Snooker: Campionatul Mondial a ajuns in faza sferturilor - 26 Aprilie 2016 - Blog - Beiuseanul

Utilizatori: 0

Acasă » 2016 » Aprilie » 26 » Snooker: Campionatul Mondial a ajuns in faza sferturilor
12:41 PM
Snooker: Campionatul Mondial a ajuns in faza sferturilor

Aseara, in Teatrul Crucible, a cazut cortina peste inca un alt al celei mai importante piese din acest sezon la snooker: optimile Campionatul Mondial.

Astazi incep sferturile de finala, in aceeasi regie – cel mai bun dun 25 de jocuri, primul la 13.

Revenind la partidele de aseara, ``vedeta`` galei a fost meciul dintre Barry Hawkins si Ronnie O`Sullivan. Hawkins conducea dupa prima zi cu o diferenta de 2 break-uri (9-7), ecart care s-a mentinut pana la 11-9. In ultima repriza a ultimei sesiuni Hawkins a castigat primul joc si s-a apropiat la un singur frame de victorie. `Racheta` O`Sullivan a revenit spectaculos, avand chiar o tentativa de break maxim, a reusit sa egaleze la 12 si sa trimita meciul in joc decisive. Din pacate pentru el, nu a mai reusit sa se impuna, Hawkins dovedindu-se imbatabil la loviturile de siguranta si, pana la urma, a reusit sa se califice in sferturi unde va da peste Marco Fu.

Marco Fu – Barry Hawkins

Categorie: Sport | Vizualizări: 74 | Adăugat de: mcteo | Tag-uri: Mark Selby, ding junhui, ronnie osullivan, Crucible, marco fu, campionatul mondial, barry hawkins, kyren wilson, snooker | Rating: 0.0/0