Acasă » 2016 » August » 8 » J.O. de la Rio, ziua a 2-a
8:44 AM
J.O. de la Rio, ziua a 2-a

Gimnastica - Catalina Ponor s-a calificat cu a 5-a notă în finala la bârnă

Inot - Robert Glinţă a reuşit calificarea în finala olimpică de la 100 m spate, clasandu-se pe locul 4 in serie, cu 53,34 secunde (record naţional). In semifinalele probei a terminat pe locul 2 în serie, cu timpul de 53.51

La tenis de masă, Ovidiu Ionescu a avansat în turul 3, după ce l-a învins cu 4-1 pe austriacul Robert Gardos, clasat cu 30 de locuri mai bine în ierarhia mondială.

Adrian Crişan s-a calificat în turul 3, după un meci maraton cu francezul Emmanuel Lebesson, scor 4-3.

Ding Ning, cea mai bună jucătoare a lumii la tenis de masă, nu i-a dat nicio şansă Elizei Samara în meciul din turul 3, scor 4-0.

Judo - Andreea Chiţu a terminat doar a saptea la categoria - 52 de kilograme, după ce a fost eliminată în recalificări de brazilianca Erika Miranda.

Tenis de camp – Olaru şi Mitu au trecut mai departe după 6-3, 6-4 cu Babos şi Jani (Ungaria).

Irina Begu a fost eliminată în primul tur de Nao Hibino, după ce japoneza a câştigat ”decisivul” cu 6-3.

Andreea Mitu a fost invinsa de Garbine Muguruza în două seturi simetrice, 6-2 6-2.

Monica Niculescu şi Irina Begu au fost eliminate în tuul 1 la dublu, 1-2 la seturi cu Chan / Chan (Taipei).

Categorie: Sport | Vizualizări: 56 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0