Acasă » 2015 » Martie » 30 » Fotbal judetean
6:59 PM
Fotbal judetean

Liga a 4-a,  etapa a 19-a

Crişul Sântandrei - CF Liberty Oradea    6-1

Juniori: 2-4

 

FC Bihor II Oradea - CF Bihorul Beius    4-0

Marcatori: V. Petricău 42, 77, S. Mune 74, 80

Juniori: 3-7

 

FC Universitatea Oradea - CSU Partium Oradea    4-4

Marcatori: Chebeleu 14, T. Cheregi 33, 90+3 (11 m), M. Popa 55 (11 m), Varitz 9, Szeles 66 (11 m), Szeles 80 (11 m), 89 (11 m)

Juniori: 3-0

 

Viitorul Borş - FC Hidişelul de Sus    1-1

Marcatori: B. Popa 80 – F. Neaga 8

Juniori: 1-1

 

Crişul Aleşd - CSO Ştei    2-1

Marcatori: Lawal 25,  I. Bot 70 – Deva 85

Juniori: 1-1

 

Luceafărul Oradea - Poiana Budureasa    3-0

Marcatori: C. Roșu: 4, 89, S. Ciuciu 37

Juniori: 8-3

 

Viitorul Marghita - Unirea Valea lui Mihai    1-3

Marcatori: I. Varodi 61 – Lakatos 28, Dumiter 67, 71

Juniori: 3-0

 

Victoria Avram Iancu - CSM Olimpia Salonta    1-2

Marcatori: M. Bene 90+3 - P. Flavian 22, Cr. Țîrlea 45

Juniori: 7-0

 

Clasament:

1 Luceafarul Oradea       19 18 1 0 98  5 55
2 Crisul Santandrei        19 14 2 3 61 14 44
3 FC Hidiselul de Sus     19 13 4 2 56 13 43
4 CSM Olimpia Salonta  19 12 2 5 42 21 38
5 CSO Stei                      19 11 3 5 37 25 36
6 CF Bihorul Beius          19 10 5 4 42 22 35
7 CSU Partium Oradea  19 10 3 6 37 31 33
8 FC Bihor II Oradea      19 10 1 8 44 23 31
9 Viitorul Bors                  19 8 2 9 30 41 26
10 Viitorul Marghita         19 7 2 10 29 36 23
11 Unirea Valea lui Mihai 19 7 1 11 36 36 22
12 FC Univ Oradea         19 3 5 11 27 55 14
13 Poiana Budureasa      19 4 1 14 15 56 13
14 Crisul Alesd                19 4 1 14 22 68 13
15 Victoria Avram Iancu 19 3 3 13 19 45 12
16 CF Liberty Oradea    19 0 0 19 16 120 0

 

 

Etapa a 20-a (04/05-04-2015)

CSM Olimpia Salonta - CF Liberty Oradea

CF Bihorul Beius - Crişul Sântandrei

CSU Partium Oradea - FC Bihor II Oradea

FC Hidişelul de Sus - FC Universitatea Oradea

CSO Ştei - Viitorul Borş

Poiana Budureasa - Crişul Aleşd

Unirea Valea lui Mihai - Luceafărul Oradea

Victoria Avram Iancu - Viitorul Marghita

 

Liga a 5-a

Seria 1, etapa a 16-a

AC Bihorul Lugas - Sporting Lugaş    3-0

CS Diosig Bihardioszeg - Voinţa Suplac    3-0

Marcatori: Hodișan 30 (11 m), 60, Gado 59,

Sageata Brusturi - Asociația Sportivă Vadu Crișului    1-1

Marcatori: Măgui 67 – Seghedi 44

Inter Aştileu - CS Săcueni    2-0

Marcatori: A. Suciu 7, O. Bela 19

Locadin Ţeţchea - Minerul Voivozi-Popesti    2-0

Marcatori: Iaz 12, Seres 29

Electric Star Marghita - Unirea Bratca    2-4

Marcatori: Somoghi 1, 20 – G. Butiri 30, 37, 80, Iancu 86

Toldy Sannicolau de Munte - Minerul Şuncuiuş    3-1

Marcatori: Horvath 31, Kiss 34, Adonyi 88 – Cozma 77

 

Clasament

1 Locadin Tetchea             16 14 0 2 71 16 42
2 CS Diosig Bihardioszeg 16 13 1 2 83 13 40
3 Sporting Lugas              15 10 1 4 46 21 31
4 Minerul Voivozi-Popesti 15 8 3 4 45 35 27
5 Minerul Suncuius           15 6 4 5 24 24 22
6 AC Bihorul Lugas           16 7 1 8 32 38 22
7 Vointa Suplac                16 7 1 8 30 42 22
8 Toldy Sannicolau           15 6 2 7 31 42 20
9 Inter Astileu                    15 5 4 6 24 37 19
10 Sageata Brusturi         16 4 6 6 35 40 18
11 Unirea Bratca              15 5 1 9 36 50 16
12 A.S. Vadu Crisului       15 3 3 9 15 41 12
13 CS Sacueni                 16 3 3 10 16 44 12
14 Electric Star Marghita 15 1 2 12 18 63 5

           

Etapa a 17-a (04/05-04-2015)

Sporting Lugaş - CS Diosig Bihardioszeg

Voinţa Suplac - Sageata Brusturi

Asociația Sportivă Vadu Crișului - Inter Aştileu

CS Săcueni - Locadin Ţeţchea

Minerul Voivozi-Popesti - Electric Star Marghita

Unirea Bratca - Toldy Sannicolau de Munte

Minerul Şuncuiuş - AC Bihorul Lugas

 

Seria a 2-a, etapa a 13-a

Foresta Tileagd - Asociaţia Sportivă Cefa    3-2

Marcatori: Iancu 55, 72, Orji 82 - Deac 37, Oros 90+1

C. roșu: Nicoruț (Foresta) min. 33

Voinţa Ciumeghiu - CS 2 Osorhei    1-4

Marcatori: Lascu 50 (11 m) – Cr. Bot 4, 17, Mihalca 20, Cora 37

Viitorul Tărian - Unirea Livada    0-4

Marcatori: Brisc 24, O. Varodi 34, 78, Leaho 85

Dacia Gepiu - Cetatea Biharia    2-2

Marcatori: Ciorba 25, Faur E. 44 – Selegian C. 31, Zadori E. 45+1

CSC FC Paleu - CS Mădăras    2-5

Marcatori: Lele 60, Krizsan 85 – Bițiș 43, 57, Pușcaș 78, 90+1, Mughiuruș 82,

 

Voinţa Cheresig - Frontiera Oradea    - meci întrerupt în min. 86 la scorul de 1-1, din cauza violentelor de pe teren

 

Clasament

1 CS Madaras          13 12 1 0 58 10 37
2 Frontiera Oradea    12 7 3 2 46 14 24
3 Unirea Livada         13 7 3 3 35 17 24
4 Cetatea Biharia       13 7 3 3 29 17 24
5 Foresta Tileagd       13 6 2 5 30 28 20
6 Viitorul Tarian          13 6 0 7 23 29 18
7 Dacia Gepiu            13 4 5 4 25 22 17
8 CSC FC Paleu        13 5 1 7 32 39 16
9 CS 2 Osorhei           13 4 2 7 20 31 14
10 Vointa Ciumeghiu 13 4 2 7 27 44 14
11 Vointa Cheresig      12 2 2 8 17 55 8
12 As Sportiva Cefa    13 1 0 12 14 50 3

 

Etapa a 14-a (04/05-04-2015)

Asociaţia Sportivă Cefa - CSC FC Paleu

CS Mădăras - Voinţa Cheresig

Frontiera Oradea - Dacia Gepiu

Cetatea Biharia - Viitorul Tărian

Unirea Livada - Voinţa Ciumeghiu

CS 2 Osorhei - Foresta Tileagd

 

Seria a 3-a, etapa a 13-a

Unirea Roşia - FC Universitatea II    3-2

Marcatori: P. Burescu 28, Ș. Ușvat 85 (11 m), L. Tirla 90+2 - Milian 31, Pantiș 76,

Vulturul Dobreşti - LPS Bihorul    4-1

Marcatori: Coita 46, V. Tudor 54, 81, L. Covaci 79 – R. Șerban 85

Victoria Tulca - Zorile Buntesti    1-1

Marcatori: Dubere 10 – Cornea Cr. 85 (autogol)

CS Cetate Biharia - Izvorul Cociuba Mare    0-3 fara joc

CSC Sânmartin - Inter Crişul Batăr    1-3

Marcatori: Căvășdan 45 – F. Lazăr 22, Haș 27, Pomana 70

Poiana Budureasa II - Gloria Căbeşti    0-4

Marcatori: Cl. Vidican 3, M. Tirla 48, 55, 69

 

Clasament

1 Zorile Buntesti           13 7 4 2 30 19 25
2 Gloria Cabesti           13 8 0 5 42 24 24
3 Victoria Tulca             13 7 2 4 28 20 23
4 Izvorul Cociuba Mare 13 7 2 4 26 21 23
5 Unirea Rosia              13 7 1 5 44 33 22
6 Vulturul Dobresti        13 6 2 5 40 27 20
7 Inter Crisul Batar        13 6 2 5 36 29 20
8 FC Universitatea II     13 6 2 5 33 28 20
9 CSC 2 Sanmartin       13 5 1 7 28 38 16
10 Poiana Budureasa II 13 4 3 6 25 31 15
11 LPS Bihorul               13 4 2 7 30 35 14
12 CS Cetate Biharia     13 0 1 12 15 72 1

 

Etapa a 14-a (04/05-04-2015)

FC Universitatea II - Poiana Budureasa II

Gloria Căbeşti - CSC Sânmartin

Inter Crişul Batăr - CS Cetate Biharia 3-0

Izvorul Cociuba Mare - Victoria Tulca

Zorile Buntesti - Vulturul Dobreşti

LPS Bihorul - Unirea Roşia

Categorie: Sport | Vizualizări: 160 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar
Adresa
Beius
Romania
Long Community, Budureasa



+0766 754 790 beiuseanul@gmail.com
Harta
sample map