Acasă » 2015 » Mai » 19 » Fotbal judetean
7:22 AM
Fotbal judetean

LIGA A 4-A,  etapa a 26-a

 

FC Hidişelul de Sus - CSM Olimpia Salonta    3-7

Marcatori : Buștea 69, 86, Bundea 71 – Țârlea 12, 43, 59, 63, 74, 76, Negrău 15

C. roșu: Szilagyi M. (Salonta) in min. 80 pentru cumul

Juniori: 3-2

 

CSO Ştei - CSU Partium Oradea    1-0

Marcatori : Bat A. 13

Juniori: 5-1

 

Poiana Budureasa - CF Bihorul Beius    3-3

Marcatori : Sabău 23, M. haica 34, Tuduce S. 43 – D. Toma 36, 58, Ban 66

C. roșii: Ciobriș (min. 53) pentru cumul, Haica (min. 65 pentru cumul), ambii de la Poiana Budureasa

Juniori: 3-7

 

Unirea Valea lui Mihai - CF Liberty Oradea    7-1

Marcatori : Kereszturi 1, Dumiter 38, 42, 65, 70, 85, Lakatos 47 – A. Pantea 83

Juniori: 7-0

 

Victoria Avram Iancu - Crişul Sântandrei    1-2

Marcatori : Mance 6 – Ungur 45+3, Găvrilaș 55

Juniori: 1-0

 

Viitorul Marghita - FC Bihor II Oradea    0-2

Marcatori : Mune S. 18,Sas 43

Juniori:

 

Luceafărul Oradea - FC Universitatea Oradea    10-0

Marcatori : Agiurgioaiei 4, 64, C. Roșu 6, 45, 56, 83, Balea 8, Bulz 21 (autogol), Ciuciu 77, Floruț 89

Juniori: 0-3

 

Crişul Aleşd - Viitorul Borş    1-3

Marcatori : Secară 34 – Kerekgyarto 17, A. Marinău 41, Urbanovschi 83

 

CLASAMENT - SENIORI

1. Luceafărul      26    25    1      0      156-7        76    

2. Sântandrei      26    20    3      3      77-19        63    

3. FC Hidişel     26    18    5      3      86-72        59    

4. Salonta            26    18    2      6      70-36        56    

5. CSO Ştei        26    15    3      8      47-32        48

6. CF Beiuş        26    12    6      8      55-37        42

7. FC Bihor II    26    13    2      11    57-34        41    

8. CSU Partium  26    12    4      10    57-49        40

9. Valea l. Mihai 26    12    1      13    53-46        37    

10. Viitorul Borş 26    11    2      13    37-58        35

11. Marghita       26    8      2      16    33-52        26

12. Poiana           26    7      2      17    27-70        23

13. Universitatea 26    5      5      16    34-78        20

14. Avram Iancu 26    5      4      17    27-62        19

15. Crişul Aleşd  26    5      2      19    27-91        17

16. CF Liberty    26    0      0      26    22-162      0

 

 

CLASAMENT - JUNIORI

1. CF Bihorul Beiuş 26    24    2      0      124-17      74

2. Univ Oradea        26    21    2      3      113-22      65

3. FC Hidişel            26    20    2      4      138-40      62

4. CSO Ştei               26    20    2      4      107-36      62

5. CSM Salonta        26   18    0      8      130-37      54    

6. Luceafărul            26   17    2      7      120-42      53

7. Avram Iancu         26    11    0      15    61-96        33

8. Valea lui Mihai     26    9      2      15    55-70        29    

9. CF Liberty            26    9      2      15    63-100      29

10. Viitorul Borş        26    9      2      15    45-94        29    

11. FC Bihor II           26    8      3      15    44-88        27

12. Poiana Vascau      26    8      1      17    64-133      25

13. Crişul Sântandrei  26    7      1      18    35-86        22    

14. CSU Partium         26    6      2      18    37-85        20

15. Crişul Aleşd          26    5      2      19    35-112      17

16. Viitorul Marghita  26    3      1      22    30-140      10

 

 

Etapa viitoare:

FC Hidişelul de Sus - CSO Ştei   

CSU Partium Oradea - Poiana Budureasa   

CF Bihorul Beius - Unirea Valea lui Mihai   

CF Liberty Oradea - Victoria Avram Iancu   

Crişul Sântandrei - Viitorul Marghita   

FC Bihor II Oradea - Luceafărul Oradea   

FC Universitatea Oradea - Crişul Aleşd   

CSM Olimpia Salonta - Viitorul Borş   

 

 

Liga 5

Seria 1, etapa  a 23-a

Sporting Lugaş - Minerul Voivozi-Popesti    0-3 fără joc

Voinţa Suplac - CS Săcueni    3-2

Marcatori : Fătura 34, 82, Pușcaș 71 - Boros 4, Letai 45

C. roșu: Deak (Săcueni) in min 77 pentru cumul

Toldy Sannicolau de Munte - Asociația Sportivă Vadu Crișului    3-4

Marcatori : Toth 13, Kondora 27, Filip 77 – Cozma 53 911 m), Kiss Geczi 66, Pușcău 89, Nemes 90+1 (autogol)

Sageata Brusturi - Inter Aştileu    2-1

Marcatori : Gh. Tătar 49, Magui D. 66 – Suciu 38

C. roșu: Olar C. (Inter) in min. 84 pentru oprirea unei situații iminente de gol

CS Diosig Bihardioszeg - Locadin Ţeţchea    7-0

Marcatori : Hodișan 5, Gado 15, Maghiar 42, Iambor 58, Costea 74, 81, E. Popa 86

AC Bihorul Lugas - Electric Star Marghita    7-1

Marcatori: I. Varga 28, Gal 36, 80, Negru 50, Casa 63, Moca 66, M Varga 87 – Guiaș 54 (11 m)

C. roșu: Sandor F. (AC Bihorul) min 56 pentru impiedicarea unei situații minente de a marca

Minerul Şuncuiuş - Unirea Bratca    1-1

Marcatori : Faur 71 – Butiri 90+1

 

CLASAMENT

1. CS Diosig         23     20     1       2       127-14        61

2. Locadin Ţeţchea        23     20    0      3      94-29          60

3. Voivozi-Popeşti 23     14    3      6      72-47         45

4. Inter Aştileu     23     11    4      8      48-49         37

5. Săgeata Brusturi 23     10     6       7       50-45 36

6. Voinţa Suplac   23     10     2       11     45-54 32

7. Sporting Lugaş* 23     10     1       12     46-45 31

8. AC Bihorul Lugaş      23    8      3      12    48-63         27

9. Sânnicolau de Munte 23    7      5      11    48-75         26

10. Minerul Şuncuiuş      23     6       7       10     37-57 25

11. Unirea Bratca 23    7       3      13    52-80         24

12. AS Vadu Crișului     23     6      4      13    32-63         22

13. CS Săcueni     23     5       4       14     33-58 19

14. Electric Star Marghita 23     4       3       16     35-87 12

 

Etapa a 24-a (23-05-2015)

CS Săcueni - Sporting Lugaş    3-0 fără joc

Asociația Sportivă Vadu Crișului - Voinţa Suplac

Inter Aştileu - Toldy Sannicolau de Munte

Locadin Ţeţchea - Sageata Brusturi

Electric Star Marghita - CS Diosig Bihardioszeg

Unirea Bratca - AC Bihorul Lugas

Minerul Voivozi-Popesti - Minerul Şuncuiuş

    -

 

Seria a 2-a,  etapa a 20-a

Asociaţia Sportivă Cefa - Viitorul Tărian    0-3 fără joc

Dacia Gepiu - Voinţa Ciumeghiu    7-1

Marcatori : Țârlea R. 7, Șerb 16, 41, Tarcea 53, C. Marincean 75, 80, E. Faur 77 / C. Șipoș 44

Voinţa Cheresig - Foresta Tileagd    1-3

Marcatori : Tărău 35 – E. Mladin 13, 54, Bora 84

CSC FC Paleu - CS 2 Osorhei    4-1

Marcatori : Emebo  21 (11 m), Berindei 45, Lele 89, Drimba 90+3 - Cora 90+1 (11 m)

CS Mădăras - Unirea Livada    joc reprogramat

Frontiera Oradea - Cetatea Biharia    2-2

 

 Clasament

1. CS Mădăras    19     16     3      0      84-19         51

2. Frontiera Oradea        20     11     5       4       74-29 38

3. CSC FC Paleu 20    12    1      7      58-45         37

4. Cetatea Biharia 20     10    6      4      44-26         36

5. Unirea Livada   19     10     4       5       48-25 34

6. Dacia Gepiu      20     9       5       6       48-33 32

7. CS 2 Oşorhei   20    9      3      8      43-42         30

8. Foresta Tileagd 20     8       2       10     41-53 26

9. Viitorul Tărian  20    8      0      12    33-50         24

10. Voinţa Ciumeghiu      20     5       3       12     35-76 18

11. Voinţa Cheresig        20     3      2      15    26-79         11

12. AS Cefa*        20     1       0       19     14-71          3

* AS Cefa s-a retras din campionat în retur şi va pierde meciurile rămase de disputat cu 0-3.

 

Etapa a 21-a (23-05-2015)

Frontiera Oradea - Asociaţia Sportivă Cefa 3-0 fără joc

Cetatea Biharia - CS Mădăras

Unirea Livada - CSC FC Paleu

CS 2 Osorhei - Voinţa Cheresig

Foresta Tileagd - Dacia Gepiu

Voinţa Ciumeghiu - Viitorul Tărian

 

Seria a 3-a,  etapa a 20-a

CS Cetate Biharia - Vulturul Dobreşti    0-3

FC Universitatea II – Victoria Tulca 8-2

Marcatori : C. Filip 14, Vese 24, Liștean 25, M. Cabău 41, 71, 83, Știube 81, 90+2 – G. Cotrău 53, Fekete F. 90+1

C. roșii: Petran (min. 30) și Konevalic (min. 67) ambii de la Tulca pentru cumul de cartonașe galbene

CSC Sânmartin - Unirea Roşia    0-5

Marcatori : V. Burescu 22, Hahău 39, Bolha 72, 80, 85

C. roșu: Șandru I. (CSC II) în min. 84 pentru cumul

Poiana Budureasa II - LPS Bihorul    2-5

Marcatori : Nistor 30, Oancea 55 (11 m) – Nicoruț 8, 22, 70, 89, Birta 90

Gloria Căbeşti - Zorile Buntesti    1-3

Marcatori : Țiboc 63 – Diniș 15, Degău 51, Sbertea 88

Inter Crişul Batăr - Izvorul Cociuba Mare    0-1

Marcatori : D. Ștefan 90

 

Clasament

1. Zorile Bunteşti  20     12     5       3       46-26 41

2. Unirea Roşia     20     12     2       6       71-41 38

3. Cociuba Mare  20     11    3      6      37-32         36

4. Gloria Căbeşti  20     11    1      8      52-41         34

5. Universitatea II 20     10    2      8      55-40         32

6. Victoria Tulca   20     9       2       9       43-41 29

7. Vulturul Dobreşti       20    8      4      8      50-38         28

8. Inter Crişul Batăr        20     8       4       8       44-37 28

9. LPS Bihorul     20    8      4      8      52-49         28

10. Sânmartin II   20     9      1      10     53-54         28

11. Budureasa II   20     6       3       11     35-61 21

12. Cetate Biharia* 20     0       1       19     15-93 1

* Cetate Biharia s-a retras din campionat la finalul turului şi va pierde meciurile rămase cu 0-3.

 

Etapa a 21-a (23-05-2015)

Inter Crişul Batăr - FC Universitatea II

Izvorul Cociuba Mare - Gloria Căbeşti

Zorile Buntesti - Poiana Budureasa II

LPS Bihorul - CSC Sânmartin

Unirea Roşia - CS Cetate Biharia 3-0 fără joc

Vulturul Dobreşti - Victoria Tulca

Categorie: Sport | Vizualizări: 71 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar
Adresa
Beius
Romania
Long Community, Budureasa



+0766 754 790 beiuseanul@gmail.com
Harta
sample map