Acasă » 2015 » Aprilie » 20 » FOTBAL JUDETEAN
5:59 PM
FOTBAL JUDETEAN

Liga a 4-a, etapa a 22-a

CSM Olimpia Salonta - CF Bihorul Beius    3-1

Marcatori: Cr. Țârlea 23, 42, Negrău 63 – Iștoc 41

Juniori:2-4

CSU Partium Oradea - CF Liberty Oradea    7-1

Marcatori: Goina I. 24 (autogol), Briciu 34, 56, Pap 54, Borzescu 62, Tokes 82, 90+1 - Șora 42

Juniori: 6-3

FC Hidişelul de Sus - Crişul Sântandrei    3-3

Marcatori: Pocean 36, Bundea 42, D. Cuc 66 – Șumălan 5, Morna 41, Dianu 86

Juniori: 4-1

CSO Ştei - FC Bihor II Oradea    2-0

Marcatori: Bat 26, 35

Juniori: 6-0

Poiana Budureasa - FC Universitatea Oradea    4-3

Marcatori: S. Tuduce 1, 30, Haica 11, Lazea V. 27 – C. Filip 74, T. Cheregi 77, Bocioc 87

Juniori: 0-4

Unirea Valea lui Mihai - Viitorul Borş    3-0

Marcatori: Dumiter 44, Crișan R. 75, Borzasi 90+2

Juniori: 0-1

Victoria Avram Iancu - Crişul Aleşd    1-1

Marcatori: Perț 34 – D. Varga 43

C. roșu: A. Filip (Victoria) min. 63 pentru cumul

Juniori: 4-2

Viitorul Marghita - Luceafărul Oradea    1-7

Marcatori: Bencic I. 74 (11 m) – Tătar 17, M. Popa 31, Balea 58, Balla 81, C. Roșu 85, 86, Sfârlea 89

Juniori: 0-7

 

           

Clasament - Seniori

1. Luceafărul Oradea  22    21        1          0          118-6  64

2. Crişul Sântandrei                22    16        3          3          67-18  51

3. FC Hidişel                 22    15        5          2          67-18  50

4.Olimpia Salonta        22    15        2          5          56-22  47

5. CSO Ştei                  22     13        3          6          41-26  42

6. CF Bihorul Beius     22    11        5          6          46-28  38

7. Partium Oradea        22    11        4          7          48-37  37

8. FC Bihor II Oradea 22     10        2          10        48-31  32

9.Viitorul Borş               22    9          2          11        31-46  29

10. Unirea V Mihai        22   9          1          12        42-42  28

11. Viitorul Marghita                 22   7          2          13        31-46  23

12. Poiana Budureasa 22  6          1          15        22-60  19

13. FC Univ Oradea     22   4          5          13        32-64  17

14. Victoria A Iancu       22   4          4          14        22-55  16

15. Crişul Aleşd             22   4          2          16        23-74  14

16. Liberty Oradea        22   0          0          22        18-139 0

 

Juniori

1. CF Bihorul Beius             22        21        1          0          110-13  64

2. CSO Ştei                          22         17        2          3            91-29  53

3. FC Univ Oradea              22         17        2          3          82-21   53

4. FC Hidişelul de Sus        22        17        1          4          125-35 52

5. CSM Olimpia Salonta     22        16        0          6          118-29  48

6. Luceafărul Oradea          22        14        2          6          107-35  44

7. Victoria Avram Iancu       22        10        0          12        58-76   30

8. CF Liberty Oradea           22        9          2          11        59-76   29

9. Unirea Valea lui Mihai    22        7          2          13        44-61   23

10. Viitorul Borş                    22        7          2          13        35-87    23

11. FC Bihor II Oradea         22       6          3          13        25-80   21

12. CSU Partium Oradea    22       6          2          14        36-73    20

13. Crişul Sântandrei           22       6          0          16        28-74   18

14. Poiana Budureasa         22       6          0          16        48-121  18

15. Crişul Aleşd                   22         3          2          17        25-98    11

16. Viitorul Marghita            22        3          1          18        24-107   10

 

Etapa a 23-a (25-04-2015)

CF Bihorul Beius - CSU Partium Oradea

CF Liberty Oradea - FC Hidişelul de Sus

Crişul Sântandrei - CSO Ştei

FC Bihor II Oradea - Poiana Budureasa

FC Universitatea Oradea - Unirea Valea lui Mihai

Viitorul Borş - Victoria Avram Iancu

Crişul Aleşd - Viitorul Marghita

Luceafărul Oradea - CSM Olimpia Salonta

 

 

Liga a 5-a

Seria 1 etapa a 19-a

Sporting Lugaş - Inter Aştileu    0-3* fără joc

Voinţa Suplac - Locadin Ţeţchea    2-1

Marcatori: Kovacs J. 6, Punkosd 69 – M. Madar 64

AS Vadu Crișului - Electric Star Marghita    3-2

Marcatori: Gavriluț 44, Rus 51, Gubics 80 – Somoghi 26, Cheregi 30

CS Săcueni - Unirea Bratca    4-0

Marcatori: Ardelean 17, Boros 23, 57, Mare 90+1

AC Bihorul Lugas - CS Diosig Bihardioszeg    0-5

Marcatori: Gado 5, 38, 44, E. Popa 24, 48

C. roșu: Varga I. (Lugaș) în min. 68 pentru injurii la arbitru

Minerul Şuncuiuş - Săgeata Brusturi    0-2

Marcatori: Grozav S. 41, 86

Minerul Voivozi-Popesti - Toldy Sannicolau de Munte    7-1

Marcatori: Șipoș 8, 40, 78, 82, Horvath 39, Covaci 48, Pop 63 – Kiss 75 (11 m)

           

Etapa a 20-a (25-04-2015)

Locadin Ţeţchea - Sporting Lugaş 3-0* fără joc

Electric Star Marghita - Voinţa Suplac

Unirea Bratca - Asociația Sportivă Vadu Crișului

Minerul Voivozi-Popesti - CS Săcueni

Toldy Sannicolau de Munte - CS Diosig Bihardioszeg

Sageata Brusturi - AC Bihorul Lugas

Inter Aştileu - Minerul Şuncuiuş

 

Clasament

1. Locadin Ţeţchea 19        17        0          2           80-19 51

2. CS Diosig Bihar   19        16        1          2          102-13 49

3. Minerul V-Popesti19       11        3          5          62-42  36

4. Sporting Lugaş    19        10        1          8          46-33  31

5. Inter Aştileu           19        9          4          6          36-38 31

6. Sageata Brusturi  19        7          6          6          42-40  27

7.  Toldy Sannicolau19       7          4          8          42-56 25

8. Voinţa Suplac       19        8          1          10        31-48  25

9. AC Bihorul Lugas 19      7          3          9          38-49 24

10. Minerul Şuncuiuş19     6          6          7          28-41  24

11. Unirea Bratca     19        6          2          11        47-67 20

12. CS Săcueni        19        4          3          12        22-49  15

13. AS Vadu Crișului 19     3          4          12        22-53 13

14. Electric Star M   19        2          2          15        25-75  8

 

Seria a 2-a, etapa a 16-a

Asociaţia Sportivă Cefa - Voinţa Cheresig 3-0, jocul nu a fost programat

CSC FC Paleu - Dacia Gepiu    4-2

Marcatori: Ogaba 4, 26, Lele 47, Berindei 58 – Faur E. 21 (11 m), Faur I. 26

CS Mădăras - Viitorul Tărian    6-1

Marcatori: Lazăr 30, Baran 55, 82, Pușcaș 59, 73, Bițiș 85 – Breja 43

C. roșu: Căcărează (Viitorul) în min. 59 pentru oprirea unei situații iminete de gol

Frontiera Oradea - Voinţa Ciumeghiu    9-0

Cetatea Biharia - Foresta Tileagd    4-0

Marcatori: Zadori I. 5, 77, Keri 45, Gali 49

Unirea Livada - CS 2 Osorhei    1-2

Marcatori: Cearnău 33 – Cora 66, Cr. Bot 85

 

Clasament

1. CS Mădăras          16        15        1          0          71-12 46

2. Frontiera Oradea 16        10        4          2          62-18  34

3. Cetatea Biharia    16        9          4          3          37-17 31

4. Unirea Livada       16        8          3          5          39-21  27

5. CSC FC Paleu     16        8          1          7          40-42 25

6. Foresta Tileagd    16        7          2          7          34-35  23

7. CS 2 Osorhei        16        7          2          7          30-34 23

8. Dacia Gepiu         16        5          5          6          30-29  20

9. Viitorul Tărian       16        6          0          10        26-40 18

10. Voinţa Ciumeghiu16    4          2          10        27-59  14

11. Voinţa Cheresig 16       3          2          11        21-65 11

12. AS Cefa              16         1          0          15        14-59  3

 

Etapa a 17-a (25-04-2015)

Unirea Livada - Asociaţia Sportivă Cefa

CS 2 Osorhei - Cetatea Biharia

Foresta Tileagd - Frontiera Oradea

Voinţa Ciumeghiu - CS Mădăras

Viitorul Tărian - CSC FC Paleu

Dacia Gepiu - Voinţa Cheresig

 

Seria a 3-a, etapa a 16-a

FC Universitatea II - CSC Sânmartin    4-2

Poiana Budureasa II - CS Cetate Biharia    3-0, fara joc

Gloria Căbeşti - Victoria Tulca    2-1

Marcatori: Țiboc 18, Sârb 71 – Fekete Fl. 70

C. roșii: Cornea min. 90+1, lovirea unui adversar / Mateaș Fl. Min. 75, cumul, Fekete I. 90+1, lovirea unui adversar

Inter Crişul Batăr - Vulturul Dobreşti    0-0

Izvorul Cociuba Mare - Unirea Roşia    2-1

Marcatori: Madear 14, Ștefan 70 – V. Burescu 17

Zorile Buntesti - LPS Bihorul    6-0

Marcatori: D. Diniș 4, 18, R. Ciuciu 60, 77, Sbertea 85, Corbu 89

 

Clasament

1. Gloria Căbeşti      16        11        0          5          50-26 33

2. Zorile Buntesti      16        9          4          3          39-23  31

3. Izvorul Cociuba M16       9          2          5          30-26 29

4. Inter Crişul Batăr  16        8          3          5          41-30  27

5. FC Universitate II 15        8          2          5          41-30 26

6. Unirea Roşia        15        8          1          6          49-37  25

7. Vulturul Dobreşti 16        7          3          6          43-28 24

8. Victoria Tulca        16        7          2          7          31-26  23

9. CSC Sânmartin   16        6          1          9          37-46 19

10. Poiana Budureasa16   5          3          8          29-41  18

11. LPS Bihorul        14        4          2          8          30-41 14

12. Cetate Biharia    16        0          1          15        15-81  1

 

Etapa a 17-a (25-04-2015)

Zorile Buntesti - FC Universitatea II

LPS Bihorul - Izvorul Cociuba Mare

Unirea Roşia - Inter Crişul Batăr

Vulturul Dobreşti - Gloria Căbeşti

Victoria Tulca - Poiana Budureasa II

CS Cetate Biharia - CSC Sânmartin 0-3

 

Categorie: Sport | Vizualizări: 147 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar