Fotbal judetean - Rezultate, marcatori, clasamente - 13 Iunie 2016 - Blog - Beiuseanul
Vineri, 2017-03-24, 1:56 AMBine aţi venit Vizitator | RSS
BEIUSEANUL
Acasă | Blog | Înregistrare | Autentificare
» Meniu site

» Categoriile secţiunii
Actualitate [34]
stiri la zi
Sport [92]
Stiri sportive
Muzica [4]
Stiri muzicale
Beius [8]
Stiri locale
Fermieri [44]
Stiri agricole
Diverse [10]

» Sondajul nostru
Evaluează site-ul meu
Total răspunsuri: 10

» Mini-chat

» Statistici

Total online: 1
Vizitatori: 1
Utilizatori: 0

Acasă » 2016 » Iunie » 13 » Fotbal judetean - Rezultate, marcatori, clasamente
2:02 PM
Fotbal judetean - Rezultate, marcatori, clasamente

Liga 4, etapa a 30-a

 

FC Hidişelul de Sus - CS Diosig Bihardioszeg    0-0

C.galbene: Lazăr, Bundea, Ardelean, Fărcuța, Zadori S (2) / Onița, Arsene, O. Jurcă, Hodișan

C. roșu: S. Zadori (Hidișel) în min. 90+2 pentru cumul

Juniori: 8-0

 

CS Mădăras - CSM Olimpia Salonta    6-1

Marcatori: Moise 10, 64, 88, Pintea 22 (autogol), Pușcaș 52, 72 – Ciocan 25

Juniori: 3-1

 

CSC Crişul Sântandrei - Locadin Ţeţchea    7-3

Marcatori: Hering 6, Ungur 13, Găvrilaș 30, 45, Țârtea 38, 85, Ferik 87 - Ardelean M. 33, Cr. Butuc 72 (11 m), Chirilă 84

Juniori: 15-1

 

Unirea Valea lui Mihai - FC Universitatea Oradea    1-0

Marcatori: Gego 40

Juniori: 0-5

 

Victoria Avram Iancu si Viitorul Marghita au stat

 

Jocuri disputate in devans

CS CF Bihorul Beius - CSO Ştei    2-2

Juniori: 8-1

 

Viitorul Borş - Crişul Aleşd    1-0

Juniori: 1-1

 

 

Clasament final seniori

1          CSC FC Hidişel                   26        20        5          1          81-18              65p     +26

2          CS Diosig Bihardioszeg     26        21        2          3          94-30              65p     +26

3          CSC Crişul Sântandrei       26        19        1          6          83-34              58p     +19

4          CS CF Bihorul Beius          26        16        3          7          77-28              51p     +12

5          CS Mădăras                          26        16        1          9          69-37              49p     +10

6          CSO Ştei                               26        15        4          7          43-31              49p     +10

7          Unirea Valea lui Mihai        26        14        4          8          64-41              46p     +7

8          FC Universitatea Oradea    26        10        3          13        48-51              33p     -6

9          CSM Olimpia Salonta         26        9          5          12        57-66              32p     -7

10        Viitorul Marghita                   26        10        2          14        42-52              32p     -7

11        Viitorul Borş                         25         6          3          16        35-62              21p     -15

12        Crişul Aleşd                          26        4          2          20        28-65              11p      -25

13        Locadin Ţeţchea                  26        3          0          23        31-128            9p        -30

14        Victoria Avram Iancu           26        1          1          24        28-135            4p        -35

În caz de egalitate, departajarea a fost făcută în urma rezultatelor directe.

 

Clasament juniori

1          CS CF Bihorul Beius          26        26        0          0          217-9  78p     +39

2          FC Universitatea Oradea    26        23        0          3          196-24            69p     +30

3          CSC Crişul Sântandrei       26        19        2          5          113-40            59p     +20

4          Unirea Valea lui Mihai        26        17        4          5          105-50            55p     +16

5          CSO Ştei                               26        17        0          9          118-43            51p     +12

6          CSC FC Hidişel                   26        15        2          9          119-72            47p     +8

7          CSM Olimpia Salonta         26        13        2          11        108-60            41p     +2

8          CS Mădăras                          26        13        0          13        73-88              36p     0

9          Viitorul Marghita                   26        7          3          16        59-97              24p     -15

10        Viitorul Borş              26        6          2          18        60-99              20p     -19

11        CS Diosig Bihardioszeg     26        6          2          18        50-140            20p     -19

12        Victoria Avram Iancu           26        6          1          19        34-126            13p     -20

13        Crişul Aleşd                          26        3          2          21        49-203            11p      -28

14        Locadin Ţeţchea                  26        1          0          25        24-274            3p        -36

 

Liga a 5-a, etapa a 29-a

Seria 1

Toldy Sannicolau de Munte - CSC Sânmartin    5-6

Marcatori: Kiss 44, Mehes 49, Kereszturi 51, Kondora 63, 75 (11 m), M. Marian 12, Lupașcu 19, 77, 88 (11 m), Drinc 25, O. Marian 90+2

 

Frontiera Oradea - CSC FC Paleu    3-7

Marcatori: Coste 24, 65, Fărcuț 62 – Lazăr 9, Pintea 15, Mureșan 31, Pașca 40, Lele 53, Krizsan 54, Pechy 83

 

CS Săcueni - CS 2 Osorhei    3-3

Marcatori: Koncz 40, 72, Szilagyi 79 – Vaia 75, Boka 78, Trofin 82

 

Cetatea Biharia - Săgeata Brusturi    7-3

Marcatori: E. Zadori 7, 21, 34, 54, 60, Keri 9, Heilman 70 – Sferle 13, Cr. Rește 64, 74

 

AC Bihorul Lugas - Inter Aştileu    0-3

Marcatori: Muntean 17, Iaz 19, Olar 59

 

Asociația Sportivă Vadu Crișului - Voinţa Suplac    4-3

Marcatori: Gubics 26, 60, Ile 57, Pecaru 75 – Oltean 38, 90+1, Chirilă 47

 

Unirea Bratca - Minerul Şuncuiuş    3-3

Marcatori: Criste 18, Vereș 36, Gordan 44  Ambru 52, S. Brândaș 61, 74

 

LPS Bihorul - Foresta Tileagd    5-2

Marcatori: Hodorabă 25, Șandra 51, Cacovean 55, Nicoruț 63, R. Coțea 77 – M. Coțea 11, Bora 32

 

 

Clasament

1          CSC FC Paleu         29        25        2          2          140-33            77p     +35

2          CS 2 Osorhei            29        22        4          3          95-30             70p      +28

3          Cetatea Biharia        29        21        3          5          137-42            66p     +21

4          CSC Sânmartin        29        19        5          5          92-54             62p      +20

5          CS Săcueni             29         16        7          6          68-50             55p      +10

6          Foresta Tileagd         29        13        6          10        86-69             45p      +3

7          LPS Bihorul            29          12        3          14        73-92             39p      -6

8          Voinţa Suplac           29        10        5          14        68-75             35p      -7

9          AC Bihorul Lugas    29        10        4          15        53-83              34p     -11

10        AS Vadu Crișului     29        9          5          15        47-71              32p     -13

11        Frontiera Oradea      29        10        2          17        69-95             32p      -13

12        Inter Aştileu              29         10        2          17        61-89              32p     -10

13        Toldy Sannicolau     29        8          3          18        61-86              27p     -18

14        Minerul Şuncuiuş    29        7          5          17        50-89              26p     -16

15        Sageata Brusturi      29        6          2          21        41-101            20p     -22

16        Unirea Bratca           29        4          2          23        47-129            14p     -31

 

Etapa a 30-a, ultima (18-19.06.2016)

CSC Sânmartin - Frontiera Oradea   

CSC FC Paleu - CS Săcueni   

CS 2 Osorhei - Cetatea Biharia   

Sageata Brusturi - AC Bihorul Lugas   

Inter Aştileu - Asociația Sportivă Vadu Crișului   

Voinţa Suplac - Unirea Bratca   

Minerul Şuncuiuş - LPS Bihorul   

Foresta Tileagd - Toldy Sannicolau de Munte   

 

 

Seria a 2-a

Voinţa Ciumeghiu - Dacia Gepiu    4-10

Marcatori: Boldor 29, Șipoș 54, 82, 86 – E. Faur 5, 26, D. Cuc 7, 67, R. Țârlea 8, 10, 52, Lakatos 57, B. Avram 84, 90+1

 

Victoria Tulca - Unirea Roşia    2-5

Marcatori: Ursuț 41, Demian 49 – Bolha 17 (11 m), 83, 89, Hahău 39, G. Cotrău 73 (autogol)

 

Asociaţia Sportivă Cefa - Biharea Vaşcău    2-2

Marcatori: C. Vancea 15 (11 m), 70 (11 m) - Sabău A. 9, Bulcău

 

Inter Crişul Batăr - Zorile Buntesti    0-3, fără joc

 

Vulturul Dobreşti - Unirea Livada    0-0

 

AS Padișul Bihorul Gurani - Izvorul Cociuba Mare    8-1

Marcatori: Raț 13, Petriș 20, 24, 88, Mune 50, Chebeleu 70, 76. Petran 73,  - Laslău 90+1

 

Voinţa Cheresig - CF Liberty Oradea    2-2

Marcatori: Bulzan 4, V. Gabor 37 – I. Șora 48, 90

 

Gloria Căbeşti a stat.

 

Clasament

1          Unirea Livada           27        21        4          2          102-40            67p     +28

2          AS Padișul Gurani  27        21        3          3          93-28              66p     +24

3          Unirea Roşia            28        19        6          3          101-38            63p     +21

4          Zorile Buntesti          27        16        4          7          74-46              52p     +13

5          Biharea Vaşcău       27        15        6          6          67-38              51p     +12

6          Dacia Gepiu            27          13        6          8          82-52              45p     +6

7          Gloria Căbeşti           27        13        4          10        61-38              43p     +4

8          CF Liberty Oradea   27        11        5          11        57-51              38p     -1

9          Victoria Tulca**         27        11        2          14        57-65              29p     -7

10        Vulturul Dobreşti*    27        9          4          14        29-56              28p     -11

11        Izvorul Cociuba        27        8          0          19        43-92              24p     -15

12        Voinţa Cheresig       27        6          5          16        40-72              23p     -19

13        AS Cefa                   27          4          7          16        36-85              19p     -23

14        Voinţa Ciumeghiu   27        4          1          22        36-119            13p     -29

15        Inter Crişul Batăr*    27        2          3          22        12-70              6p        -33

*Echipe penalizate cu 3 puncte

**Echipă penalizată cu 6 puncte

 

 

Etapa a 30-a, ultima (19.06.2016)

Dacia Gepiu - Victoria Tulca   

Unirea Roşia - Viitorul Tărian   

Gloria Căbeşti - Asociaţia Sportivă Cefa   

Biharea Vaşcău - Inter Crişul Batăr   

Zorile Buntesti - Vulturul Dobreşti    

Unirea Livada - AS Padișul Bihorul Gurani   

Izvorul Cociuba Mare - Voinţa Cheresig   

CF Liberty Oradea - Voinţa Ciumeghiu.

Categorie: Sport | Vizualizări: 90 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar
» Autentificare

» Căutare

» Calendar
«  Iunie 2016  »
LnMrMrcJoiVnSaDm
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

» Arhiva materialelor

» Prietenii site-ului
  • Blog-ul oficial
  • Comunitatea uCoz România
  • FAQ
  • Manual


  • Copyright MyCorp © 2017