Acasă » 2015 » Iunie » 8 » FOTBAL BIHOREAN
12:17 PM
FOTBAL BIHOREAN

Liga a 4-a, Etapa 29

CSO Ştei – Poiana Budureasa    3-0

Marcatori: D. Gavriș 54, Jurcă 81, 90+2

Juniori: 6-3

 

FC Hidişelul de Sus - Unirea Valea lui Mihai    4-4

Marcatori: D. Cuc 4, 81, Bundea 40, Neaga 60 – Fele Sz. 5, Sandor Kr. 32, Crișan R. 37, Cl. Crișan 90+4 (11 m)

C. roșu: Bărăian (FC Hidișel) min 90+2 pentru cumul

Juniori: 8-2

 

Partium Oradea - Victoria Avram Iancu    3-3

Marcatori: Pap 56, 68, Gego 83 - M. Bene 2, 86, Filip 67,

Juniori: 4-0

 

CF Bihorul Beius - Viitorul Marghita    3-0

Marcatori: Mihoc 38, Silaghi 73, Mândru 81

Juniori: 9-0

 

CF Liberty Oradea - Luceafărul Oradea    0-15

Marcatori: Teședan 5, 21, Agiurgioaiei 15, 25, 59, 61, Floruț 28, Balea 30, 42, Balla 38, Modan 45, Nichita 63, 73, 83

C. roșu: R. Buda (CF Liberty) în min. 89 pentru loviea unui adversar

Juniori: 0-6

 

Crişul Sântandrei - Crişul Aleşd    5-0

Marcatori: Kingsley 27, Nilgez 42, Dianu 61, Morna 83, Chisvasi 90+1

Juniori: 3-0

 

FC Bihor II Oradea - Viitorul Borş    1-3

Marcatori: Bălăiban 75 – Moisa 28, 86, Orbai 37,

Juniori: 6-1

 

CSM Olimpia Salonta - FC Universitatea Oradea    8-5

Marcatori: Țîrlea 6, 41, 43, 67, 90, Ciocan 18, Țirban 26, Zsirka 52 – Ilieș 31, 33, Chebeleu 53, Leș 68, 86

Juniori: 1-2

 

 

Etapa a 30-a (13-06-2015)

Poiana Budureasa - CSM Olimpia Salonta  

Unirea Valea lui Mihai - CSO Ştei   

Victoria Avram Iancu - FC Hidişelul de Sus   

Viitorul Marghita - CSU Partium Oradea   

Luceafărul Oradea - CF Bihorul Beius   

Crişul Aleşd - CF Liberty Oradea   

Viitorul Borş - Crişul Sântandrei   

FC Universitatea Oradea - FC Bihor II Oradea   

 

Clasament seniori

1. Luceafărul Oradea  29        28        1          0          174-7   85

2. Crişul Sântandrei    29        22        3          4          84-21   69

3. Hidişelul de Sus      29        20        6          3          94-36   66

4. Olimpia Salonta      29        20        2          7          81-45   62

5. CSO Ştei                 29        17        3          9          54-35   54

6. CF Bihorul Beius    29        14        7          8          68-42   49

7. FC Bihor II Oradea            29        14        2          13        60-39   44

8. CSU Partium           29        13        5          11        66-55   44

9. Unirea V lui Mihai  29        13        2          14        60-57   41

10. Viitorul Borş         29        12        3          14        41-62   39

11. Viitorul Marghita   29        9          2          18        38-57   29

12. Victoria A Iancu    29        6          6          17        38-70   24

13. FC Univ Oradea   29        6          6          17        42-88   24

14. Poiana Budureasa 29        7          2          20        27-79   23

15. Crişul Aleşd          29        5          2          22        29-100 17

16. CF Liberty            29        0          0          29        22-185 0

 

Clasament juniori

1. CF Bihorul Beius    30        28        2          0          150-20 86

2. FC Univ Oradea     29        24        2          3          132-23 74

3. Hidişelul de Sus      29        23        2          4          154-45 71

4. CSO Ştei                 29        22        2          5          125-44 68

5. Luceafărul Oradea  30        19        2          9          133-54 59

6. Olimpia Salonta      29        19        0          10        139-49 57

7. CF Liberty Oradea  29        11        2          16        72-110 35

8. FC Bihor II Oradea            29        10        3          16        56-95   33

9. Victoria A Iancu      29        11        0          18        64-113 33

10. Crişul Sântandrei  29        10        1          18        50-91   31

11. Unirea V lui Mihai29        9          3          17        60-85   30

12. Viitorul Borş         29        9          2          18        46-117 29

13. CSU Partium         29        8          3          18        47-88   27

14. Poiana Budureasa 29        8          1          20        70-148 25

15. Crişul Aleşd          29        5          2          22        37-125 17

16. Viitorul Marghita  29        3          1          25        34-162 10

 

 

Liga a 5-a Seria 1

Etapa 26 ultima

Voinţa Suplac - Sporting Lugaş    3-0 fără joc

Asociația Sportivă Vadu Crișului - Minerul Şuncuiuş    3-0 fără joc

CS Săcueni - AC Bihorul Lugas    3-0

Marcatori: Letai 22, Matyi 29, Deak 70

Minerul Voivozi-Popesti - CS Diosig Bihardioszeg    0-9

Marcatori: E. Popa 10, 21, Gado 17, 26, 29, 38, 39, 41, 52

Unirea Bratca - Sageata Brusturi    2-4

Marcatori: S. Manea 36, Vereș 85 – Potra 42 (autogol), Tătar 47, 67, Rus 48

Electric Star Marghita - Inter Aştileu    1-2

Marcatori: D. Silaghi  9 – Măgui M. 42, Sitău 55

Locadin Ţeţchea - Toldy Sannicolau de Munte    7-1

Marcatori: I. Cheregi 30, 78, Cr. Butuc 31, 70, Iaz 37, 56, Fogarasi 43 – Filip 60

 

Clasament

1. CS Diosig Bihar      26        23        1          2          156-14 70

2. Locadin Ţeţchea     26        23        0          3          108-32 69

3. Minerul Voivozi-P   26        15        3          8          79-60   48

4. Sageata Brusturi      26        12        6          8          57-53   42

5. Voinţa Suplac          26        13        2          11        54-55   41

6. Inter Aştileu            26        12        4          10        48-56   40

7. AC Bihorul Lugas   26        10        3          13        56-70   33

8. Sporting Lugaş        26        10        1          15        46-54   31

9. CS Săcueni             26         8          4          14        42-58   28

10. AS Vadu Crișului  26        8          4          14        38-64   28

11. Minerul Şuncuiuş  26        7          7          12        37-61   28

12. Toldy Sannicolau  26        7          5          14        52-90   26

13. Unirea Bratca        26        7          3          16        55-100 24

 

 

Seria 2 etapa 22

CSC FC Paleu – Cetatea Biharia 6-2

Krizsan 27, 33, Lele 60, 71, 84, Drâmba 68 - Rește 63, Gergely 73

Clasament

1. CS Mădăras            22        18        4          0          94-24   58

2. Frontiera Oradea     22        12        5          5          78-31   41

3. Unirea Livada         22        12        4          6          61-38   40

4. CSC FC Paleu         22        13        1          8          67-53   40

5. Cetatea Biharia       22        10        7          5          47-33   37

6. CS 2 Osorhei           22        11        3          8          53-42   36

7. Dacia Gepiu            22        9          5          8          48-42   32

8. Foresta Tileagd        22        9          3          10        48-56   30

9. Viitorul Tărian         22        8          1          13        36-57   25

10. Voinţa Ciumeghiu 22        7          3          12        42-76   24

11. Voinţa Cheresig     22        3          2          17        29-88   11

12. AS Cefa                22        1          0          21        14-77   3

Categorie: Sport | Vizualizări: 139 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar