Acasă » 2015 » Mai » 4 » Fotbal judetean
2:04 PM
Fotbal judetean

Liga a 4-a, etapa a 24-a

CSU Partium Oradea - CSM Olimpia Salonta    1-3

Marcatori: Gego 56 – Negrău 61, Flavian 75, Szilagyi 88

Juniori: 0-2

 

FC Hidişelul de Sus - CF Bihorul Beius    2-0

Marcatori: Cr. Abrudan 19, L. Junc 43

Juniori:1-1

 

CSO Ştei - CF Liberty Oradea    5-0

Marcatori: Gavriș 12, Cr. Pele 14, R. Pirtea 31, G. Jurcă 71, Bat 81

Juniori:5-2

 

Poiana Budureasa - Crişul Sântandrei    0-2

Marcatori: Nilgez 37, Cl. Copil 74

Juniori: 4-4

 

Unirea Valea lui Mihai - FC Bihor II Oradea    3-0, oapseții nu s-au prezentat

Juniori: 3-0

 

Victoria Avram Iancu - FC Universitatea Oradea    2-0

Marcatori: M. Bene 17, 63

Juniori: 1-8

 

Viitorul Marghita - Viitorul Borş    1-0

Marcator: Forizs 35

Juniori: 0-5

 

Luceafărul Oradea - Crişul Aleşd    11-0

Marcatori: Balea 3, 18, 80, M. Popa 6, Tegzeș 33, Floruț 35, Modan 39, 68, C. Roșu 78, Agiurgioaiei 83, 84

Juniori: 3-2

 

Etapa  a 25 –a (09-05-2015)

CSU Partium Oradea - FC Hidişelul de Sus   

CF Bihorul Beius - CSO Ştei   

CF Liberty Oradea - Poiana Budureasa   

Crişul Sântandrei - Unirea Valea lui Mihai   

FC Bihor II Oradea - Victoria Avram Iancu   

FC Universitatea Oradea - Viitorul Marghita   

Viitorul Borş - Luceafărul Oradea   

CSM Olimpia Salonta - Crişul Aleşd   

 

Liga a 5-a

Seria 1 etapa a 21

Sporting Lugaş - Electric Star Marghita    0-3 fără joc

Voinţa Suplac - Unirea Bratca            10-0

Marcatori: Oltean 6, Lontea 16, 35, Punkosd 19, 37, Puşcaş 46, 50, Fătura 55, Szereknyes 75, Chirilă 85

Asociația Sportivă Vadu Crișului - Minerul Voivozi-Popesti    3-1

Marcatori: Gavriluţ , Seghedi , Rus  - Fl. Pop

C, roşii: Mârză C (min.79), Oros I. (min. 85) ambii de la Minerul pentru cumul de galbene

Toldy Sannicolau de Munte - CS Săcueni     2-2

Marcatori: Kondora 12, 74 (11 m) - Ardelean 3, Olah 15

C. roşu: Anei (Toldy) în min. 77 pentru cumul

CS Diosig Bihardioszeg - Sageata Brusturi     1-0, joc intrerupt in min. 21 după ce un jucător al oaspetilor l-a lovit pe arbitrul de centru. Cazul va fi discutat in sedinta Comisiei de Disciplină.

AC Bihorul Lugas - Inter Aştileu    1-4

Marcatori: M. Gal 8 - O. Bela 2, Sitău 21, Iuhas 60, Olar 77 (11 m)

Minerul Şuncuiuş - Locadin Ţeţchea    1-3

Marcatori: Dobai 63 - Iaz 48, M. Madar 79, Chirilă 86

           

Etapa a 22-a (09-05-2015)

Unirea Bratca - Sporting Lugaş

Minerul Voivozi-Popesti - Voinţa Suplac

CS Săcueni - Asociația Sportivă Vadu Crișului

Sageata Brusturi - Toldy Sannicolau de Munte

Inter Aştileu - CS Diosig Bihardioszeg

Locadin Ţeţchea - AC Bihorul Lugas

Electric Star Marghita - Minerul Şuncuiuş

 

Seria 2 etapa a 18-a

Asociaţia Sportivă Cefa - Dacia Gepiu    0-3, fără joc

Voinţa Cheresig - Viitorul Tărian    1-2

Marcatori: V. Abrudan 83 - Bragya 68, 86

CSC FC Paleu - Voinţa Ciumeghiu    6-1

Marcatori: Berindei 6, 19, 35, Şorca 32, Ogaba 76, Karacsony 83 - Şipoş C. 44

CS Mădăras - Foresta Tileagd    8-2

Marcatori: Perşe 4, Biţiş 15, Puşcaş 24, 75, Dale L. 37, Covaci 40, Baran 74, Beudean 90+1 - Varga A. 47, Gyuro 65

Frontiera Oradea - CS 2 Osorhei    1-4

Marcatori: Copos 34 - M. Cora 8, Taloş 51, Duma 56, Cr. Bot 90+2

Cetatea Biharia - Unirea Livada    2-2

Marcatori: Zadori 72, 81 - O. Varodi 71, Maxim 76

C.roşu: Creţ I. (Unirea) min. 80 pentru henţ comis în postură de ultim apărător

           

Etapa a 19-a (09-05-2015)

Cetatea Biharia - Asociaţia Sportivă Cefa

Unirea Livada - Frontiera Oradea

CS 2 Osorhei - CS Mădăras

Foresta Tileagd - CSC FC Paleu

Voinţa Ciumeghiu - Voinţa Cheresig

Viitorul Tărian - Dacia Gepiu

 

Seria a 3-a, etapa a 18-a

FC Universitatea II - CS Cetate Biharia    3-0

CSC Sânmartin - Victoria Tulca    7-0

Marcatori: Covăşdan 3, 10 (11 m), 30, 38, 80, B. Popa 45, Popuş A. 51 (11 m)

Poiana Budureasa II - Vulturul Dobreşti    0-6, jocul va fi omologatcu 3-0 pentru echipa Poiana II deoarece oaspeţii au folosit un jucător aflat in stare de suspendare

Gloria Căbeşti - Unirea Roşia    0-4

Marcatori: Marcon 5, P. Burescu 29, Bolha 63, V. Burescu 78

C. roşu: Gabor C.(Gloria) în min. 74 pentru oprirea unei situaţii mininte de a marca

Inter Crişul Batăr - LPS Bihorul    1-1

Marcatori: Haş 69 - Silaghi 57

Izvorul Cociuba Mare - Zorile Buntesti    2-2

Marcatori: Laslău 13, Ianc 72 - Diniş 3, 82

           

Etapa a 19-a (09-05-2015)

Izvorul Cociuba Mare - FC Universitatea II

Zorile Buntesti - Inter Crişul Batăr

LPS Bihorul - Gloria Căbeşti

Unirea Roşia - Poiana Budureasa II

Vulturul Dobreşti - CSC Sânmartin

Victoria Tulca - CS Cetate Biharia

Categorie: Sport | Vizualizări: 90 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar