Acasă » 2015 » Aprilie » 6 » Fotbal bihorean
2:05 PM
Fotbal bihorean

Liga a 4-a, etapa a 20-a

CSM Olimpia Salonta - CF Liberty Oradea    10-0

Marcatori: Negrău 3, 30, 59, Țîrlea 17, 69, 73, 80, Flavian 21, Baran 52, Hababuk 84

Juniori: 6-1

CF Bihorul Beius - Crişul Sântandrei    1-2

Marcatori: Chiș 10 - Morna O. 31, Fl. Popa 54 (autogol)

Juniori: 5-0

CSU Partium Oradea - FC Bihor II Oradea    3-3

Marcatori: Fazekas 67, Hosu 69, Gego 83 - Mune 25, Roxin 28, Lukacs Zs. 42

Juniori: 1-1

FC Hidişelul de Sus - FC Universitatea Oradea    5-1

Marcatori: Neaga 28, 67, Cr. Mureșan 53, Buștea 66, D. Cuc 73 – Chebeleu 81

Juniori: 3-2

CSO Ştei - Viitorul Borş    2-0

Marcatori: Cr. Pele 9, 21

C. roșu: Cr. Ștefan (Ștei) în min. 35 pentru oprirea unei situații iminente de gol

Juniori: 2-2

Poiana Budureasa - Crişul Aleşd    3-0

Marcatori: Lazea V. 73, Bulcău 75, R. Micula 83

C. roșii: Varga A min. 48 și Odum min. 80 (ambii de la Aleșd) pentru cumul de cartonașe

Juniori: 7-1

Unirea Valea lui Mihai - Luceafărul Oradea    0-5

Marcatori: Balla 17, 66, Balea 30, Floruț 61, C. Roșu 63

Juniori: 0-0

Victoria Avram Iancu - Viitorul Marghita    2-1

Marcatori: Iancu 15, A. Filip 45 – Ciordaș 71

Juniori: 4-2

 

Etapa a 21-a (11-04-2015)

CF Liberty Oradea - CF Bihorul Beius 

Crişul Sântandrei - CSU Partium Oradea   

FC Bihor II Oradea - FC Hidişelul de Sus    

FC Universitatea Oradea - CSO Ştei   

Viitorul Borş - Poiana Budureasa   

Crişul Aleşd - Unirea Valea lui Mihai

Luceafărul Oradea - Victoria Avram Iancu

Viitorul Marghita - CSM Olimpia Salonta

 

 

Liga a 5-a

Seria 1, etapa a 17-a

Sporting Lugaş - CS Diosig Bihardioszeg    0-3 fără joc

Voinţa Suplac - Săgeata Brusturi    0-2

Marcatori: Tătar 20,. 52

C. roșu: Iagăr (Săgeata) în min. 83 pentru cumul

Asociația Sportivă Vadu Crișului - Inter Aştileu    1-3

Marcatori: Kiss G. 68 - Suciu A 35, 67, Măgui M. 65

CS Săcueni - Locadin Ţeţchea    0-2

Marcatori: Varga 58, Madar 63

Minerul Voivozi-Popesti - Electric Star Marghita    3-0, neprezentare

Unirea Bratca - Toldy Sannicolau de Munte    4-4

Marcatori: S. Manea 22 (11 m), Kiss 53 (autogol), Butiri 63, Vereș 87 – Meheș 16, Toth R. 83, 85, 89

Minerul Şuncuiuş - AC Bihorul Lugas    3-3

Marcatori: Găvriluț 28, M. Faur 47, Tarr 58 – I. Varga 9, Moca 18, Maghiar 47

 

Etapa a18-a (11-04-2015)

Sageata Brusturi - Sporting Lugaş

Inter Aştileu - Voinţa Suplac

Locadin Ţeţchea - Asociația Sportivă Vadu Crișului

Electric Star Marghita - CS Săcueni

Unirea Bratca - Minerul Voivozi-Popesti

Toldy Sannicolau de Munte - AC Bihorul Lugas

CS Diosig Bihardioszeg - Minerul Şuncuiuş

 

Seria a 2-a, etapa a 14-a

Asociaţia Sportivă Cefa - CSC FC Paleu    0-1

Marcatori: Soare 71

C. roșu: Emebo (Paleu) în min. 80 pentru lovirea unui adversar în lupta pentru minge

CS Mădăras - Voinţa Cheresig    4-0

Marcatori: Perșe 19, Jurcuț 25, Bițiș 79, 85

Frontiera Oradea - Dacia Gepiu    0-2

Marcatori: C. Marincean 31, Cr. Ciorba 37

Cetatea Biharia - Viitorul Tărian    1-0

Marcatori: Zadori E. 46

Unirea Livada - Voinţa Ciumeghiu    3-0 neprezentare

CS 2 Osorhei - Foresta Tileagd    3-2

Marcatori: Sabău 15, Cora 81, Geoarză 90+3 – Vese 78, Orji 89

 

Etapa a 15-a (11-04-2015)

CS 2 Osorhei - Asociaţia Sportivă Cefa   

Foresta Tileagd - Unirea Livada   

Voinţa Ciumeghiu - Cetatea Biharia   

Viitorul Tărian - Frontiera Oradea   

Dacia Gepiu - CS Mădăras   

Voinţa Cheresig - CSC FC Paleu   

 

Seria a 3-a, etapa a 14-a

FC Universitatea II – Poiana II Budureasa 4-0

Marcatori: Pantiș 10, Mechenici 11, Bulz 43, Țirban

Gloria Căbeşti - CSC Sânmartin    3-1

Marcatori: Gabor 27, Lezeu 62, M. Tirla 75 – Cîvîjdan 32

Inter Crişul Batăr - CS Cetate Biharia    3-0 fără joc

Izvorul Cociuba Mare - Victoria Tulca    2-1

Marcatori: Madear 58, Buș 77 9autogol) – M. petrean 11

C. roșu: Fekete I. (Tulca) în min. 40 pentru cumul

Zorile Buntesti - Vulturul Dobreşti    1-0

Marcatori: Tomuțiu 23

LPS Bihorul - Unirea Roşia    - joc reprogramat

 

 Etapa a 15-a (11-04-2015)

LPS Bihorul - FC Universitatea II

Unirea Roşia - Zorile Buntesti

Vulturul Dobreşti - Izvorul Cociuba Mare

Victoria Tulca - Inter Crişul Batăr

CS Cetate Biharia - Gloria Căbeşti

CSC Sânmartin - Poiana Budureasa II

Categorie: Sport | Vizualizări: 123 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar