Acasă » 2015 » Mai » 28 » Fotbal - Cupa Romaniei
1:13 PM
Fotbal - Cupa Romaniei

Miercuri, 27 mai 2015, s-au desfasurat meciurile contand pentru semifinalele fazei judetene a Cupei Romaniei.

La Beius, pe stadionul Francisc Matei, echipa gazda, CF Bihorul, ocupanta locului 6 in Liga a 4-a, a intalnit FC Hidisel, echipa clasata pe locul 3 in aceeasi liga. Beiusenii s-au calificat in finala judeteana dupa victoria cu 2-1, prin golurile reusite de Chis si Silaghi in prima repriza, respectiv Bustea in partea a doua a jocului. Pe teren, beiusenii au facut o prima repriza excelenta, dominand clar. Pacat de atmosfera din tribune unde s-au auzit doar injuraturi, ce e mai grav e ca unele dintre acestea au fost pronuntate de copii de 10-15 ani, copii care incearca sa-i imite pe cei cativa asazisi suporteri care meci de meci ies in evidenta injurand. Baiul cel mai mare e ca acestea se intampla sub ochii (si urechile) politistilor fara a interveni.

CF Bihorul Beiuș – FC Hidiselul de Sus 2-1 (2-0)

Marcatori: P. Chiș Toie 13, Silaghi 45 – Buștea 73

CF Bihorul: Odobasianu – Szatmari (63., Mikle), Mihoc, Stan, Toma, F. Popa, Dumbrăveanu, V. Silaghi, Mihuța (90+2 Kuruț), Chiș Toie (84 Turle), A. Ban (55., Iștoc). Antrenori: Alin Popa și Ciprian Carțiș.

FC Hidișel: Bărăian – Avram, Abrudan (29., Pereț L.), D. Cuc, Junc, Cozac, Fărcuța, Țepele, Pocian R., Bundea, Buștea. Antrenor: Adrian Iova.

Arbitri: Ilea Călin – Pantea Radu, Lakatoș Rareș. Observator: Boros Petru.

Luceafărul Oradea – Crișul Sântandrei 6-7 (0-0, 1-1, 2-2), după loviturile de departajare

Marcatori: Sfârlea 31 (11 m), Balea 117 – Morna 90+4, Dianu 115

La penalty-uri au marcat: Balea, Sfârlea, Tegzeș și Agiurgioaiei pentru gazde, respectiv Morna, Șumălan, Ungur, Boneta și Găvrilaș ăentru oapseti. A ratat Floruț (Luceafărul).

C. roșu: Matei (Sântandrei) min., 120 pentru cumul

Luceafărul: Goia (90+1, Mihelea) – Tătar, Balea, Floruț, Agiurgioaiei, Balla, Sfârlea, M. popa (15, Jude), Modan (46 g. Ghilea), Tegzeș, Teședan. Antrenori: Muzsnay Zsolt și Kiss Alexandru.

Crișul: Avram – Fitero, Matei, Șumălan, Dărăban, Boneta, Găvrilaș, Cl. Copil (90+5 Chisvasi B), Kingsley (71 T. Popa, 84 Dianu), , Ungur, Morna. Antrenor: Ciprian Dianu.

Arbitri: Pop Adrian – Ionuț Cheregi, Cristian Gozman. Observator: Gheorghe Rusu.

Categorie: Sport | Vizualizări: 101 | Adăugat de: mcteo | Rating: 5.0/1