Acasă » 2015 » Martie » 24 » Fotbal judetean
1:48 PM
Fotbal judetean

Liga a 4-a, etapa a 18-a

CSM Olimpia Salonta – Crisul Santandrei 0-1

Marcator: S. Ungur 50

La juniori: 11-2

 

CF Liberty Pomezeu - FC Bihor II Oradea   1-4

Marcatori: Cr. Costin 63 / F. Roxin 1, Buda 22, Negrea 62, S. Borșa 80

La juniori: 9-0.

 

CF Bihorul Beiuş - FC Universitatea Oradea   1-1

Marcatori: V. Silaghi 44 / M. Magui 72

La juniori: 3-0.

 

CSU Partium Oradea - Viitorul Borş   1-0

Marcator: Briciu 72

La juniori: 1-0.

 

FC Hidişelul de Sus - Crişul Aleşd   5-2

Marcatori: D. Cuc 29, C. Giura 41, Bundea 55, Neaga 82, Buștea 90+1 / N. Bot 47, 51

Cartonaş roșu: Cătană 80 (Crișul) - pentru cumul de cartonașe galbene

La juniori: 11-0.

 

CSO Ştei - Luceafărul Oradea   0-6

Marcatori: C. Roșu 56, 59, 67, 69, Sfârlea 63, Agiurgioaiei 90

Cartonaş roșu: D. Jurcă 41 (CSO) - pentru injurii și jigniri aduse arbitrului

La juniori: 1-0.

 

Poiana Budureasa Vaşcău - Viitorul Marghita   3-2

Marcatori: M. Haica 31, 73, V. Lazea 47 / Bencic 4, Naghi 12

Cartonaş roșu: Haica 90+1 (Poiana) - cumul de cartonaşe galbene

La juniori: 5-2

 

Unirea Valea lui Mihai - Victoria Avram Iancu   4-1

Marcatori: Illes 22, 43, Dumiter 25, Fele Sz. 52 / A. Filip 59

Cartonaş roșu: Mânz 61 (Victoria)- pentru injurii aduse arbitrului

La juniori: 1-2.

 

CLASAMENT - SENIORI

1. Luceafărul Oradea     18    17    1      0      95-5       52

2. FC Hidişel                  18    13    3      2      55-10     42

3. Crisul Sântandrei       18    13    2      3      55-13     41

4. CSO Stei                    18    11    3      4      36-21     36

5. CF Bihorul Beiuş        18    10    5      3      42-18     35

6. Olimpia Salonta          18    11    2      5      40-20     35

7. CSU Partium              18    10    2      6      33-27     32

8. FC Bihor II                  18    8      1      9      40-23     28

9. Viitorul Borş                18    9      1      8      28-40     25

10. Viitorul Marghita       18    7      2      9      28-33      23

11. Unirea V. Mihai         18    6      1      11    32-35     19

12. Univ Oradea             18    3      4      11    23-51     13

13. Poiana Vascau         18    4      1      13    15-53     13

14. Victoria A. Iancu        18    3      3      12    18-43      12

15. Crisul Aleşd               18    3      1      14    20-67      10

16. CF Liberty                  18    0      0      18    15-114      0

 

CLASAMENT - JUNIORI

1. CF Bihorul Beiuş        18    17    1      0      79- 8         52

2. CSO Ştei                    18    16    0      2      81-22        49

3. U Oradea                    18    14    2      2      69-17        44

4. FC Hidişel                   18    14    0      4     112-29      42

5. CSM Olimpia Salonta 18    13    0      5      94-24        39

6. Luceafărul                   18    11    1      6      86-30       34

7. CF Liberty                   18    8      2      8      52-47        26

8.Victoria A. Iancu           18    8      0      10    48-59       24

9. FC Bihor  II                 18    6      2      10    19-61        20

10. Unirea V. Mihai         18    6      1      11    38-55        19

11. CSU Partium             18    5      1      12    28-64        16

12. Crisul Sântandrei      18    5      0      13    23-59        15

13. Viitorul Borş              18    5      0      13    28-82        15

14. Poiana Vascau         18    5      0      13    36-105      15

15. Crisul Aleşd              18    3      1      14    19-81        10

16. Viitorul Marghita       18    2      1      15    19-87         7

Etapa viitoare (28-29 martie): 

Crişul Sântandrei - CF Liberty Pomezeu;

FC Bihor II Oradea - CF Bihorul Beiuş;

FC Universitatea Oradea - CSU Partium Oradea;

Viitorul Borş - FC Hidişelu de Sus;

Crişul Aleşd - CSO Ştei;

Luceafărul Oradea - Poiana Budureasa Vaşcău;

 Viitorul Marghita - Unirea Valea lui Mihai;

Victoria Avram Iancu - CSM Olimpia Salonta.

 

 

Liga a V-a

Seria I, etapa a 15-a

Voinţa Suplac - AC Bihorul Lugaş   3-2

Asociația Sportivă Vadu Crișului - CS Diosig 0-2

CS Săcueni - Săgeata Brusturi   1-1

Minerul Voivozi-Popeşti - Inter Aştileu   0-0

Unirea Bratca - Locadin Ţeţchea   2-6

Electric Star Marghita - Toldy Sânnicolau de Munte   1-4

Sporting Lugaş* - Minerul Şuncuiuş   0-3

 

Clasament - Seria I

1. Locadin Ţeţchea     15    14    0      1      69-15                  42

2. CS Diosig                15    12    1      2      80-13                  37    

3. Sporting Lugaş*      15    10    1      4      46-21                  31    

4. Voivozi                     15    8      3      4      45-36                  27

5. Minerul Şuncuiuş     15    6      5      4      24-22                  23

6. Voinţa Suplac          15    7      1      7      29-39                  22

7. Toldy                       15    6      2      7      41-41                  20

8. AC Bihorul Lugaş    15    6      1      8      29-38                  19

9. Inter Aştileu             15    5      4      6      25-37                  19

10. Săgeata Brusturi   15    4      5      6      34-39                  17

11. Unirea Bratca        15    5      1      9      36-50                  16

12. CS Săcueni           15    3      3      9      16-38                  12

13. Vadu Crișului         15    2      3      10    15-41                  9      

14. Electric Star           15    1      2      12    18-62                  5

* Sporting Lugaş s-a retras din campionat după încheierea turului şi va pierde restul meciurilor cu 0-3.

Etapa viitoare (28-29 martie): 

CS Diosig - Voinţa Suplac;

Săgeata Brusturi - Asociația Sportivă Vadu Crișului;

Inter Aştileu - CS Săcueni;

Locadin Ţeţchea - Minerul Voivozi-Popeşti;

Electric Star Marghita - Unirea Bratca;

Toldy Sânnicolau de Munte - Minerul Şuncuiuş.

AC Bihorul Lugaş - Sporting Lugaş* 3-0.

 

 

Seria a II-a, etapa a 12-a

Asociaţia Sportivă Cefa - CS Mădăras   0-4

Frontiera Oradea - CSC FC Paleu   4-0

Cetatea Biharia - Voinţa Cheresig   2-2

Unirea Livada - Dacia Gepiu   0-1

CS 2 Oşorhei - Viitorul Tărian   4-0

Foresta Tileagd - Voinţa Ciumeghiu   5-1

 

Clasament

1. CS Mădăras            12    11    1      0      53-  8     34

2. Frontiera Oradea     12    7      4      1      46-14     25

3. Unirea Livada          12    6      3      3      31-17     21

4. Cetatea Biharia        12    6      3      3      27-17     21

5. Viitorul Tărian           12    6      0      6      23-25    18

6. Foresta Tileagd        12    5      2      5      27-26     17

7. Dacia Gepiu             12    4      4      4      23-20     16

8. CSC FC Paleu         12    5      1      6      30-33     16

9. Voinţa Ciumeghiu    12    4      2      6      26-40     14

10. CS 2 Oşorhei         12    3      2      7      16-30     11

11. Voinţa Cheresig     12    2      2      8      17-55       8

12. AS Cefa                 12    1      0      11    12-47       3

 

Etapa viitoare (28-29 martie): 

Foresta Tileagd - Asociaţia Sportivă Cefa;

Voinţa Ciumeghiu - CS 2 Osorhei;

Viitorul Tărian - Unirea Livada;

Dacia Gepiu - Cetatea Biharia;

Voinţa Cheresig - Frontiera Oradea;

CSC FC Paleu - CS Mădăras.

 

 

Seria a III-a, etapa a 12-a

FC Universitatea II Oradea - Gloria Căbeşti   1-0

Inter Crişul Batăr - Poiana Budureasa II   4-1

Izvorul Cociuba Mare - CSC II Sânmartin   5-0

Zorile Bunteşti - CS Cetate Biharia*   3-0

LPS Bihorul Oradea- Victoria Tulca   1-2

Unirea Roşia - Vulturul Dobreşti   3-2

         

Clasament

1. Zorile Bunteşti        12    7      3      2      29-18                  24

2. Victoria Tulca          12    7      1      4      27-19                  22

3. Gloria Căbeşti         12    7      0      5      38-24                  21

4. Universitatea II        12    6      2      4      31-25                  20

5. Izvorul Cociuba       12    6      2      4      23-21                  20

6. Unirea Roşia           12    6      1      5      41-31                  19

7. Vulturul Dobreşti     12    5      2      5      35-26                  17

8. Inter Crişul Batăr     12    5      2      5      33-28                  17

9. CSC Sânmartin II    12    5      1      6      27-35                  16

10. Budureasa II          12    4      3      5      25-28                  15

11. LPS Bihorul           12    4      2      6      29-31                  14

12. Cetate Biharia*      12    0      1      11    15-67                  1

* Cetate Biharia s-a retras din campionat la finalul turului şi va pierde meciurile rămase cu 0-3.

Etapa viitoare (28-29 martie): 

Unirea Roşia - FC Universitatea II Oradea; 

Vulturul Dobreşti - LPS Bihorul;

Victoria Tulca - Zorile Bunteşti;

CSC II Sânmartin - Inter Crişul Batăr;

 Poiana Budureasa II - Gloria Căbeşti;

Cetate Biharia* - Izvorul Cociuba Mare 0-3.

Categorie: Sport | Vizualizări: 138 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar
Adresa
Beius
Romania
Long Community, Budureasa



+0766 754 790 beiuseanul@gmail.com
Harta
sample map