Acasă » 2016 » Aprilie » 11 » Fotbal judetean - Rezultate, marcatori, clasamente
2:01 PM
Fotbal judetean - Rezultate, marcatori, clasamente

Liga 4-a, etapa a 21-a

CS Mădăras – Victoria Avram Iancu 5-1

Marcatori: Lezeu A. 24, R. Bogdan 27, Groza 28, A. Petricău 29, Pușcaș 52 – Iancu 63

Juniori: 2-1

 

Viitorul Borș – CF Bihorul Beiuș 1-3

Marcatori: Tranculov 4 – D. Toma 80, Iștoc 82, M.Trip 87

C. roșu: Toma Daniel (Beiuș) 90+2 pentru cumul

Juniori: 0-3

 

CSO Ștei – Crișul Sântandrei 1-0

Marcatori: Haica 54

Juniori: 2-1

 

Crișul Aleșd – Locadin Țețchea 6-0

Marcatori: Chirilă 15 (autogol), Madar M. 53, Dumiter 63, 77, Țap 73, Blaga 74

Juniori: 17-3

 

CS Diosig – FC Universitatea 4-2

Marcatori: Olariu 3, Costea 15, Onița 52 (11 m), D. Jurcă 66 – Barros 49, 90+2

Juniori: 0-6

 

Viitorul Marghita – Unirea Valea lui Mihai 1-1

Marcatori: B. Iova 65 (autogol) – Lakatos 79

Juniori: 1-2

 

FC Hidişelul de Sus și CSM Olimpia Salonta   au stat

 

CLASAMENT - SENIORI

1. CS Diosig                 18 16 0 2  70-20  48

2. FC Hidişelul de Sus 17 13 3 1  59-14  42

3. Crisul Sântandrei     18 13 0 5  57-22  39

4. CF Bihorul Beiuş      19 12 2 5 55-19  38

5. CSO Ştei                  19 11 3 5 31-23   36

6. CS Mădăras             17 11 1 5 47-22  34

7. Unirea V. Mihai        17  8  3 6 43-32  27

8. Viitorul Marghita      18  8 2 8  30-31  26

9. Univ Oradea            19  7 3 9  30-40  24

10. CSO Salonta         18  6 4 8  37-44  22

11. Viitorul Borş           18  4 3 11 26-41 15

12. Locadin Ţeţchea    19 3 0 16 26- 91  9

13. Crisul Aleşd*           19 2 2 15 20- 50  5

14. Victoria A. Iancu     18 0 0 18 16-100  0

* Crişul Aleşd a fost penalizată cu trei puncte pentru că s-a retras de pe teren la meciul de la Ştei.

 

CLASAMENT - JUNIORI

1. CF Bihorul Beiuş    19 19 0 0 153-5   57

2. FC Univ Oradea     19 17 0 2 146-16 51

3. CSO Ştei                19 13 0 6   77-24 39

4. Unirea V lui Mihai   18 11 3 4  68-37 36

5.Hidişelu de Sus      17 11 2 4   95-43 35

6. Crişul Sântandrei   17 11 1 5   58-30 34

7. Olimpia Salonta      18 10 1 7  75-39 31

8. CS Diosig               18  6 2 10  46-96 20

9. CS Mădăras           17  7 0 10  47-76 21

10. Viitorul Marghita   19  4 4 11  46-68  16

11. Viitorul Borş          18 4 2 12  41-58  14

12. Crişul Aleşd          19 2 2 15 38-130   8

13.Victoria A Iancu     19 3 1 15  21-106 4

14. Locadin Ţeţchea   19 1 0 18 22-205  3

*Victoria Avram Iancu a fost penalizată cu şase puncte.

 

 

Etapa  a 22-a (16/17-04-2016)

FC Bihor II Oradea - CS Diosig Bihardioszeg   

CS CF Bihorul Beius - FC Hidişelul de Sus   

Victoria Avram Iancu - Viitorul Borş   

Unirea Valea lui Mihai - CS Mădăras   

CSC Crişul Sântandrei - Viitorul Marghita   

Locadin Ţeţchea - CSM Olimpia Salonta   

FC Universitatea Oradea - Crişul Aleşd   

CSU Partium Oradea - CSO Ştei

 

 

 

 

 

Liga a 5-a etapa a 20-a

Seria 1

Cetatea Biharia - Toldy Sannicolau de Munte    10-1

Marcatori: Zadori E. 6, 34, 57, 75, 80,  Bota 35, Gergely 39, 52, 75, S. Marian 60, - Csornai Cs. 20

 

AC Bihorul Lugas - CS Săcueni    0-1

Marcatori: Deak 48

 

Asociația Sportivă Vadu Crișului - Frontiera Oradea    4-1

Marcatori: Haşaş R. 5, Gubics 24, Puşcău 45 (11 m), Ile 75 (11 m) – Fărcuţ 44

 

Unirea Bratca - CSC Sânmartin    2-5

Marcatori: Meseşan 59 (autogol), A. Crister 84 - Meseşan 19, Selegean I. 30, Drinc 38, 64, Covăjdan A. 49

 

LPS Bihorul - CSC FC Paleu    1-2

Marcatori: M. Şandra 32 – Szeles 79, Pintea 83

 

Foresta Tileagd - CS 2 Osorhei    1-1

Marcatori: Bora 90+3 (11 m) - R. Matei 60

 

Minerul Şuncuiuş - Săgeata Brusturi    3-0

Marcatori: Gavriluţ 9, Tarr 16, Ambru 81

 

Voinţa Suplac - Inter Aştileu    1-3

Marcatori: Kovacs J. 10 – Măgui M. 28, Iay 38, Mladin S. 90+3

 

Clasament

1. CSC Paleu         20 17 1 2 92-18  52

2. Oşorhei II           20 17 2 2 64-15  50

3. Catatea Biharia   20 15 3 2 90-22 48

4. CSC Sânmartin   20 13 2  5 63-38 41

5. CS Săcueni         20 11 4  5 38-35 37

6. Foresta Tileagd    20 9 4  7  62-39 31

7. Vointa Suplac       20 8 5  7 45-36 29

8. Bihorul Lugaş       20 9 2  9 35-50  29

9. Frontiera Oradea 20 7 2 11 48-53 23

10. Toldy Sanicolau 20 7 2 11 39-53 23

11. AS Vadu Cr        20 6 4 10  32-47 22

12.LPS Bihorul         20 6 3 11 39-64  21

13. Inter Aştileu        20 5 2 13  32-67 17

14. Sageata Brusturi 20 4 2 14 27-68 14

15. Unirea Bratca      20 3 1 16 33-92 10

16. Minerul Şuncuiuş 20 3 3 14 30-72  9

 

 

Etapa viitoare (16/17-04-2016)  

Frontiera Oradea - Unirea Bratca   

CSC Sânmartin - LPS Bihorul   

CSC FC Paleu - Foresta Tileagd   

CS 2 Osorhei - Minerul Şuncuiuş   

Sageata Brusturi - Voinţa Suplac   

Toldy Sannicolau de Munte - Inter Aştileu   

CS Săcueni - Asociația Sportivă Vadu Crișului   

Cetatea Biharia - AC Bihorul Lugas   

 

Seria a 2-a

Asociaţia Sportivă Cefa - Voinţa Ciumeghiu    1-2

Marcatori: Vlad I. 71 – Roxin 52, Ignat 90+2

 

Vulturul Dobreşti - Victoria Tulca    1-0

Marcatori: B. Ghenţ 83

 

AS Padișul Bihorul Gurani - Dacia Gepiu    1-1

Marcatori: Petriş 74 – Cozac A. 83

 

Voinţa Cheresig - Unirea Roşia    1-2

Marcatori: Sava Fl. 55 – Uşvat Ş. 8, Hahău 37

 

CF Liberty Oradea - Gloria Căbeşti    2-2

Marcatori: Rada G. 27, Ştefan Fl. 58 – C. popa 51, Lezeu Cr. 90+3

 

Izvorul Cociuba Mare - Biharea Vaşcău    1-4

Marcatori: Laslău 3 – Bulcău 32, 48, V. Layea 35, 46

 

Unirea Livada - Zorile Buntesti    4-3

Marcatori: Sabău D. 10, Bot Cr. 18, 72, Creţ 70 – Diniş 12, 35, 46

 

Inter Crişul Batăr a stat.

 

Clasament

1. Unirea Livada        19 16 2 1 76-30 50

2. Padisul Gurani       19 13 3 3 53-20 42

3. Unirea Roşia          19 12 5 2 64-23 41

4. Biharea Vaşcău      19 12 2 5 50-31 38

5. Zorile Buntesti        19 11 3 5 49-30 36

6. Victoria Tulca          18 9 3 6 47-34  30

7. Gloria Căbeşti         19  9 4 6 32-22 31

8. Dacia Gepiu            18 8 3 7  48-34 27

9. CF Liberty                19 8 3 8  41-37 27

10. Izvorul Cociuba      19 6 0 13 31-54 18

11. Vulturul Dobreşti    19 5 2 12 13-49 17

12. Vointa Cheresig    19 3 3 13 20-49  12

13. AS Cefa                18 2 4 12 17-51  10

14. Crisul Batăr           18 2 4 12 15-48  10

15. Vointa Ciumeghiu 18 3 1 14  22-72 10

*Vulturul Dobreşti este penalizată cu trei puncte

Etapa viitoare (16/17-04-2016)  

Victoria Tulca - AS Padișul Bihorul Gurani   

Dacia Gepiu - Voinţa Cheresig   

Unirea Roşia - CF Liberty Oradea   

Gloria Căbeşti - Izvorul Cociuba Mare   

Biharea Vaşcău - Unirea Livada   

Voinţa Ciumeghiu - Zorile Buntesti   

 Asociaţia Sportivă Cefa - Inter Crişul Batăr   

Vulturul Dobreşti sta.   

Categorie: Sport | Vizualizări: 137 | Adăugat de: mcteo | Tag-uri: stei, fotbal, clasamente, liga 4, marcatori, beius, judet, bihor, rezultate, liga 5 | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar