Acasă » 2017 » Octombrie » 16 » Fotbal judetean - Rezultate, marcatori, clasamente
2:44 PM
Fotbal judetean - Rezultate, marcatori, clasamente

Liga a 4-a – Etapa a 8-a

 

Biharea Vaşcău – CS Bihorul Beiuş 1-5

Au marcat: R. Marc 76 penalty / D. Stan 26, 77, Gavriş 37, R. Pirtea 42, G. Popa 63

La juniori: 1-4

 

CS Săcueni – CSC Dacia Gepiu 2-3

Au marcat: Lukacs 12, Lorincz 66 / B. Iambor 22, Ad. Buştea 63, C. Letan 72

La juniori: 4-0

 

Crişul Aleşd – FC Universitatea Oradea 0-4

Au marcat: Ungur 51, 65, Gavrilaş 81, Moskola 84

La juniori: 0-9

 

CSM Olimpia Salonta – Viitorul Borş 0-1

A marcat: D. Raţ 20

La juniori: 3-1

 

CS Mădăras – Unirea Livada 1-0

Au marcat: D. Mughiuruş 90+2

La juniori: 5-2

 

CS Oşorhei – Crişul Sântandrei 1-3

Au marcat: I. Groza 78 / R. Giura 22, 68 penalty, Covaciu 81

La juniori: 1-2

 

CS Diosig Bihardioszeg – CSO Ştei 1-2

Au marcat: V. Gheţe 88 / Dr. Pele 52. G. Jurcă 75

La juniori: 1-2

 

CSC Sînmartin – Unirea Valea lui Mihai 4-1

Au marcat: S. Ban 7, M. Trip 37, 61, Morna 89 / J. Gabor 55

La juniori: 5-3

 

CLASAMENT

  1. CSC Sînmartin 8 7 1 0 21 - 6 22
  2. Crişul Sântandrei8 7 1 0 17 - 6 22
  3. Dacia Gepiu 8 6 1 1 26 - 11 19
  4. CS Diosig Bihar 8 5 0 3 17 - 15 15
  5. Bihorul Beiuş 8 4 2 2 16 - 15 14
  6. Viitorul Borş 8 4 1 3 20 - 11 13
  7. Universitatea 8 3 3 2 17 - 10 12
  8. CS Oşorhei 8 3 2 3 16 - 12 11
  9. CSO Ştei 8 3 2 3 13 - 14 11
  10. Unirea Livada 8 3 1 4 10 - 10 10
  11. Olimpia Salonta 8 3 0 5 23 - 19 9
  12. Unirea V Mihai 8 2 1 5 12 - 19 7
  13. CS Mădăras 8 2 1 5 13 - 21 7
  14. CS Săcueni 8 2 0 6 8 - 20 6
  15. Biharea Vaşcău 8 1 0 7 11 - 34 3
  16. Crişul Aleşd 8 0 2 6 9 - 26 2

 

Etapa viitoare (21-22 octombrie):

Viitorul Borş – CSC Sînmartin,

Unirea Valea lui Mihai – Biharea Vaşcău,

CS Bihorul Beiuş – CS Săcueni,

CSC Dacia Gepiu – CS Mădăras,

FC Universitatea Oradea – CS Diosig Bihardioszeg,

CSO Ştei – CS Oşorhei,

Crişul Sântandrei – Olimpia Salonta,

Unirea Livada – Crişul Aleşd.

 

Liga a V-a, etapa a 8-a

Seria I

 

Dinamo Oradea – CAO 1910 Oradea 1-5

Marcatori: Hering 7, E. Popa 65, Pașca 66, Haș 79, Cârjan 82 / Zima 90+3 (11 m)

 

Minerul Şuncuiuş – Toldy Sânnicolau de Munte 8-0

Marcatori: C. Popa 24, Șvab 27, S. Brândaș 37, 80, Erdei 43, Coboc 47, 61, Toderaș 89

 

Cetatea Biharia – Inter Aştileu 0-4

Marcatori: Dumiter 30, 70, I. Coste 39, Iaz 59

 

Progresul Sâniob – Voinţa Suplac 0-3

Marcatori: Chirilă 42 (11 m), Cadar 70, Kovacs 90+1 (11 m)

 

AS Vadu Crișului – LPS Bihorul 3-0

Marcatori: Jolțe 22, Hașaș 38, Pușcău 43

 

Slovan Valea Cerului – Locadin Ţeţchea 2-4

Marcatori: Fatura 40, 80 / Podhora 22 (autogol), Cr. Butuc 27, 59 Fekete 49

 

Foresta Tileagd –Viitorul Bratca 6-2

Marcatori: Gyuro 7, 74, 90, A. Popa 15, Varga 19, Cr. Lazăr 83 / Balog 61, Bradea 78

 

 

CLASAMENT

1. CAO Oradea 8 8 0 0 46-7 24

2. Inter Aştileu 8 6 1 1 31-17 19

3. Minerul Şuncuiuş 8 6 0 2 31-12 18

4.Dinamo Oradea 8 5 2 1 42-15 17

5. Foresta Tileagd 8 5 1 2 32-14 16

6. Voinţa Suplac 8 4 1 3 23-17 13

7. Locadin Ţeţchea 8 4 1 3 24-21 13

8. Cetatea Biharia 8 4 0 4 12-17 12

9.Vadu Crișului 8 3 1 4 14-21 10

10.Valea Cerului 8 2 1 5 16-22 7

11.Viitorul Bratca 8 2 1 5 18-26 7

12.LPS Bihorul 8 2 0 6 15-35 6

13.Toldy Sanicolau 8 0 1 7 8-54 1

14. Progresul Sâniob 8 0 0 8 8-40 0

Etapa viitoare (21-22 octombrie):

ACS CAO 1910 Oradea - ACS Progresul Sâniob;

Voinţa Suplac - AS Vadu Crișului;

LPS Bihorul - Cetatea Biharia;

Inter Aştileu - Foresta Tileagd;

CSC Viitorul Bratca - AS Slovan Valea Cerului;

Locadin Ţeţchea - Minerul Şuncuiuş;

Sannicolau de Munte - CS Dinamo Oradea.

 

 

SERIA a II-a

 

Unirea Oşorhei – Victoria Avram Iancu 3-1

Marcatori: Cora 26, Sfârlea 33, Căvășdan 90+3 / Haiduc 29

 

Unirea Roşia – Gloria Căbeşti 4-3

Marcatori: I. Manea 4, Copăcean 53, 55, Moțiu 64 / Cr. Lezeu 26, Lasc 77, Țiboc 84

 

Izvorul Cociuba Mare – Voinţa Cheresig 5-3

Marcatori: Tuderici 11, Ștefan 21, 46, Matica 80, B. Moldovan 88 / Bradea 22, Vila 29, Boldea 32

 

Viitorul Tărian – Vulturul Dobreşti 3-1

Marcatori: Foltuț 57, B. Balog 71, F. Balog 90

 

Voința Ciumeghiu – Victoria Tulca 1-1

Marcatori: Shammat 34 / Fechete 28

 

Zorile Bunteşti – Vida Pomezeu 5-2

Marcatori: Diniș 8, 22, 32, 61, Tomuțiu 54 / Leș 68, Buda 89

 

CLASAMENT

1. Unirea Oşorhei 8 8 0 0 32- 4 24

2. Unirea Roşia 8 5 1 2 19-14 16

3. Gloria Căbeşti 8 4 3 1 27-18 15

4. Avram Iancu 8 4 2 2 25- 7 14

5. Cociuba Mare 8 5 0 3 22-24 15

6. Viitorul Tărian 8 3 2 3 14-23 11

7. Vulturul Dobreşti 7 3 1 3 16-16 10

8. Zorile Bunteşti 7 3 0 4 25-15 9

9. Vointa Ciumeghiu 8 2 1 5 13-28 7

10. Victoria Tulca 8 1 2 5 9-22 5

11. Voinţa Cheresig 8 1 2 5 10-26 5

12. Vida Pomezeu 8 1 0 7 11-30 3

Etapa viitoare (21-22 octombrie):

Victoria Avram Iancu - Izvorul Cociuba Mare;

Voinţa Cheresig - Vida Pomezeu;

Vulturul Dobreşti - Unirea Roşia;

Gloria Căbeşti - ACS Voința Ciumeghiu;

Victoria Tulca - AS Unirea Oşorhei;

Zorile Bunteşti - Viitorul Tărian.
Categorie: Sport | Vizualizări: 51 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar