Acasă » 2017 » Octombrie » 2 » Fotbal judetean - Rezultate, marcatori, clasamente
12:28 PM
Fotbal judetean - Rezultate, marcatori, clasamente

Liga a 4-a
CSM Olimpia Salonta – Bihorul Beiuş 1-2

Au marcat: Sg. Ciocan 34 / R. Ţirban 8, G. Ciobriş 15

CSM Olimpia: Zaha – Fl. Petru, C. Chişe, Perţ, M. Selejan, Sg. Ciocan, S. Ianc (60 Buta), Pintea, Bursuc, C. Oltean, Gyori (79 I. Daina). Antrenor: Ruben Ţirban

CS Bihorul Beius: Odobasianu – Szatmari, Foghiş, D. Stan, C. Mîndru, Tipea, G. Ciobriş, Pirtea, G. Popa, Gavriş (68 Fl. Popa), R. Ţirban (69 N. Mihoc). Antrenor: Alin Popa

Cartonaşe galbene: Perţ 23, C. Oltean 61, C. Chişe 75 şi 81 / D. Stan 45

Cartonaşe roşii: C. Chişe 81 / –

Arbitri: George Mangra – Marius Andor, Ionuţ Cheregi

Observator AJF: Aurel Ghenţ

La juniori: 3-1

 

FC Univ Oradea – CSO Ştei 5-2

Au marcat: Fl. David 2, 60, 87, Dumbrăveanu 38 autogol, Bulz 31 / M. Matei 18, M. Haica 54

La juniori: 8-0

 

CS Săcueni – Unirea Livada 0-2

A marcat B. Laslău 12, 78

Cartonaşe galbene: J. Boros 59, Pal 83 / –

La juniori: 4-0

 

Crişul Aleşd – Crişul Sântandrei 1-3

Au marcat: M. Madar / B. Chişvasi 15. Şumălan 22, R. Giura 56 penalty

Cartonaşe galbene: M. Madar 90+2 / Novak 20, R. Pop 64, 71, Ad. Olariu 85, 85

Cartonaşe roşii: – / R. Pop 71, Olariu 86

La juniori: 2-7

 

CSC Sînmartin – Dacia Gepiu 3-2

Au marcat: R. Ţîrlea 13 autogol, Ov. Morna 77, S. Ban 90+6 penalty / V. Dobrescu 61 penalty, Buştea 70

Cartonaşe galbene: D. Iuhas 35, Fl. Lazăr 37, P. Ardelean 82 / R. Ţîrlea 23, D. Cuc 24, Buştea 70, Pocian 75, Briciu 86, Barabaş 90+5

La juniori: 7-0

 

CS Diosig Bihardioszeg – Viitorul Borş 2-1

Au marcat: Toseschi 75, B. Les 87 / Gergely 15

Cartonaşe galbene: M. Vaida 27, 62, M. Petran 41, Toseschi 70, Arsene 78 / S. Zadori 32, Waritz 37, D. Tocuţ 40

Cartonaşe roşii: M. Vaida 62 / –

La juniori: 0-2

 

CS Oşorhei – Unirea Valea lui Mihai 1-2

Au marcat: Mălaiu 30 / Cr. Sandor 69, Gego 86

Cartonaşe galbene: – / Morgovan 11, Toth 55, G. Gabor 65

La juniori: 9-0

 

Biharea Vaşcău – CS Mădăras 4-2

Au marcat: Bulcău 11, Hulbert 41, Ad. Sabău 73, C. Chişe 87/ C. Şipoş 8, R. Puşcaş 24

Cartonaşe galbene: A. Filip 25, A. Lazăr 28, Teaha 63, M. Sabău 68, T. Goţ 89, Fl. Merce 90+3 / C. Şipoş 19

La juniori: 2-5

 

CLASAMENT

1.CSC Sînmartin 6 6 0 0 17– 5 18

2. Crişul Sântandrei 6 5 1 0 12– 5 16

3. CS Diosig 6 5 0 1 16–11 15

4. Dacia Gepiu 6 4 1 1 17– 8 13

5.CS Oşorhei 6 3 2 1 13– 5 11

6. Bihorul Beiuş 6 3 1 2 11–14 10

7. Unirea Livada 6 3 0 3 9– 8 9

8. Univ Oradea 6 2 2 2 12– 9 8

9. Viitorul Borş 6 2 1 3 15– 9 7

10. Unirea Valea M 6 2 1 3 12–12 7

11. CSO Ştei 6 2 1 3 10–12 7

12.Olimpia Salonta 6 2 0 4 20–18 6

13. CS Săcueni 6 2 0 4 6–14 6

14. Biharea Vaşcău 6 1 0 5 9–23 3

15. CS Mădăras 6 0 1 5 9–21 1

16. Crişul Aleşd 6 0 1 5 8–21 1

 

Liga a 5-a
Seria 1

Minerul Şuncuiuş – Voinţa Suplac 4-1

CS Dinamo Leonardo – LPS Bihorul 11-1

Slovan Valea Cerului – CAO 1910 Oradea 1-4

Viitorul Bratca – Locadin Ţeţchea 4-4

Foresta Tileagd – Toldy Sânnicolau de Munte 10-0

Inter Aştileu – AS Vadu Crișului 7-2

Progresul Sâniob – Cetatea Biharia 1-3


 

Clasament

1. CAO 6 6 0 0 38- 5 18

2. Dinamo Oradea 6 5 1 0 40- 9 16

3. Minerul Şuncuiuş 6 5 0 1 22- 9 15

4. Foresta Tileagd 6 4 1 1 24- 9 13

5. Inter Aştileu 6 4 1 1 25-17 13

6. Voinţa Suplac 6 3 0 3 19-16 9

7. Cetatea Biharia 6 3 0 3 10-13 9

8. Locadin Ţeţchea 6 2 1 3 17-17 7

9. Viitorul Bratca 6 2 1 3 16-18 7

10. Vadu Crișului 6 2 1 3 11-19 7

11. Valea Cerului 6 2 0 4 12-16 6

12. LPS Bihorul 6 1 0 5 8-31 3

13. Progresul Sâniob 6 0 0 6 7-30 0

14. Toldy Sanicolau 6 0 0 6 6-44 0

 


Seria a 2-a

Vulturul Dobreşti – Gloria Căbeşti 0-4

Unirea Oşorhei – Vida Pomezeu 5-0

Voința Ciumeghiu – Voinţa Cheresig 7-0

Unirea Roşia – Victoria Avram Iancu 0-0

Viitorul Tărian – Victoria Tulca 2-0

Zorile Bunteşti – Izvorul Cociuba Mare 2-4

 

Clasament

1. Unirea Oşorhei 6 6 0 0 26-3 18

2. Gloria Căbeşti 6 4 2 0 20-10 14

3. Unirea Roşia 6 4 1 1 14-8 13

4. Avram Iancu 6 3 2 1 19-4 11

5. Vulturul Dobreşti 6 3 1 2 15-13 10

6. Cociuba Mare 6 3 0 3 15-20 9

7. Viitorul Tărian 6 2 1 3 7-18 7

8. Zorile Bunteşti 6 2 0 4 22-14 6

9. Vointa Ciumeghiu 6 2 0 4 12-22 6

10. Voinţa Cheresig 6 1 2 3 7-18 5

11. Vida Pomezeu 6 1 0 5 8-23 3

12. Victoria Tulca 6 0 1 5 5-20 1


 

Categorie: Sport | Vizualizări: 54 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar