Acasă » 2015 » Mai » 12 » FOTBAL BIHOREAN
12:02 PM
FOTBAL BIHOREAN

Liga a 4-a - etapa a 25-a:

CSU Partium Oradea - FC Hidişel  4-5

Marcatori: Gego 9, Szeleş 48, Fărcuța 70 (autogol), Hosu 84 / Fărcuța 13, 54, Bundea 73, Pocian 78, Mureșan 90+3

* Cartonaş roșu: L. Junc 22 (Hidișel) - pentru lovirea unui adversar cu piciorul

La juniori: 0-3.

 

CF Bihorul Beiuş - CSO Ştei   3-0

Marcatori: D. Toma 39, Chiș-Toie 41, Mihuța 84

* La juniori: 4-0

 

CF Liberty Pomezeu - Poiana Budureasa Vaşcău   0-2

Marcatori: M. Bocșe 61, Haica 87

*Cartonaşe roșii: Pașca 56 - pentru scuiparea unui adversar, L. Bogdan 65 - pentru injurii la adresa arbitrului asistent, ambii de la Poiana

La juniori: 0-6

 

Crişul Sântandrei - Unirea Valea lui Mihai   3-0

Marcatori: Ungur 31, Boneta 47, Cl. Copil 88

* Cartonaş roșu: Vadkerti 60 (Unirea) - pentru cumul de "galbene"

La juniori: 3-1

 

FC Bihor II Oradea - Victoria Avram Iancu   2-0

Marcatori: Bălăiban 49, Lukacs Zs. 58

La juniori: 11-0.

 

FC Universitatea Oradea - Viitorul Marghita   2-1

Marcatori: A. Ilieș 18, Chebeleu 86 (11 m) / Forizs 13 (11 m)

La juniori: 14-0.

 

Viitorul Borş - Luceafărul Oradea   0-8

Marcatori: Balea 8, 83, Balla 18, C. Roșu 24, 32, 79, Sfârlea 34, Teședan 60

La juniori: 1-5.

 

CSM Olimpia Salonta - Crişul Aleşd   3-1

Marcatori: P. Flavian 62, Țârlea 68, Baran 75 / D. Varga 36 (11 m)

La juniori: 7-0.

 

CLASAMENT - SENIORI

1. Luceafărul      25    24    1      0      146-7        73    

2. Sântandrei      25    19    3      3      75-18        60    

3. FC Hidişel     25    18    5      2      83-25        59    

4. Salonta           25    17    2      6      63-33        53    

5. CSO Ştei        25    14    3      8      46-32        45

6. CF Beiuş        25    12    5      8      52-34        41    

7. Partium         25    12    4      9      57-48        40

8. FC Bihor II     25    12    2      11    55-34        38    

9. Valea l. Mihai 25    11    1      13    46-45        34    

10. Viitorul Borş  25    10    2      13    34-57        32

11. Marghita      25    8      2      15    33-50        26

12. Poiana          25    7      1      17    24-67        22

13. Universitatea 25    5      5      15    34-68        20

12. Avram Iancu 25    5      4      16    26-60        19

15. Crişul Aleşd 25    5      2      18    26-88        17

16. Liberty          25    0      0      25    21-155       0

 

CLASAMENT - JUNIORI

1. CF Beiuş        25    23    2      0      117-14      71

2. FC U Oradea  25    20    2      3      110-22      62

3. FC Hidişel       25    19    2      4      135-38      59    

4. CSO Ştei         25    19    2      4      102-35      59

5. Salonta           25    18    0      7      128-34      54    

6. Luceafărul        25   17    2      6      120-39      53

7. Avram Iancu     25    10    0      15    60-96        30              

8. CF Liberty        25    9      2      14    63-93        29

9. Viitorul Borş      25    9      2      14    45-93        29    

10. Valea lui Mihai 25    8      2      15    48-70        26

11. Poiana             25    8      1      16    61-126      25

12. FC Bihor II        25    7      3      15    37-86        24

13. Sântandrei        25    7      1      17    35-85        22    

14. CSU Partium    25    6      2      17    36-80        20

15. Crişul Aleşd      25    4      2      19    34-112      14

16. Marghita           25    3      1      21    28-133      10

 

Etapa viitoare (15-16 mai): 

FC Hidişel - CSM Olimpia Salonta;

CSO Ştei - CSU Partium Oradea;

Poiana Budureasa Vaşcău - CF Bihorul Beiuş;

Unirea Valea lui Mihai - CF Liberty Pomezeu;

Victoria Avram Iancu - Crişul Sântandrei;

Viitorul Marghita - FC Bihor II Oradea;

Luceafărul Oradea - FC Universitatea Oradea;

Crişul Aleşd - Viitorul Borş.

 

 

Liga a V-a

Seria I, etapa 22

Minerul Voivozi-Popeşti - Voinţa Suplac   3-0

Marcator: Șipoș 65, 67, 80

 

 CS Săcueni - Asociația Sportivă Vadu Crișului   5-1

Marcatori: Deak 54, 63, Ardelean 60, Mate 77, Matyi 80 / Mărghițaș 12

* Cartonaş roşu: D. Remus 33 (Vadu Crișului) - pentru injurii adresate arbitrilor

 

Săgeata Brusturi - Toldy Sânnicolau de Munte   5-1

 

Inter Aştileu - CS Diosig 1-7

Marcatori: L. Popa 18 / Gado 3, E. Popa 6, 13, 37, 62, Hodișan 40, Costea 75

* Cartonaş roşu: M. Noje 29 (Aștileu) - pentru lovirea intenţionată cu cotul a unui adversar

 

Locadin Ţeţchea - AC Bihorul Lugaş   8-2

Marcatori: Iaz 6, 57, 78, Cr. Butuc 10 (11 m), 12, M. Madar 25, 30, 87 (11 m) / Varga I. 59, Gal 85 (11 m)

 

Electric Star Marghita - Minerul Şuncuiuş   6-4

Marcatori: V. Cheregi 1, 12, 62, 82, Harag 3, Șorog 31 / Gavriluț 75, Brândaș 85, 90+1, Toderaș 89

 

 Unirea Bratca - Sporting Lugaş*    3-0

 

CLASAMENT

1. Locadin Ţeţchea        22     20    0      2      94-22         60

2. CS Diosig                   22     19   1       2     120-14        58

3. Voivozi-Popeşti          22     13    3      6      69-47         42

4. Inter Aştileu                22     11    4      7      47-47         37

5. Săgeata Brusturi        22     9       6     7      48-44         33

6. Sporting Lugaş*         22     10     1    11     46-42         31

7. Voinţa Suplac            22     9       2       11     42-52     29

8. Sânnicolau de Munte  22    7      5      10    45-71         26

9. Minerul Şuncuiuş         22    6     6       10    36-56        24

10. AC Bihorul Lugaş      22    7      3      12    41-62         24

11. Unirea Bratca            22    7      2     13    51-79         23

12. CS Săcueni               22    5      4      13    31-55        19

13. AS Vadu Crișului       22    5      4      13    28-60        19

14. Electric Star Marghita 22   4      3      15    34-80        12

* Sporting Lugaş s-a retras din campionat după încheierea turului şi va pierde restul meciurilor cu 0-3.

Etapa viitoare (16-17 mai): 

Voinţa Suplac - CS Săcueni;

Toldy Sânnicolau de Munte - Asociația Sportivă Vadu Crișului;

Săgeata Brusturi - Inter Aştileu;

CS Diosig - Locadin Ţeţchea;

AC Bihorul Lugaş - Electric Star Marghita;

Minerul Şuncuiuş - Unirea Bratca.

Sporting Lugaş* - Minerul Voivozi Popeşti 0-3.

 

Seria a II-a, etapa 19

Unirea Livada - Frontiera Oradea   4-2

Marcatori: O. Varodi 20, 41, 83, Brisc 65 / Bota 14, M. Lazăr 90+1

 

CS 2 Oşorhei - CS Mădăras   3-3

Marcatori: Mihalca 58, Cr. Bot 88, Duma 90+2 / Dale 11, 68, Pușcaș 42

* Cartonaş roșu: Pereț 90 (Mădăras) - cumul de "galbene"

 

Foresta Tileagd - CSC FC Paleu   1-2

Marcatori: Orji 46 / Krizsan 33, Lele 43

 

Viitorul Tărian - Dacia Gepiu   2-3

Marcatori: Bojani 24, Mist 83 / Praja 12, Irimia 73 (autogol), C. Marincean 79

* Cartonaş roșu: Praja 31 (Dacia) - pentru fault dur.

 

Voinţa Ciumeghiu - Voinţa Cheresig   4-2

Cetatea Biharia - Asociaţia Sportivă Cefa*   3-0.

 

Clasament

1. CS Mădăras              19     16     3      0      84-19         51

2. Frontiera Oradea       19     11     4     4      72-27         37

3. Cetatea Biharia         19     10    5      4      42-24         35

4. Unirea Livada            19     10    4     5       48-25         34

5. CSC FC Paleu           19    11    1      7      54-44         34

6. CS 2 Oşorhei             19    9      3      7      42-38         30

7. Dacia Gepiu               19    8     5       6      41-32        29

8. Foresta Tileagd          19    7     2      10     38-52         23

9. Viitorul Tărian             19    7      0      12    30-50         21

10. Voinţa Ciumeghiu      19   5      3      11    34-69        18

11. Voinţa Cheresig         19   3      2      14    25-76        11

12. AS Cefa*                    19   1      0      18   14-68          3

* AS Cefa s-a retras din campionat în retur şi va pierde meciurile rămase de disputat cu 0-3.

Etapa viitoare (16-17 mai): 

Dacia Gepiu - Voinţa Ciumeghiu;

Voinţa Cheresig - Foresta Tileagd;

CSC FC Paleu - CS 2 Oşorhei;

CS Mădăras - Unirea Livada;

Frontiera Oradea - Cetatea Biharia;

Asociaţia Sportivă Cefa* - Viitorul Tărian 0-3

 

Seria a III-a, etapa 19

Zorile Bunteşti - Inter Crişul Batăr   1-0

Marcator: C. Ciuciu 82

 

LPS Bihorul - Gloria Căbeşti   7-0

Marcatori: Șandra 30, Vlad 45+1, A. Toma 47, Măierean 48, 62, David 88, 89

 

Unirea Roşia - Poiana Budureasa II   8-1

Marcatori: P. Burescu 10, Moțiu 16, Ciuhandu 17, L. Tirla 23, 44, Marcon 25, Copăcean 36, 38 / Budău 8

* Jocul nu a mai continuat după pauză, deoarece oaspeții, are au început jocul in 7, au rămas în șase jucători pe teren, după accidentarea marcatorului primului gol.

 

Vulturul Dobreşti - CSC Sânmartin II   3-6

Din lipsă de efectiv, CSC a evoluat tot meciul cu doar zece jucători!

Izvorul Cociuba Mare - FC Universitatea II Oradea   2-1

 

Victoria Tulca - Cetate Biharia* 3-0.

  

Clasament

1. Zorile Bunteşti  19     11     5     3      43-25         38

2. Unirea Roşia     19     11    2     6      66-41         35

3. Gloria Căbeşti   19    11    1      7      51-38         34

4. Cociuba Mare   19     10    3      6      36-32         33

5. Universitatea II  18     9     2      7      45-33         29

6. Victoria Tulca    19     9      2      8      41-33         29

7. Inter Crişul Batăr 19    8     4      7      44-36         28

8. Sânmartin II        19    9      1      9      53-49         28

9. Vulturul Dobreşti 19    7      4      8      47-38         25

10. LPS Bihorul       18    6      4      8      42-45         22

11. Budureasa II      19     6     3     10     33-56         21

12. Cetate Biharia*  19     0     1     18     15-90          1

* Cetate Biharia s-a retras din campionat la finalul turului şi va pierde meciurile rămase cu 0-3.

Etapa viitoare (16-17 mai): 

FC Universitatea II - Victoria Tulca;

CSC Sânmartin - Unirea Roşia;

Poiana Budureasa II - LPS Bihorul Oradea;

Gloria Căbeşti - Zorile Bunteşti;

Inter Crişul Batăr - Izvorul Cociuba Mare;

Cetate Biharia * - Vulturul Dobreşti 0-3.

Categorie: Sport | Vizualizări: 142 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar