Acasă » 2015 » Noiembrie » 16 » Fotbal bihorean
4:36 PM
Fotbal bihorean

Liga a 4-a

 

FC Hidişelul de Sus - Viitorul Borş    4-4

Marcatori: Lazăr 5, D. Cuc 38 (11 m), 48, I. Vlad 50 – Borzescu 62, Moisi 78, Selejan 80 (autogol), S. Zadori 90+4

Juniori: 4-1

 

CS Diosig Bihardioszeg - CS Mădăras    3-1

Marcatori: Szeles 10, E. Popa 48, 65 – Bitis 58

Juniori: 3-4

 

Crişul Aleşd - Viitorul Marghita    0-1

Marcator: Forizs 13 (11 m)

C. roșu: Șipoș (Viitorul) în min 90+3 pentru cumul,

Juniori: 2-2

 

CSM Olimpia Salonta - CSC Crişul Sântandrei    1-6

Marcatori: Țîrlea 61 (11 m) – Găvrilaș 17, Zsirka 24 (autogol), S.Ban 29, 90+1, Morna 41, 69

Juniori: 0-3

 

Locadin Ţeţchea - Victoria Avram Iancu    8-3

Marcatori: Cr. Butuc 18, 42, L. Popa 26, Iaz 34, 49, M. Madar 60, 86, A. Popa 77 – M. Bene 16, Perț 29, M. Avram 86

Juniori: 0-6

 

FC Universitatea Oradea - CF Bihorul Beius    0-1

Marcatori: Mureșan A. 39

C. roșu: Țirban I. (Universitatea) în min. 63 pentru cumul,

Juniori: 1-4

 

Unirea Valea lui Mihai și CSO Ştei au stat.

 

Clasament

1

CS Diosig Bihardioszeg

11

10

0

1

50-15

30p

+12

2

CSC Crişul Sântandrei

12

9

0

3

43-18

27p

+6

3

CF Bihorul Beius

12

8

1

3

40-12

25p

+7

4

FC Hidişelul de Sus

11

7

3

1

45-12

24p

+6

5

CSO Ştei

11

7

2

2

21-13

23p

+8

6

Unirea Valea lui Mihai

11

7

1

3

31-20

22p

+4

7

CS Mădăras

11

7

0

4

26-14

21p

+3

8

FC Universitatea Oradea

11

4

2

5

15-24

14p

-4

9

CSM Olimpia Salonta

11

4

1

6

23-32

13p

-2

10

Viitorul Marghita

12

4

0

8

18-25

12p

-6

11

Locadin Ţeţchea

11

3

0

8

20-55

9p

-3

12

Viitorul Borş

11

2

2

7

18-24

8p

-10

13

Crişul Aleşd

11

1

0

10

8-30

0p

-12

14

Victoria Avram Iancu

12

0

0

12

10-74

0p

-15

 

 

Clasament juniori

1

CF Bihorul Beius

12

12

0

0

109-2

36p

+18

2

FC Universitatea Oradea

11

10

0

1

96-12

30p

+12

3

Unirea Valea lui Mihai

11

8

2

1

49-15

26p

+8

4

CSC Crişul Sântandrei

12

8

1

3

43-23

25p

+4

5

CSO Ştei

11

8

0

3

45-13

24p

+9

6

FC Hidişelul de Sus

11

7

1

3

53-27

22p

+4

7

CSM Olimpia Salonta

11

4

1

6

46-34

13p

-2

8

Viitorul Marghita

12

3

3

6

39-44

12p

-6

9

CS Mădăras

11

4

0

7

27-48

12p

-6

10

CS Diosig Bihardioszeg

11

4

0

7

31-68

12p

-6

11

Viitorul Borş

11

3

0

8

28-36

9p

-9

12

Locadin Ţeţchea

11

1

0

10

14-122

3p

-9

13

Victoria Avram Iancu

12

2

1

9

14-66

1p

-8

14

Crişul Aleşd

11

0

1

10

4-88

1p

-14

 

 

Etapa a 14-a(21/22-11-2015)

FC Hidişelul de Sus - CSO Ştei   

Viitorul Borş - CS Diosig Bihardioszeg   

CS Mădăras - Crişul Aleşd   

Viitorul Marghita - CSM Olimpia Salonta   

CSC Crişul Sântandrei - CSU Partium Oradea   

Unirea Valea lui Mihai - Locadin Ţeţchea   

Victoria Avram Iancu - FC Universitatea Oradea   

CF Bihorul Beius - FC Bihor II Oradea

 

Liga a 5-a

Seria 1

CSC Sânmartin - CSC FC Paleu    0-1

Marcatori: Laszlo Z. 84

C. roșu: O. Marian (Sânmartin) în min. 90+1 pentru lovirea unui adversary,

 

Frontiera Oradea - CS 2 Osorhei    1-2

Marcatori: Fărcuț 55 – P. Suciu 40, Sebeștean 50

C. roșu: P. Suciu (Oșorhei) in min. 82 pentru cumul

 

CS Săcueni - Săgeata Brusturi    1-0, jocul a fost întrerupt în min. 8, după ce oaspeții au rămas cu doar 6 jucători pe teren. Echipa Săgeata a început meciul cu doar 7 jucători.

 

Cetatea Biharia - Inter Aştileu    9-0

Marcatori: Gali 5, Keri 13, Gergely 18, 54, Zadori E. 42, 79, Csapo 66, 83, 89

 

AC Bihorul Lugas - Voinţa Suplac    4-3

Marcatori: Gal 9, Varga I. 50, Bulboacă 81, 90+1 – Vasoc 34, 64, Ardelean 86

C roșii: Kovacs Janos (AC Bihorul) în min. 67 pentru cumul, respectiv Kovacs Jozsef (Voința) in min. 33 pentru jigniri aduse arbitrului, Erdei (Voința) in min. 90+2 pentru cumul,

 

Asociația Sportivă Vadu Crișului - Minerul Şuncuiuş    1-0

Marcatori: Groza A. 6

 

Unirea Bratca - Foresta Tileagd    2-4

Marcatori: I. Bot 86, 90 – Tătar 3, Lazăr 44, Gyuro 51, Bora 52

 

Toldy Sannicolau de Munte - LPS Bihorul    4-1

Marcatori: G. Filip 28, 63, Horvath 76, Kereszturi 83 – Mara 38.

 

Clasament

1

Cetatea Biharia

13

11

1

1

62-11

34p

+16

2

CS 2 Osorhei

13

11

1

1

39-12

34p

+13

3

CSC FC Paleu

13

10

1

2

52-11

31p

+10

4

CS Săcueni

13

8

3

2

29-16

27p

+9

5

AC Bihorul Lugas

13

7

2

4

23-27

23p

+5

6

Voinţa Suplac

13

6

4

3

35-21

22p

+1

7

CSC Sânmartin

13

7

1

5

34-24

22p

+1

8

Toldy Sannicolau de Munte

13

7

1

5

32-25

22p

+1

9

Frontiera Oradea

13

6

1

6

36-29

19p

-2

10

As Sportivă Vadu Crișului

13

4

3

6

21-31

15p

-3

11

Foresta Tileagd

13

4

2

7

31-31

14p

-4

12

LPS Bihorul

13

3

3

7

23-36

12p

-6

13

Sageata Brusturi

13

3

1

9

17-41

10p

-11

14

Inter Aştileu

13

2

0

11

21-57

6p

-15

15

Unirea Bratca

13

2

0

11

20-59

6p

-12

16

Minerul Şuncuiuş

13

1

0

12

14-58

3p

-15

 

 

Etapa  a 14-a (21/22-11-2015)

CSC Sânmartin - Toldy Sannicolau de Munte   

CSC FC Paleu - Frontiera Oradea   

CS 2 Osorhei - CS Săcueni   

Sageata Brusturi - Cetatea Biharia   

Inter Aştileu - AC Bihorul Lugas   

Voinţa Suplac - Asociația Sportivă Vadu Crișului   

Minerul Şuncuiuş - Unirea Bratca   

Foresta Tileagd - LPS Bihorul

 

 

Seria  a 2-a

Dacia Gepiu - Unirea Roşia    2-1

Marcatori: B. Avram 41 – Gherman 85 – Bolha 46

 

Victoria Tulca - Gloria Căbeşti    0-0

 

Asociaţia Sportivă Cefa - Zorile Buntesti    0-0

 

Inter Crişul Batăr - Unirea Livada    0-3

Marcatori: Cr. Matei 63, Copos 82, Sabău 88

C. roșu: Țeudean (Inter Crișul) în min. 30 pentru cumul,

 

Vulturul Dobreşti - Izvorul Cociuba Mare    2-1

Marcatori: Ghenț B. 44, 49 - Matei I. 15

 

AS Padișul Bihorul Gurani - CF Liberty Oradea    3-1

Marcatori: A. Filip 20, Blaga 51, Raț 89 – S. Rada 27

C. roșu: F. Ștefan (Liberty) în min. 76 pentru injurii la arbitru,

 

Voinţa Ciumeghiu - Voinţa Cheresig    1-0

Marcator:

Biharea Vascau a stat.

Clasament

1

Unirea Livada

12

11

1

0

55-17

34p

+13

2

AS Padișul Bihorul Gurani

12

10

1

1

35-10

31p

+13

3

Unirea Roşia

13

7

4

2

42-16

25p

+4

4

Victoria Tulca

11

7

1

3

33-17

22p

+1

5

Zorile Buntesti

12

6

3

3

30-20

21p

+3

6

Biharea Vaşcău

11

6

2

3

29-15

20p

+2

7

Gloria Căbeşti

13

5

3

5

20-17

18p

-3

8

CF Liberty Oradea

12

5

1

6

25-26

16p

-2

9

Dacia Gepiu

12

4

2

6

23-28

14p

-4

10

Izvorul Cociuba Mare

12

4

0

8

18-27

12p

-3

11

Inter Crişul Batăr

12

2

3

7

12-26

9p

-9

12

Asociaţia Sportivă Cefa

12

2

3

7

15-32

9p

-6

13

Vulturul Dobreşti

12

3

2

7

9-36

8p

-4

14

Voinţa Ciumeghiu

12

2

1

9

16-55

7p

-11

15

Voinţa Cheresig

12

1

3

8

12-32

6p

-9

 

 

Etapa  a 14-a (21/22-11-2015)

Dacia Gepiu - Voinţa Ciumeghiu   

Unirea Roşia - Victoria Tulca   

Gloria Căbeşti - Viitorul Tărian   

Biharea Vaşcău - Asociaţia Sportivă Cefa   

Zorile Buntesti - Inter Crişul Batăr   

Unirea Livada - Vulturul Dobreşti   

Izvorul Cociuba Mare - AS Padișul Bihorul Gurani   

CF Liberty Oradea - Voinţa Cheresig.

 

Sursa: ajf bihor

Categorie: Sport | Vizualizări: 180 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar
Adresa
Beius
Romania
Long Community, Budureasa



+0766 754 790 beiuseanul@gmail.com
Harta
sample map