Fotbal judetean - Rezultate, marcatori, clasamente - 21 Iunie 2016 - Blog - Beiuseanul
Acasă » 2016 » Iunie » 21 » Fotbal judetean - Rezultate, marcatori, clasamente
11:16 AM
Fotbal judetean - Rezultate, marcatori, clasamente

Liga a 5-a, ultima etapa

 

Seria 1

CSC Sânmartin - Frontiera Oradea    8-1

Marcatori: Drinc 1, Bala 24, Marian 28 (11 m), Lupaşcu 39, 72, 74, 81, Micula 62 /  Scholler 69 (11 m)

 

CSC FC Paleu - CS Săcueni    4-0

Marcatori: D. Lele 34, 38, 47, Pașca 80

 

CS 2 Oşorhei - Cetatea Biharia    1-0

Marcator: P. Suciu 67

 

Săgeata Brusturi - AC Bihorul Lugaş    6-2

Marcatori: Solomie 7, 76, Rește 18, 60, Gitye 53, Iagăr 79 / I. Varga 49, 80

 

Inter Aştileu - Asociația Sportivă Vadu Crișului    4-3

 

Voinţa Suplac - Unirea Bratca    11-3

Marcatori: Fătura 5, 55, 72, Hucea 12, 87, Pușcaș 17, 35, A. Kovacs 33, Vaszok 42, Tison 60, Kovacs J. 84  / M. Bela 85, 89, Fătura 90+3

 

Minerul Şuncuiuş - LPS Bihorul    1-0

Marcator: S. Brândaș 70

 

Foresta Tileagd - Toldy Sânnicolau de Munte    6-0

Marcatori: Gyuro 38, 58, 75, Cr. Lazăr 42, Bora 43, 90

 

CLASAMENT FINAL

1. CSC Paleu              30      26      2        2        144-33      80

2. CS Oşorhei II          30      23      4        3          96-30      73

3. Cetatea Biharia       30      21      3        6        137-43       66

4. CSC Sânmartin       30      20      5        5        100-55       65

5. CS Săcueni             30      16      7        7          68-54       55

6. Foresta Tileagd       30      14      6        10        92-69       48

7. LPS Bihorul             30      12      3        15         73-93      39

8. Vointa Suplac          30      11      5        14         79-78      38

9. Inter Aştileu             30      11      2        17          65-92      35

10. Bihorul Lugaş        30      10      4        16          55-89      34

11. AS Vadu Crisului   30       9       5        16          50-75      32

12. Frontiera Oradea  30      10      2        18         70-103      32

13. Minerul Şuncuiuş  30        8      5        17           51-89      29

14 Toldy Sannicolau   30        8      3        19           61-92      27

15. Sageata Brusturi  30        7      2        21           47-103    23

16. Unirea Bratca       30        4      2        24          50-140     14

 

Seria a 2-a

Dacia Gepiu - Victoria Tulca    10-1

Marcatori: D. Cuc 4, 15, 18, 43, Șerb 7, 40, 47, E. Faur 9, B. Avram 51, Lakatos 68 / Leuce 79

 

Gloria Căbeşti - Asociaţia Sportivă Cefa    2-1

Marcatori: Cr. Lezeu 36, 67 / Puț 76

 

Biharea Vaşcău - Inter Crişul Batăr*    3-0 (la masa verde)

 

Zorile Bunteşti - Vulturul Dobreşti    2-1

 

Unirea Livada - AS Padișul Bihorul Gurani    0-2

Marcatori: A. Blaga 50, Petriş 90+4

* Jocul programat duminică a fost suspendat în minutul 76 din cauza fenomenelor meteo imprevizibile (tunete și fulgere, urmate de o ploaie torențială). După o așteptare de o oră, arbitrul a decis că jocul nu se poate relua, continuând a doua zi, ieri, pe durata minutelor rămase până la final.

**Cartonaş roşu: Mune 88 (Gurani) - cumul de galbene

 

Izvorul Cociuba Mare - Voinţa Cheresig    5-3

 

CF Liberty Oradea - Voinţa Ciumeghiu    6-1

 

Unirea Roşia a stat.

 

CLASAMENT

1. Padisul Gurani         28      22      3        3         95-28         69

2. Unirea Livada          28      21      4        3        102-42         67

3. Unirea Roşia           28      19      6        3        101-38         63

4. Zorile Bunteşti         28      17      4        7         76-47          55

5. Biharea Vaşcău       28      16      6        6         70-38         54

6. Dacia Gepiu             28      14      6        8         92-53         48

7. Gloria Căbeşti          28      14      4        10       63-39         46

8. CF Liberty                28      12      5        11       63-52         41

9. Victoria Tulca**        28      11      2        15       58-75         29

10. Vulturul Dobreşti*   28       9       4        15       30-58        28

11. Izvorul Cociuba      28       9       0        19       48-95        27

12. Vointa Cheresig      28      6        5       17       43-77        23

13. AS Cefa                  28      4        7        17       37-87       19

14. Vointa Ciumeghiu   28      4        1        23      37-125      13

15. Inter Crisul Batăr*   28      2        3        23       12-73         6

*Echipe penalizate cu 3 puncte

**Echipă penalizată cu 6 puncte

 

CSC FC Paleu şi AS Padişul Bihorul Gurani au promovat în Liga a IV-a.

Categorie: Sport | Vizualizări: 93 | Adăugat de: mcteo | Tag-uri: marcatori, fotbal, judet, clasamente, rezultate, bihor, liga 5 | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar