Acasă » 2015 » Octombrie » 5 » Fotbal bihorean - Rezultate Liga a 4-a si Liga a 5-a
11:37 AM
Fotbal bihorean - Rezultate Liga a 4-a si Liga a 5-a

Liga a 4-a

Etapa a 7-a

 

FC Hidişelul de Sus - CF Bihorul Beius    2-2

Marcatori: D. Cuc 15, Bundea 18 – D. Toma 14, Turcan 88

Hidișel: Barabaș – David, D. Cuc (77 Urbanovschi), Selejan, Fărcuța, Cr. Copil, Sfârlea, Vlad (90 Marcatori: Iova), Agiurgioiaiei, Lazăr, Bundea. Antrenor: Lucian Stance.

Bihorul Beius: Odobasianu – Turcan, Mihoc, Stan, Mândru, A. Toma, F. Popa, V. Silaghi, Turle, Miklo (77 Lezeu), D. Toma. Antrenor: Rudi Kovacs.

Arbitri.: F. Marcu – R. Lakatoș, R.Pascu. Obs. Ștefan Gallovits.

Juniori: 0-6

 

Viitorul Borş - Victoria Avram Iancu    6-1

Marcatori:

Juniori: 6-0

 

CS Mădăras - Unirea Valea lui Mihai    1-2

Marcatori: Groza 25 – Dumiter 47, Gego 52

Juniori: 2-3

 

Viitorul Marghita - CSC Crişul Sântandrei    1-4

Marcatori: Miclean 14 – R. Giura 52, Fitero 56, Morna 89, 90+1

Juniori: 1-1

 

CSM Olimpia Salonta - Locadin Ţeţchea    8-0

Marcatori: Cr. Țîrlea 6, 70, 82, 85, Țirban 53, Mihuț 67, Laza 68, Ciocan 89

Juniori: 20-0

 

Crişul Aleşd - FC Universitatea Oradea    1-2

Marcatori: D. Varga 90+4 (11 m) – M. Popa 59, Neaga 72

Juniori: 0-6

 

CSO Ştei și CS Diosig Bihardioszeg au stat.

 

CLASAMENT

1

CSC Crişul Sântandrei

6

5

0

1

23-8

15p

+3

2

FC Hidişelul de Sus

5

4

1

0

25-5

13p

+4

3

CF Bihorul Beius

7

4

1

2

21-9

13p

+4

4

CS Diosig Bihardioszeg

5

4

0

1

27-9

12p

+3

5

CS Mădăras

5

4

0

1

14-6

12p

+3

6

Unirea Valea lui Mihai

6

4

0

2

17-11

12p

+3

7

CSO Ştei

6

3

1

2

13-11

10p

+1

8

FC Universitatea Oradea

7

3

1

3

10-19

10p

+1

9

Viitorul Borş

5

2

1

2

12-10

7p

-2

10

CSM Olimpia Salonta

6

2

1

3

13-15

7p

-2

11

Viitorul Marghita

6

2

0

4

15-13

6p

-3

12

Locadin Ţeţchea

7

2

0

5

11-32

6p

-3

13

Crişul Aleşd

6

0

0

6

4-19

0p

-6

14

Victoria Avram Iancu

7

0

0

7

6-44

0p

-9

 

Clasament juniori

1

CF Bihorul Beius

7

7

0

0

63-1

21p

+12

2

FC Universitatea Oradea

7

7

0

0

55-4

21p

+12

3

Unirea Valea lui Mihai

6

4

1

1

18-12

13p

+4

4

CSM Olimpia Salonta

6

4

0

2

40-11

12p

+3

5

CSO Ştei

6

4

0

2

28-6

12p

+3

6

FC Hidişelul de Sus

5

3

0

2

31-18

9p

0

7

Viitorul Marghita

6

2

2

2

25-24

8p

-1

8

CSC Crişul Sântandrei

6

2

1

3

12-18

7p

-5

9

Viitorul Borş

5

2

0

3

14-15

6p

-3

10

CS Diosig Bihardioszeg

5

2

0

3

18-33

6p

-3

11

CS Mădăras

5

1

0

4

11-20

3p

-6

12

Victoria Avram Iancu

7

1

0

6

5-48

3p

-6

13

Locadin Ţeţchea

7

1

0

6

13-74

3p

-6

14

Crişul Aleşd

6

0

0

6

1-50

0p

-6

 

 

Etapa a 8-a (10/11-10-2015) 

CF Bihorul Beius - CS Diosig Bihardioszeg   

Victoria Avram Iancu - FC Hidişelul de Sus   

Unirea Valea lui Mihai - Viitorul Borş    

CSC Crişul Sântandrei - CS Mădăras   

Viitorul Marghita - CSO Ştei   

FC Bihor II Oradea - Crişul Aleşd   

FC Universitatea Oradea - CSM Olimpia Salonta   

Locadin Ţeţchea - CSU Partium Oradea   

 

 

Liga a 5-a, etapa a 7-a

Seria 1

Frontiera Oradea - LPS Bihorul    5-4

Marcatori: Hodoroabă 12 (autogol), Scholler 15, 24, T. Cheregi 27, 43 - Moza 12, Bărlădeanu 20, Birta 58, Sabău 73

CSC Sânmartin - Foresta Tileagd    3-2

Marcatori: Popuș 33, Bala 44, Șaru 50 – Cr. Lazăr 26, Cocseky 90

CSC FC Paleu - Minerul Şuncuiuş    13-1

Marcatori: Bălăiban 3, .Lele 5, 32, 42, 54, 82, 87, 90, Lengyel 9, 46, 59, B. Abrudan 17, 23 - A. Suciu 80 (11 m)

CS 2 Osorhei - Voinţa Suplac    2-2

Marcatori: Praja S. 43, Cr. Bot 50 – Kovacs J. 26, Chirilă A. 78

Sageata Brusturi - Inter Aştileu    0-3

Marcatori: Roboș 56, Gaidan 85, Sitău 86

Cetatea Biharia – AS Vadu Crișului    7-2

Marcatori: Zadori E. 14, 80, Gergely 17, Csapo 60, Bota 63, 65, Szucs 83 – Marghițaș 31, Jolțe 48

C. roșu: F. Madar (Aștileu) min. 54 pentru cumul

CS Săcueni - Unirea Bratca    4-1

Marcatori: Deak 16, Olah 75, Zsilagyi 77, Orosz 85 – M. Criste 30

Toldy Sannicolau de Munte - AC Bihorul Lugas    2-3

Marcatori: Lukacs J. 12, Meheș 90+4 (11 m)  – I. Varga 27, Gal 28, Casa 32

 

 

CLASAMENT

1

CSC FC Paleu

7

7

0

0

33-6

21p

+9

2

CS 2 Osorhei

7

6

1

0

23-6

19p

+7

3

Cetatea Biharia

7

5

1

1

25-7

16p

+7

4

Voinţa Suplac

7

4

3

0

21-9

15p

+3

5

CSC Sânmartin

7

3

1

3

15-15

10p

-2

6

Sageata Brusturi

7

3

1

3

14-18

10p

-2

7

AC Bihorul Lugas

7

3

1

3

9-15

10p

+1

8

Frontiera Oradea

7

3

0

4

18-16

9p

-3

9

CS Săcueni

7

2

3

2

13-12

9p

0

10

Toldy Sannicolau de Munte

7

3

0

4

10-15

9p

-3

11

LPS Bihorul

7

2

2

3

18-18

8p

-1

12

Foresta Tileagd

7

2

1

4

16-18

7p

-2

13

Inter Aştileu

7

2

0

5

12-21

6p

-6

14

Unirea Bratca

7

2

0

5

13-29

6p

-3

15

Asociația Sportivă Vadu Crișului

7

1

2

4

11-20

5p

-4

16

Minerul Şuncuiuş

7

0

0

7

6-32

0p

-9

 

Etapa a 8-a (10/11-10-2015)

Foresta Tileagd - Frontiera Oradea   

Minerul Şuncuiuş - CSC Sânmartin   

Voinţa Suplac - CSC FC Paleu   

Inter Aştileu - CS 2 Osorhei   

Sageata Brusturi - Toldy Sannicolau de Munte   

LPS Bihorul - CS Săcueni    

Unirea Bratca - Cetatea Biharia   

Asociația Sportivă Vadu Crișului - AC Bihorul Lugas   

 

Seria a 2-a

Victoria Tulca - Voinţa Cheresig    3-1

Marcatori: Sava 11 (autogol), Ursuț 21, Fekete F. 75 – F. Bulzan 20

Dacia Gepiu - CF Liberty Oradea    3-5

Marcatori: E. Faur 22, B. Avram 82, 86 – F. Ștefan 29, Rada 39, 43, 49, Șora 59

Gloria Căbeşti - Unirea Livada    0-2

Marcatori: O. Varodi 42, Copos 79

C. roșu: Haragîș S. (Unirea) în min. 59 pentru cumul

Biharea Vaşcău - Zorile Buntesti    5-0

Marcatori: A. Sabău 11, 18, Monea 28, Bulcău 35, 48

C. roșu: Pârle (Vașcău) pentru oprirea unei faze iminente de gol

Asociaţia Sportivă Cefa - Vulturul Dobreşti    4-0

Marcatori: Oros R. 6, Țeca 53, Daina 60, Deac 67

Viitorul Tărian - AS Padișul Bihorul Gurani    0-6

Marcatori: L. Junc 34, Blaga 47, 77, Filip 56, Raț 66, 83

Voinţa Ciumeghiu - Inter Crişul Batăr    2-2

Marcatori: Șipoș 84, Lasco 90+3 - Haș 26, 63

C. roșu: A. Popa (Batăr) min. 22 cumul

Unirea Roşia - Izvorul Cociuba Mare a fost amânat.

 

CLASAMENT

1

Unirea Livada

7

7

0

0

34-10

21p

+9

2

Victoria Tulca

7

6

0

1

29-7

18p

+6

3

AS Padișul Bihorul Gurani

7

5

1

1

21-6

16p

+7

4

Unirea Roşia

6

4

1

1

18-6

13p

+4

5

Zorile Buntesti

7

4

1

2

19-16

13p

+1

6

Biharea Vaşcău

7

4

0

3

19-10

12p

0

7

Dacia Gepiu

7

3

2

2

16-13

11p

-1

8

Gloria Căbeşti

7

3

1

3

11-9

10p

-2

9

CF Liberty Oradea

7

3

1

3

14-14

10p

+1

10

Inter Crişul Batăr

7

2

1

4

5-14

7p

-2

11

Voinţa Ciumeghiu

7

2

1

4

15-32

7p

-5

12

Izvorul Cociuba Mare

6

2

0

4

10-15

6p

-3

13

Asociaţia Sportivă Cefa

7

1

1

5

10-20

4p

-5

14

Voinţa Cheresig

7

1

1

5

8-25

4p

-5

15

Vulturul Dobreşti

7

1

1

5

3-21

4p

-5

16

Viitorul Tărian

7

1

0

6

7-21

3p

-6

 

 

Etapa a 8-a (10/11-10-2015)

CF Liberty Oradea - Victoria Tulca   

Izvorul Cociuba Mare - Dacia Gepiu   

Unirea Livada - Unirea Roşia   

Zorile Buntesti - Gloria Căbeşti   

Biharea Vaşcău - Voinţa Ciumeghiu   

Voinţa Cheresig - Viitorul Tărian   

AS Padișul Bihorul Gurani - Asociaţia Sportivă Cefa   

Vulturul Dobreşti - Inter Crişul Batăr.

Categorie: Sport | Vizualizări: 165 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar