Fotbal judetean - Rezultate, marcatori, clasamente - 6 Iunie 2016 - Blog - Beiuseanul
Acasă » 2016 » Iunie » 6 » Fotbal judetean - Rezultate, marcatori, clasamente
10:33 AM
Fotbal judetean - Rezultate, marcatori, clasamente

Liga a 4-a etapa a 29-a

 

CSO Ştei - FC Hidişelul de Sus    0-1

Marcatori: Haș 12

Juniori: 3-4

 

CS Diosig Bihardioszeg - Viitorul Borş    6-0

Marcatori: Gado 1, 7, 34, D. Jurcă 3, 46, Costea 29

Juniori: 2-4

 

Crişul Aleşd - CS Mădăras    1-2

Marcatori: Noje 61 – Dobrescu 16, Pușcaș 58

Juniori: 2-5

 

CSM Olimpia Salonta - Viitorul Marghita    5-2

Marcatori: Cr. Țârlea 14, 83, Țirban 51, Neagrău 59, 74 – Miclean 17, Forizs 87

Juniori: 7-0

 

Locadin Ţeţchea - Unirea Valea lui Mihai    0-2

Marcatori: Lakatos 35, 42

Juniori: 1-8

 

FC Universitatea Oradea - Victoria Avram Iancu    8-1

Marcatori: Barros 12, 68, 82, Bulz 19, Neaga 24, 49, M. Pop 52, Edveș 87 – T. Iancu 84

Juniori: 4-0

 

CS CF Bihorul Beius  si CSC Crişul Sântandrei  au stat.

 

Clasament:

1 CS Diosig                25 21 1 3 94 30 64
2 FC Hidişelul de Sus 25 20 4 1 81 18 64
3 Crişul Sântandrei     25 18 1 6 76 31 55
4 CF Bihorul Beius     25 16 2 7 75 26 50
5 CSO Ştei                 25 15 3 7 41 29 48
6 CS Mădăras            25 15 1 9 63 36 46
7 Unirea V lui Mihai    25 13 4 8 63 40 43
8 FC Univ Oradea      25 10 3 12 48 50 33
9 Olimpia Salonta       25 9 5 11 56 60 32
10 Viitorul Marghita    26 10 2 14 42 52 32
11 Viitorul Borş           26 6 3 17 35 64 21
12 Crişul Aleşd           26 4 2 20 28 65 11
13 Locadin Ţeţchea   25 3 0 22 28 121 9
14 Victoria A. Iancu    26 1 1 24 27 135 4

 

 

Etapa 30 (sambata/duminica 11/12-06-2016)

FC Hidişelul de Sus - CS Diosig Bihardioszeg   

CS Mădăras - CSM Olimpia Salonta   

CSC Crişul Sântandrei - Locadin Ţeţchea   

Unirea Valea lui Mihai - FC Universitatea Oradea   

CS CF Bihorul Beius - CSO Ştei    se disoută poe 7.06.2016.

Viitorul Borş - Crişul Aleşd    s-a jucat in devans.

Viitorul Marghita si  Victoria Avram Iancu stau.

 

 

 

 

Liga a 5-a, etapa a 28-a

Seria 1

CSC FC Paleu - CSC Sânmartin    5-5

Marcatori: R. Paşca 24, 26, 45+3, 72, 83 - M. Marian 8, 61, Lupaşcu 22, 73, Galea 67,

 

CS 2 Osorhei - Frontiera Oradea    9-0

Marcatori: F. Ciorba 1, 10, Boka 6, 78, Chisvasi 11, 14, 52, Abrudan 49, Cora 82

 

Săgeata Brusturi - CS Săcueni    1-4

Marcatori: Cr. Reştea 20 – Boros 7, 64, Koncz 41, 57

 

Inter Aştileu - Cetatea Biharia    4-3

Marcatori: Munteanu 14, 85, Iaz 47, Olar 80 – Zadori E. 17, 60, Bota 57

 

Voinţa Suplac - AC Bihorul Lugas    7-0

Marcatori: Chirilă 2, 13, Fătura 5, 25, R. Gal 7, 25, Gavriş 8

 

Minerul Şuncuiuş - Asociația Sportivă Vadu Crișului    4-0

Marcatori: S. Brândaş 19, 89, 90+2, Tarr 47

 

Foresta Tileagd - Unirea Bratca    5-1

Marcatori: Gyuro 2, 44, 53, 74, Varga B. 10 – Gordan 51

 

LPS Bihorul - Toldy Sannicolau de Munte    3-2

Marcatori: Mânrilă 30, R. Birta 47, Sârbu 81 - Meheş 23 (11 m), Kaszoni A. 71

 

Clasament:

1 CSC FC Paleu     28 24 2 2 133 30 74
2 CS 2 Osorhei       28 22 3 3  92 27 69
3 Cetatea Biharia    28 20 3 5 130 39 63
4 CSC Sânmartin    28 18 5 5 86 49 59
5 CS Săcueni          28 16 6 6 65 47 54
6 Foresta Tileagd    28 13 6 9 85 63 45
7 LPS Bihorul           28 11 3 14 68 90 36
8 AC Bihorul Lugas  27 10 4 13 53 73 34
9 Voinţa Suplac        27 9 5 13 58 71 32
10 Frontiera Oradea 28 10 2 16 66 88 32
11 AS Vadu Crișului 28 8 5 15 43 69 29
12 Inter Aştileu         28 9 2 17 58 89 29
13 Toldy Sannicolau 28 8 3 17 56 81 27
14 Minerul Şuncuiuş 28 7 4 17 47 86 25
15 Sageata Brusturi 28 6 2 20 38 94 20
16 Unirea Bratca      28 4 1 23 44 126 13

 

 

Etapa a 29 a (11/12-06-2016) 

Toldy Sannicolau de Munte - CSC Sânmartin   

Frontiera Oradea - CSC FC Paleu   

CS Săcueni - CS 2 Osorhei   

Cetatea Biharia - Sageata Brusturi   

AC Bihorul Lugas - Inter Aştileu   

Asociația Sportivă Vadu Crișului - Voinţa Suplac   

Unirea Bratca - Minerul Şuncuiuş   

LPS Bihorul - Foresta Tileagd   

 

Seria a 2-a

Unirea Roşia - Dacia Gepiu    2-1

Marcatori: Oraş 31 (11 m), Hahău 57 – B. Avram 2

 

Gloria Căbeşti - Victoria Tulca    7-0

Marcatori: I. Fărcanea 2, 71, 77, Ştefănică 32, 37, C. Popa 34, Ţiboc 39

 

Zorile Buntesti - Asociaţia Sportivă Cefa    7-1

Marcatori: Diniş D. 27, 53, Miklo Z. 35, 70, 75, 86, Haidu 60 – D. Bradea 88

 

Izvorul Cociuba Mare - Vulturul Dobreşti    2-0

Marcatori: Molovan 43 (11 m), Laslău 66

 

CF Liberty Oradea - AS Padișul Bihorul Gurani    1-2

Marcatori: Hora 90+1 – Blaga 61, 88

 

Voinţa Cheresig - Voinţa Ciumeghiu    7-1

Marcatori: Maier 21, 22, B. Banfi 24, 42, Boldor 47, Abrudan 83, Danciu 85 – Ciorba 52

 

Unirea Livada - Inter Crişul Batăr  3-0  - oaspetii nu s-au prezentat la joc.

O decizie va fi luată în şedinţa Comisiei de Disciplină din 7.06.2016.

 

Biharea Vaşcău a stat.

 

Clasament:

1 Unirea Livada        26 21 3 2 102 40 66
2 AS Padișul Gurani 26 19 4 3  81 27 61
3 Unirea Roşia          27 18 6 3 97 36 60
4 Biharea Vaşcău      26 15 5 6 65 36 50
5 Zorile Buntesti        26 15 4 7 72 47 49
6 Gloria Căbeşti       27 13 4 10 61 38 43
7 Dacia Gepiu           26 12 6 8 78 50 42
8 CF Liberty Oradea 26 11 4 11 55 49 37
9 Victoria Tulca         26 10 3 13 53 61 27
10 Vulturul Dobreşti  26 9 3 14 29 56 27
11 Izvorul Cociuba    26 8 0 18 41 85 24
12 Voinţa Cheresig   26 5 4 17 35 72 19
13 AS Cefa               26 4 6 16 34 83 18
14 Inter Crişul Batăr  25 3 6 16 19 59 12
15 Voinţa Ciumeghiu 26 3 2 21 30 110 11

 

Etapa a 29-a (12-06-2016)

Voinţa Ciumeghiu - Dacia Gepiu   

Victoria Tulca - Unirea Roşia   

Viitorul Tărian - Gloria Căbeşti   

Asociaţia Sportivă Cefa - Biharea Vaşcău   

Inter Crişul Batăr - Zorile Buntesti   

Vulturul Dobreşti - Unirea Livada   

AS Padișul Bihorul Gurani - Izvorul Cociuba Mare   

Voinţa Cheresig - CF Liberty Oradea

Categorie: Sport | Vizualizări: 141 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar