia Gepiu - Vulturul Dobreşti    5-1

Marcatori: D. Cuc 12, 24 (11 m), E. Faur 36, Marincean 63 (11 m), Leaho 79 – Pașca Fl. 39 (11 m)

 

Unirea Roşia - AS Padișul Bihorul Gurani    2-2

Marcatori: V. Burescu 33, Oraș 66 – Raț 49, 87

C.roșu: Junc Lucian (Padișul) în min. 59 pentru cumul

 

Gloria Căbeşti - Voinţa Cheresig    3-0

Marcatori: V. Gabor 60 (autogol), Sârb 64, 82

 

Biharea Vaşcău - CF Liberty Oradea    3-1

Marcatori: Monea 53 (11 m), Teaha 73, Sabău A.  89 – Ștefan F. 28 (11 m)

 

Zorile Buntesti - Izvorul Cociuba Mare    6-1

Marcatori: Dereș 13, 34, Miklo 22, Ciuciu R. 44, 68, Popa I. 77 – Laslău B. 68

 

Voinţa Ciumeghiu - Unirea Livada    1-2

Marcatori: Roxin 43 – Cr. Bot 21, O. Varodi 36

 

Viitorul Tărian - Asociaţia Sportivă Cefa    - nu s-a jucat

 

Clasament

1

Unirea Livada

18

15

2

1

72-27

47p

+20

2

AS Padișul Gurani

18

13

2

3

53-19

41p

+14

3

Unirea Roşia

18

11

5

2

62-22

38p

+8

4

Zorile Buntesti

18

11

3

4

45-25

36p

+9

5

Biharea Vaşcău

18

11

2

5

49-27

35p

+5

6

Victoria Tulca

17

9

3

5

47-33

30p

+3

7

Gloria Căbeşti

18

9

3

6

30-20

30p

+3

8

Dacia Gepiu

17

8

2

7

47-33

26p

-1

9

CF Liberty Oradea

18

8

2

8

39-35

26p

-1

10

Izvorul Cociuba Mare

18

6

0

12

30-50

18p

-6

11

Voinţa Cheresig

18

3

3

12

19-47

12p

-12

12

Vulturul Dobreşti

18

4

2

12

12-50

11p

-10

13

As Sportivă Cefa

17

2

4

11

16-49

10p

-14

14

Inter Crişul Batăr

18

2

4

12

15-48

10p

-17

15

Voinţa Ciumeghiu

17

2

1

14

19-70

7p

-20

 

 

Etapa viitoare (10-04-2016)  

Asociaţia Sportivă Cefa - Voinţa Ciumeghiu   

Inter Crişul Batăr - Viitorul Tărian   

Vulturul Dobreşti - Victoria Tulca   

AS Padișul Bihorul Gurani - Dacia Gepiu   

Voinţa Cheresig - Unirea Roşia   

CF Liberty Oradea - Gloria Căbeşti   

Izvorul Cociuba Mare - Biharea Vaşcău   

Unirea Livada - Zorile Buntesti.

Categorie: Sport | Vizualizări: 105 | Adăugat de: mcteo | Rating: 5.0/1
Total comentarii : 0
avatar