Acasă » 2015 » Aprilie » 13 » FOTBAL BIHOREAN
6:44 PM
FOTBAL BIHOREAN

Liga a 4-a, etapa a 21-a

 

CF Liberty Oradea - CF Bihorul Beius    1-2

Marcatori: Șora 49 – D. Toma 17, Silaghi 90+2

Juniori: 0-15

Crişul Sântandrei - CSU Partium Oradea    2-1

Marcatori: Morna 78, 85 – Szeles 61

Juniori: 2-1

FC Bihor II Oradea - FC Hidişelul de Sus    1-3

Marcatori: Mune S. 42 – Buștea 24, A. Abrudan 34, S. Avram 88

Juniori: 2-5

FC Universitatea Oradea - CSO Ştei    1-0

Marcatori: Chebeleu 34

Juniori: 4-1

Viitorul Borş - Poiana Budureasa    1-0

Marcatori: B. Popa 6

Juniori: 3-2

Crişul Aleşd - Unirea Valea lui Mihai    1-3

Marcatori: Cătană 12 – Cl. Crișan 29, Iles 32, Gabor 43

Juniori: 2-6

Luceafărul Oradea - Victoria Avram Iancu    8-0

Marcatori: Modan 8, Ctin Roșu 10, 18, 51, 78, 81, Balea 85, Balla 87

Juniori: 5-2

Viitorul Marghita - CSM Olimpia Salonta    0-1

Marcatori: Negrău 60

C. roșu: Pechy T. (Olimpia) pîn min. 83 pentru cumul

Juniori: 0-9

           

Etapa a 22-a (18-04-2015)

CSM Olimpia Salonta - CF Bihorul Beius

CSU Partium Oradea - CF Liberty Oradea

FC Hidişelul de Sus - Crişul Sântandrei

CSO Ştei - FC Bihor II Oradea

Poiana Budureasa - FC Universitatea Oradea

Unirea Valea lui Mihai - Viitorul Borş

Victoria Avram Iancu - Crişul Aleşd

Viitorul Marghita - Luceafărul Oradea

 

 

 

Liga a 5-a

Seria 1, Etapa a 18-a

Sageata Brusturi - Sporting Lugaş    3-0 fără joc

Inter Aştileu - Voinţa Suplac    2-0, joc întrerupt în min. 42

Locadin Ţeţchea - Asociația Sportivă Vadu Crișului    6-2

Marcatori: A. Popa 10, A. Cipău 18, 56, Iaz 29, M. Madar 44, Varga 85 – A. Rus 32, Mărghițaș 53

Electric Star Marghita - CS Săcueni    3-2

Marcatori: Bențe 21, Somoghi 31, V. Cheregi 70 – Boros 42, 60

Unirea Bratca - Minerul Voivozi-Popesti    3-7

Marcatori: S. Manea 4, 58 (11 m), Butiri 68 – Oros 17, Șipoș 20, 80, 90, Horvath 23, 39, I. Popa 72

Toldy Sannicolau de Munte - AC Bihorul Lugas    3-3

Marcatori: Racz B. 4, Horvath 59, 65 – M. Varga 40, I. Varga 55, T. Maghiar 89

CS Diosig Bihardioszeg - Minerul Şuncuiuş    11-0

Marcatori: E. Popa 8, 50, 57, 74, Hodișan 18, Iambor 30, Gado 30, 41, Karacsony 62, Madar 88, Toderaș 90 (autogol)

 

Etapa viitoare: 18-04-2015

Sporting Lugaş - Inter Aştileu 0-3

Voinţa Suplac - Locadin Ţeţchea

Asociația Sportivă Vadu Crișului - Electric Star Marghita

CS Săcueni - Unirea Bratca

AC Bihorul Lugas - CS Diosig Bihardioszeg

Minerul Şuncuiuş - Sageata Brusturi

Minerul Voivozi-Popesti - Toldy Sannicolau de Munte

 

Seria a 2-a, Etapa a 15-a

CS 2 Osorhei - Asociaţia Sportivă Cefa    - joc înterupt în min. 62 la socrul de 5-0 pentru echipa gazdă

C. roșu: Rupa (Cefa) în min. 36 pentru cumul

Foresta Tileagd - Unirea Livada    3-0

Marcatori: Gyuro T. 63, 73, 77

Voinţa Ciumeghiu - Cetatea Biharia    0-3

Viitorul Tărian - Frontiera Oradea    2-4

Marcatori: Pahonțu 28, Sabău 85 – Fărcuț 9, Laszlo 60, P. Sauciu 74, Buzaș 76

C. roșu: Pahonțu (Viitorul) în min. 90+2 pentru cumul

Dacia Gepiu - CS Mădăras    1-3

Marcatori: C. Marincean 61 – Perșe 31, 38, Cr. Jurcuț 70

Voinţa Cheresig - CSC FC Paleu    1-3

Marcatori: Tărău 76 – Lele D. 53, 60, Gere Zs. 88

           

Etapa a 16-a (18-04-2015)

Asociaţia Sportivă Cefa - Voinţa Cheresig

CSC FC Paleu - Dacia Gepiu

CS Mădăras - Viitorul Tărian

Frontiera Oradea - Voinţa Ciumeghiu

Cetatea Biharia - Foresta Tileagd

Unirea Livada - CS 2 Osorhei

 

Seria a 3-a, Etapa a 15-a

Unirea Roşia - Zorile Buntesti    4-2

Marcatori: R. Moțiu 35, L. Tirla 39, 78, D. Bolha 60 – R. Ciuciu 85, Corbu 86

C. roșu: Haidu (Zorile) în min. 69 pentru cumul de cartonașe galbene

Vulturul Dobreşti - Izvorul Cociuba Mare    3-0

Marcatori: I. Covaci 13, Ghenț S. 58, L. Covaci 84

Victoria Tulca - Inter Crişul Batăr    1-2

Marcatori: Konevalic 40, Ursuț 86 (autogol) – Pârvu 7

CS Cetate Biharia - Gloria Căbeşti    0-3,  Fara joc

CSC Sânmartin - Poiana Budureasa II    6-1

Marcatori: Fl. Popa 5, Bala 6, Căvășdan A. 11, 12, 67, B. Popa 51 – I. Durcă 42

LPS Bihorul - FC Universitatea II    joc amânat

           

Etapa a16-a (18-04-2015)

FC Universitatea II - CSC Sânmartin

Poiana Budureasa II - CS Cetate Biharia 3-0

Gloria Căbeşti - Victoria Tulca

Inter Crişul Batăr - Vulturul Dobreşti

Izvorul Cociuba Mare - Unirea Roşia

Zorile Buntesti - LPS Bihorul

Categorie: Sport | Vizualizări: 119 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar
Adresa
Beius
Romania
Long Community, Budureasa



+0766 754 790 beiuseanul@gmail.com
Harta
sample map