Acasă » 2015 » Aprilie » 28 » Fotbal judetean
12:40 PM
Fotbal judetean

Liga a 4-a, etapa a 23-a

CF Bihorul Beiuş - CSU Partium Oradea 3-4

Marcatori: Mândru 23, Silaghi 52, 70 / Briciu 10, Varitz 80, Szeles 82, 86

Cartonaş roșu: Szeles 90+2 (Partium) - pentru cumul de "galbene"

La juniori: 2-0.

 

CF Liberty Pomezeu - FC Hidişelu de Sus 3-9

Marcatori: Cuciula 13, Rada 23, Hora 90 / Peren 9, 58, D. Cuc 25, Pocian 41 (11 m), Fărcuța 62, Bușe 67, Ciocan 74, Abrudan 83, Mureșan 89

La juniori: 2-6.

 

Crişul Sântandrei - CSO Ştei 3-0

Marcatori: Găvrilaș 13, Șumălan 60, Chișvași 90+2

Cartonaş roșu: Găvrilaș 26 (Crișul) - pentru împiedicarea unei situații iminente de a marca.

La juniori: 0-6.

 

FC Bihor II Oradea - Poiana Budureasa Vaşcău 5-0

Marcatori: Borșa 34, 82, V. Petricău 57, 61, Negrea 70

Cartonaş roșu: Haica 74 (Poiana) - pentru cumul de "galbene"

La juniori: 1-3.

 

FC Universitatea Oradea - Unirea Valea lui Mihai 0-1

Marcatori: Dumiter 78

La juniori: 6-0.

 

Viitorul Borş - Victoria Avram Iancu 3-2

Marcatori: Sabău 18, Turbatu 78, 86 / M. Bene 43, 48 (11 m)

La juniori: 4-1.

 

Crişul Aleşd - Viitorul Marghita 2-0

Marcatori: Bot 31, 83 (11 m)

Cartonaş roșu: Naghi 88 (Viitorul) - pentru cumul de "galbene"

La juniori: 7-4.

 

Luceafărul Oradea - CSM Olimpia Salonta 9-1

Marcatori: Modan 5, 20, 25, C. Roșu 33, Balla 50, Balea 60, Agiurgioaiei 64, 84, Floruț 73 / Cr. Țârlea 78

La juniori: 5-1.

 

CLASAMENT - SENIORI

 

1. Luceafărul          23    22    1      0      127-7        67    

2. Sântandrei         23    17    3      3      70-18        54    

3. FC Hidişel          23    16    5      2      76-21        53    

4. CSM Salonta      23    15    2      6      57-31        47    

5. CSO Ştei            23    13    3      7      41-29        42

6. CSU Partium      23    12    4      7      52-40        40    

7. Bihorul Beiuş       23    11    5      7      49-32        38    

8. FC Bihor II           23    11    2      10    53-31        35    

9. Viitorul Borş         23    10    2      11    34-48        32

10. Valea  Mihai       23    10    1      12    43-42        31    

11. Viitorul Marghita 23    7      2      14    31-48        23

12. Poiana Vascau   23    6      1      16    22-65        19

13. Univ Oradea       23    4      5      14    32-65        17    

14. Crişul Aleşd        23    5      2      16    25-74        17

15. Victoria A Iancu  23    4      4      15    24-58        16

16. Liberty                23    0      0      23     21-148      0

 

 

CLASAMENT - JUNIORI

 

1. CF Beiuş               23    22    1      0      112-13      67

2. Univ  Oradea         23    18    2      3      88-21        56    

3. CSO Ştei                23    18    2      3      97-29        56

4. FC Hidişel              23    18    1      4      131-37      55

5. CSM Salonta          23    16    0      7      119-34      48    

6. Luceafărul               23   15    2      6      112-36      47

7. Avram Iancu           23    10    0      13    59-77        30              

8. CF Liberty               23    9      2      12    61-82        29

9. Viitorul Borş            23    8      2      13    39-88        26    

10. Valea lui Mihai      23    7      2      14    44-67        23

11. FC Bihor II            23    6      3      14    26-83        21

12. Poiana Vascau     23    7      0      16    51-122      21              

13. CSU Partium         23    6      2      15    36-75        20

14. Crişul Sântandrei  23    6      0      17    28-80        18    

15. Crişul Aleşd           23    4      2      17    32-102      14

16. Viitorul Marghita     23    3      1      19    28-114      10

 

Etapa viitoare (2-3 mai): 

CSU Partium Oradea - CSM Olimpia Salonta;

FC Hidişelu de Sus - CF Bihorul Beiuş;

CSO Ştei - CF Liberty Pomezeu;

Poiana Budureasa Vaşcău - Crişul Sântandrei;

Unirea Valea lui Mihai - FC Bihor II Oradea;

Victoria Avram Iancu - FC Universitatea Oradea;

Viitorul Marghita - Viitorul Borş,

Luceafărul Oradea - Crişul Aleşd.

 

Liga a 5-a

Seria I, etapa a 20-a

Electric Star Marghita - Voinţa Suplac 1-1

Marcatori: Somoghi 76 (11 m) / Chirilă 2

Unirea Bratca - Asociația Sportivă Vadu Crișului 1-2

Marcatori: Butiri 59 / Găvriluț 37, Gubics 83

Minerul Voivozi-Popeşti - CS Săcueni 3-2

Marcatori: Şipoş 51, Oros 63, Pop 80 / Matyi 23, 60

Toldy Sânnicolau de Munte - CS Diosig0-8

Marcatori: Hodişan 40, 63, Vaida 60, Gado 72, 74, 78, 86, 89

Săgeata Brusturi - AC Bihorul Lugaş 1-0

Marcator: G. Tătar 82

Inter Aştileu - Minerul Şuncuiuş 6-3

Marcatori: Măgui 25, L. Popa 42, M. Popa 68. 70, Olar 72, Sitău 82 / Coboc 9, Şvab 45, Faur 61

Locadin Ţeţchea - Sporting Lugaş 3-0 (fara joc).

 

 

CLASAMENT

1. Locadin Ţeţchea        20     18    0      2      83-19         54

2. CS Diosig                   20     17    1      2     110-13        52

3. Voivozi-Popeşti          20     12    3      5      65-44         39

4. Inter Aştileu                20     10    4      6      42-41         34

5. Sporting Lugaş*         20     10    1       9     46-36         31

6. Săgeata Brusturi        20     8      6       6     43-40         30

7. Voinţa Suplac            20     8      2      10    32-49         26

8. Sânnicolau de Munte 20     7      4      9      42-64         25

9. AC Bihorul Lugaş       20    7      3      10     38-50         24

10. Minerul Şuncuiuş     20    6       6       8     31-47         24

11. Unirea Bratca           20    6      2      12    48-69         20

12. AS Vadu Crișului     20     4      4      12    24-54         16

13. CS Săcueni              20    4      3      13    24-52         15

14. Electric  Marghita     20    2      3      15     26-76          9

* Sporting Lugaş s-a retras din campionat după încheierea turului şi va pierde restul meciurilor cu 0-3.

Etapa viitoare (2-3 mai): 

Voinţa Suplac - Unirea Bratca;

Asociația Sportivă Vadu Crișului - Minerul Voivozi-Popeşti;

Toldy Sânnicolau de Munte - CS Săcueni;

CS Diosig - Săgeata Brusturi;

AC Bihorul Lugaş - Inter Aştileu;

Minerul Şuncuiuş - Locadin Ţeţchea;

Sporting Lugaş* - Electric Star Marghita 0-3. 

 

Seria a II-a, etapa a 17-a

CS 2 Oşorhei - Cetatea Biharia 5-0

Marcatori: Cora 26, Cr. Bot 26, Mihalca 41, D. Cuc 46, Groya 73 (11 m)

Foresta Tileagd - Frontiera Oradea 1-7

Marcatori: Flore 33 / Fărcuţ 3, 50, 52, Copos 26, Suciu 63, Bota 69, 87

Voinţa Ciumeghiu - CS Mădăras 2-2

Marcatori: Lascu 68, Raţiu 84 / Bitiş 64, Lupuţ 88

Cartonaş roşu: David 74 (Mădăras) - pentru oprirea unei situaţii iminente de a marca

Viitorul Tărian - CSC FC Paleu 0-6

Marcatori: Kriszan 7, Ogaba 13, 77, 79, 82, Emebo 41

Dacia Gepiu - Voinţa Cheresig 5-1

Marcatori: C. Marincean 50, 65, 85, E. Faur 70, Şerb 78 / Horga 43

Unirea Livada - AS Cefa 3-0

 

Clasament

1. CS Mădăras               17     15    2     0      73-14         47

2. Frontiera Oradea        17     11   4      2      69-19         37

3. Cetatea Biharia           17     9     4      4      37-22         31

4. Unirea Livada             17      9     3     5       42-21        30

5. CSC FC Paleu            17     9     1      7      46-42         28

6. CS 2 Oşorhei              17     8     2      7      35-34         26

7. Dacia Gepiu                17     6     5      6       35-30        23

8. Foresta Tileagd           17     7     2      8       35-42        23

9. Viitorul Tărian              17     6    0      11      26-46        18

10. Voinţa Ciumeghiu      17     4    3      10      29-61        15

11. Voinţa Cheresig        17     3     2      12     22-70         11

12. AS Cefa                    17     1     0      16     14-62          3

 

Etapa viitoare (2-3 mai): 

Asociaţia Sportivă Cefa - Dacia Gepiu;

Voinţa Cheresig - Viitorul Tărian,

CSC FC Paleu - Voinţa Ciumeghiu;

CS Mădăras - Foresta Tileagd;

Frontiera Oradea - CS 2 Oşorhei;

Cetatea Biharia - Unirea Livada.

 

 

Seria a III-a, etapa a 17-a

Zorile Bunteşti - FC Universitatea II Oradea 1-0

Marcator: Diniş D. 26

LPS Bihorul Oradea - Izvorul Cociuba Mare 3-2

Marcatori: F. David 34, 50, Erdei 90+1 / D. Ştefan 21, Laslău 55

Unirea Roşia - Inter Crişul Batăr 4-2

Marcatori: V. Burescu 2, 55, Uşvat 18, 72 / Ţeudean 6, Boldor 79

Cartonaş roşu: Mangrău 36 (Inter Batăr) - pentru injurii la adresa arbitrului

Vulturul Dobreşti - Gloria Căbeşti 1-1

Marcatori: V. Tudor 66 / Miklo 34

Victoria Tulca - Poiana Budureasa II 7-0

Marcatori: Petran 2, 9, 37, Cotrău 11, Galea 62, Fekete 89, Dudaş 90

Cetate Biharia* - CSC Sânmartin 0-3.

Clasament

 

1. Gloria Căbeşti    17    11    1     5      51-27         34

2. Zorile Bunteşti    17    10    4     3      40-23         34

3. Cociuba Mare     17     9     2     6      32-29         29

4. Unirea Roşia       16     9    1      6      53-39        28

5. Universitatea II    17     8    3     6      42-32         27

6. Inter Crişul Batăr  17    8    3     6       43-34        27

7. Victoria Tulca       17    8    2      7      38-26         26

8. Vulturul Dobreşti  17    7    4      6      44-29         25

9. Sânmartin II         17    7    1      9      40-46         22

10. LPS Bihorul       16     5    3     8       34-44         18

11. Budureasa II      17     5    3     9       29-48        18

12. Cetate Biharia*  17     0    1     16     15-84          1

* Cetate Biharia s-a retras din campionat la finalul turului şi va pierde meciurile rămase cu 0-3.

Etapa viitoare (2-3 mai): 

CSC Sânmartin II - Victoria Tulca;

Poiana Budureasa II - Vulturul Dobreşti;

Gloria Căbeşti - Unirea Roşia;

Inter Crişul Batăr - LPS Bihorul Oradea;

Izvorul Cociuba Mare - Zorile Bunteşti;

FC Universitatea II - Cetate Biharia* 3-0.

Categorie: Sport | Vizualizări: 144 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar
Adresa
Beius
Romania
Long Community, Budureasa



+0766 754 790 beiuseanul@gmail.com
Harta
sample map