Acasă » 2015 » Octombrie » 12 » Fotbal bihorean - Rezultate din Liga a 4-a si din Liga a 5-a
2:31 PM
Fotbal bihorean - Rezultate din Liga a 4-a si din Liga a 5-a

Rezultate etapa 8

Liga a 4-a

CF Bihorul Beius - CS Diosig Bihardioszeg    1-3

Marcatori: D. Toma 86 – Costea 8, Gado 71, E. Popa 90+4

Juniori: 9-0

 

Victoria Avram Iancu - FC Hidişelul de Sus    0-7

Marcatori: Agiurgioaiei 17, 49, D. Cuc 42, 88, Cr. Copil 54, Fărcuța 65, Lazăr 90

Juniori: 1-8

 

Unirea Valea lui Mihai - Viitorul Borş    2-1

Marcatori: Dobondi 33, Dumiter 47 – S. Zadori 59

Cartonase roșii: Lakatos (Unirea) in min. 69, respectiv Tranculov (Viitorul) in min. 68 ambii pentru cumul

Juniori: 4-0

 

CSC Crişul Sântandrei - CS Mădăras    2-1

Marcatori: S Ban 33, Dianu 90+4 – Moise 40

Cartonas roșu: Sala R. (Mădăras) după fluierul de final pentru cumul, după care a adresat injurii și amenimțări la adresa arbitrului

Juniori: 1-6

 

Viitorul Marghita - CSO Ştei    0-1

Marcatori: R. Pirtea 69

Juniori: 1-3

 

FC Universitatea Oradea - CSM Olimpia Salonta    0-4

Marcatori: Baran 16, Ciocan 33, 75, Cr. Țârlea 86

Juniori: 9-2

 

Crişul Aleşd și Locadin Ţeţchea au stat.

 

1 CSC Crişul Sântandrei 7 6 0 1 25-9 18p +3
2 FC Hidişelul de Sus 6 5 1 0 32-5 16p +7
3 CS Diosig Bihardioszeg 6 5 0 1 30-10 15p +6
4 Unirea Valea lui Mihai 7 5 0 2 19-12 15p +3
5 CF Bihorul Beius 8 4 1 3 22-12 13p +1
6 CSO Ştei 7 4 1 2 14-11 13p +4
7 CS Mădăras 6 4 0 2 15-8 12p +3
8 CSM Olimpia Salonta 7 3 1 3 17-15 10p +1
9 FC Universitatea Oradea 8 3 1 4 10-23 10p -2
10 Viitorul Borş 6 2 1 3 13-12 7p -2
11 Viitorul Marghita 7 2 0 5 15-14 6p -6
12 Locadin Ţeţchea 7 2 0 5 11-32 6p -3
13 Victoria Avram Iancu 8 0 0 8 6-51 0p -12
14 Crişul Aleşd 6 0 0 6 4-19 -3p -6

Etapa a 9-a (17/18-10-2015)

CS Diosig Bihardioszeg - Victoria Avram Iancu  

FC Hidişelul de Sus - Unirea Valea lui Mihai   

Viitorul Borş - CSC Crişul Sântandrei  

CS Mădăras - Viitorul Marghita  

CSU Partium Oradea - FC Universitatea Oradea   

CSM Olimpia Salonta - FC Bihor II Oradea   

Crişul Aleşd - CF Bihorul Beius   

CSO Ştei - Locadin Ţeţchea  

 

1 CF Bihorul Beius 8 8 0 0 72-1 24p +12
2 FC Universitatea Oradea 8 8 0 0 64-6 24p +12
3 Unirea Valea lui Mihai 7 5 1 1 22-12 16p +4
4 CSO Ştei 7 5 0 2 31-7 15p +6
5 CSM Olimpia Salonta 7 4 0 3 42-20 12p +3
6 FC Hidişelul de Sus 5 3 0 2 31-18 9p 0
7 Viitorul Marghita 7 2 2 3 26-27 8p -4
8 CSC Crişul Sântandrei 6 2 1 3 12-18 7p -5
9 Viitorul Borş 6 2 0 4 14-19 6p -3
10 CS Mădăras 5 2 0 3 13-18 6p -3
11 CS Diosig Bihardioszeg 6 2 0 4 18-42 6p -3
12 Locadin Ţeţchea 7 1 0 6 13-74 3p -6
13 Crişul Aleşd 6 0 0 6 1-50 0p -6
14 Victoria Avram Iancu 7 0 0 7 3-50 -6p -9

Liga a 5-a

Seria 1

 

Foresta Tileagd - Frontiera Oradea    1-1

Marcatori: Gyuro 79 – Coste 32

C. roșu: Filip (Foresta) in 90+4 pentru cumul

 

Minerul Şuncuiuş - CSC Sânmartin    3-9

Marcatori: Dungău 33, 72, Tarr 70 – Bala 4, 62, Galea 30, 40, Meseșan, 43, Drinc 58,  M. Iuhas 77, Lupașcu 88, Șandru 90+2

 

Voinţa Suplac - CSC FC Paleu    2-2

Marcatori:

 

Inter Aştileu - CS 2 Osorhei    1-5

Marcatori: Olar 72 – Cr. Bot 5, 52, 61, Praja 74, Suciu 90+1

C. roșu: Olar (Inter) in min. 85 pentru cumul

 

Sageata Brusturi - Toldy Sannicolau de Munte    1-3

Marcatori: G. Filip 87 - Kereszturi 1, 90+4, Kaszoni A. 8

 

LPS Bihorul - CS Săcueni    5-2

Marcatori: Măierean 50, Șandra 60, Sârbu 63, 83 (11 m), Silaghi 75 - Madar 33 (11m), 52

 

Unirea Bratca - Cetatea Biharia    0-8

Marcatori: Zadori E. 3, 85, Gergely 13, 15, Rește 23, 41, S. Marian 55, Balla 81

 

Asociația Sportivă Vadu Crișului - AC Bihorul Lugas    1-2

Marcatori: Jolțe 28 – Varga I. 60, Bulboacă 88

1 CSC FC Paleu 8 7 1 0 35-8 22p +10
2 CS 2 Osorhei 8 7 1 0 28-7 22p +10
3 Cetatea Biharia 8 6 1 1 33-7 19p +10
4 Voinţa Suplac 8 4 4 0 23-11 16p +1
5 CSC Sânmartin 8 4 1 3 24-18 13p +1
6 AC Bihorul Lugas 8 4 1 3 11-16 13p +4
7 Toldy Sannicolau de Munte 8 4 0 4 13-16 12p 0
8 Frontiera Oradea 8 3 1 4 19-17 10p -2
9 Sageata Brusturi 8 3 1 4 15-21 10p -5
10 CS Săcueni 7 2 3 2 13-12 9p 0
11 LPS Bihorul 7 2 2 3 18-18 8p -1
12 Foresta Tileagd 8 2 2 4 17-19 8p -4
13 Inter Aştileu 8 2 0 6 13-26 6p -9
14 Unirea Bratca 8 2 0 6 13-37 6p -6
15 Asociația Sportivă Vadu Crișului 8 1 2 5 12-22 5p -7
16 Minerul Şuncuiuş 8 0 0 8 9-41 0p -12

Etapa a 9-a (17/18-10-2015)

Frontiera Oradea - Minerul Şuncuiuş  

CSC Sânmartin - Voinţa Suplac  

CSC FC Paleu - Inter Aştileu  

CS 2 Osorhei - Sageata Brusturi   

AC Bihorul Lugas - Unirea Bratca   

Cetatea Biharia - LPS Bihorul   

CS Săcueni - Foresta Tileagd  

Toldy Sannicolau de Munte - Asociația Sportivă Vadu Crișului   

 

 

Seria a 2-a

 

CF Liberty Oradea - Victoria Tulca    1-5

Marcatori: Hora 67 (11 m) – Leuce 22, 77, Demian 39, Fekete Fl. 65, 86

 

Izvorul Cociuba Mare - Dacia Gepiu    2-1

Marcatori: D. Ștefan 13 – Tuderici 50, Faur E. 60 (11 m)

 

Unirea Livada - Unirea Roşia    2-2

Marcatori: Dregan 32, S. Suciu 79 – Bolha 79, Ușvat 83

C. roșii: Dregan (min. 81), Rus (88), respectiv Bolha (80) toți pentru cumul de cartoșane

 

Zorile Buntesti - Gloria Căbeşti    1-2

Marcatori: Dereș 29 – Țiboc 32, Sârb 63 (11 m)

 

Biharea Vaşcău - Voinţa Ciumeghiu    4-0

Marcatori: Ienciu 5, 7, Bulău 7, 70

 

Voinţa Cheresig - Viitorul Tărian    3-2

Marcatori: I. Bulzan 1, Balog 36, Maier B 81 – Sălăjan 11, Teglaș 21

 

AS Padișul Bihorul Gurani - Asociaţia Sportivă Cefa    4-0

Marcatori: Blaga 12, Filip 59, Mune 76, Petriș 79

 

Vulturul Dobreşti - Inter Crişul Batăr    2-2

Marcatori: Sânza 10, Tudor Vl. 63 – Pomană 44, 54

1 Unirea Livada 8 7 1 0 36-12 22p +7
2 Victoria Tulca 8 7 0 1 34-8 21p +9
3 AS Padișul Bihorul Gurani 8 6 1 1 25-6 19p +7
4 Biharea Vaşcău 8 5 0 3 23-10 15p 0
5 Unirea Roşia 7 4 2 1 20-8 14p +5
6 Gloria Căbeşti 8 4 1 3 13-10 13p +1
7 Zorile Buntesti 8 4 1 3 20-18 13p -2
8 Dacia Gepiu 8 3 2 3 17-15 11p -1
9 CF Liberty Oradea 8 3 1 4 15-19 10p -2
10 Izvorul Cociuba Mare 7 3 0 4 12-16 9p -3
11 Inter Crişul Batăr 8 2 2 4 7-16 8p -1
12 Voinţa Ciumeghiu 8 2 1 5 15-36 7p -5
13 Asociaţia Sportivă Cefa 8 1 1 6 10-24 4p -5
14 Voinţa Cheresig 7 1 1 5 8-25 4p -5
15 Viitorul Tărian 7 1 0 6 7-21 3p -6
16 Vulturul Dobreşti 8 1 2 5 5-23 2p -7

Etapa a 9-a (17/18 -10-2015)

Victoria Tulca - Izvorul Cociuba Mare   

Dacia Gepiu - Unirea Livada    

Unirea Roşia - Zorile Buntesti   

Gloria Căbeşti - Biharea Vaşcău   

Inter Crişul Batăr - AS Padișul Bihorul Gurani   

Asociaţia Sportivă Cefa - Voinţa Cheresig   

Viitorul Tărian - CF Liberty Oradea   

Voinţa Ciumeghiu - Vulturul Dobreşti .

Categorie: Sport | Vizualizări: 172 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar