Acasă » 2015 » Iunie » 2 » Fotbal judetean
9:20 PM
Fotbal judetean

Liga a 4-a, etapa a 28-a

CSO Ştei – CSM Olimpia Salonta 4-1
Marcatori: R. Pirtea 52, 65, Cr. Pele 84, Borza 90+4 -Ţârlea 31
C. roşii: Cr. Pele (CSO) în min. 84 respectiv Chişe C. (Olimpia) în min. 90+3 pentru cumul;

Juniori: 10-1


Poiana Budureasa – FC Hidişelul de Sus 0-2
Marcatori: D. Cuc 47, L. Junc 79
C. roşu: Haica (Poiana) în min. 80 pentru cumul
Juniori: 1-4

 

Unirea Valea lui Mihai – CSU Partium Oradea 3-2
Marcatori: Sandor Kr. 63, Iles 74, Dumiter 86 – Gego 36, 65
Juniori: 1-1

 

Victoria Avram Iancu – CF Bihorul Beius 5-5

Marcatori: M. Bene 13 (11 m), 35, 76, 86 (11 m), Herman 58 / Mihuţa 5, 82, V. Silaghi 27 (11 m), F. Popa 54, A. Ban 72

Juniori: 1-6

 

Viitorul Marghita – CF Liberty Oradea 5-0
Marcatori: Chiş C. 19, Bencic 40, Demian 56, Forizs 75, 84
Juniori: 2-5

 

Luceafărul Oradea – Crişul Sântandrei 2-0
Marcatori: Modan 53, 77
Juniori: 3-4

 

Crişul Aleşd – FC Bihor II Oradea 1-2
Marcatori: Ozovehe 18 – V. Petricău 10, 85
C. roşu: Bot I. (Crişul) în min. 86 pentru cumul de cartonaşe, urmat de jigniri aduse arbitrului
Juniori: 2-3

 

Viitorul Borş – FC Universitatea Oradea 1-1
Marcatori: B. Popa 67 – T. Cheregi 15
C. roşii: M. Pop şi T. Cheregi (ambii FCU) după fluierul final pentru lovire reciprocă.

Juniori: 0-10

 

Clasament
1. Luceafărul Oradea     28 27 1 0 159-7 82
2. Crişul Sântandrei        28 21 3 4 79-21 66
3. FC Hidişelul de Sus     28 20 5 3 90-32 65
4. CSM Olimpia Salonta 28 19 2 7 73-40 59
5. CSO Ştei                    28 16 3 9 51-35 51
6. CF Bihorul Beius        28 13 7 8 65-42 46
7. FC Bihor II Oradea     28 14 2 12 59-36 44
8. CSU Partium Oradea  28 13 4 11 63-52 43
9. Unirea Valea lui Mihai 28 13 1 14 56-53 40
10. Viitorul Borş               28 11 3 14 38-61 36
11. Viitorul Marghita        28 9 2 17 38-54 29
12. FC Univ. Oradea      28 6 6 16 37-80 24
13. Victoria Avram Iancu 28 6 5 17 35-67 23
14. Poiana Budureasa    28 7 2 19 27-76 23
15. Crişul Aleşd              28 5 2 21 29-95 17
16. CF Liberty Oradea     28 0 0 28 22-170 0

 

Clasament juniori

1. CF Bihorul Beius    28        26        2          0          136-20 80

2. FC Unive Oradea    28        23        2          3          130-22 71

3. FC Hidişelul de Sus28        22        2          4          146-43 68

4. CSO Ştei                 28        21        2          5          119-41 65

5. Olimpia Salonta      28        19        0          9          138-47 57

6. Luceafărul Oradea  28        18        2          8          127-49 56

7. CF Liberty Oradea  28        11        2          15        72-104 35

8. Victoria A Iancu     28        11        0          17        64-109 33

9. Unirea Valea lui M  28        9          3          16        58-77   30

10. Viitorul Borş         28        9          2          17        45-111 29

11. Crişul Sântandrei  28        9          1          18        47-91   28

12. FC Bihor II Oradea27      8          3          16        47-92   27

13. Poiana Budureasa 28        8          1          19        67-142 25

14. CSU Partium         28        7          3          18        43-88   24

15. Crişul Aleşd          27        5          2          20        35-119 17

16. Viitorul Marghita  28        3          1          24        34-153 10

 

 

Etapa 29 06-06-2015
CSO Ştei – Poiana Budureasa
FC Hidişelul de Sus – Unirea Valea lui Mihai
CSU Partium Oradea – Victoria Avram Iancu
CF Bihorul Beius – Viitorul Marghita
CF Liberty Oradea – Luceafărul Oradea
Crişul Sântandrei – Crişul Aleşd
FC Bihor II Oradea – Viitorul Borş
CSM Olimpia Salonta – FC Universitatea Oradea


Liga a 5-a
Seria 1, etapa a 25-a

Sporting Lugaş – Asocia?ia Sportivă Vadu Cri?ului 0-3
Toldy Sannicolau de Munte – Voinţa Suplac 1-5
Inter Aştileu – Locadin Ţeţchea 1-2
Săgeata Brusturi – Electric Star Marghita 2-1
CS Diosig Bihardioszeg – Unirea Bratca 12-0
AC Bihorul Lugas – Minerul Voivozi-Popesti 4-3
Minerul Şuncuiuş – CS Săcueni 0-3

 

Clasament
1. CS Diosig Bihardioszeg 25 22 1 2 147-14 67
2. Locadin Ţeţchea            25 22 0 3 101-31 66
3. Minerul Voivozi-Popesti 25 15 3 7 79-51 48
4. Sageata Brusturi            25 11 6 8 53-51 39
5. Voinţa Suplac                25 12 2 11 51-55 38
6. Inter Aştileu                    25 11 4 10 46-55 37
7. AC Bihorul Lugas           25 10 3 12 56-67 33
8. Sporting Lugaş              25 10 1 14 46-51 31
9. Minerul Şuncuiuş           25 7 7 11 37-58 28
10. Toldy Sannicolau         25 7 5 13 51-83 26
11. CS Săcueni                 25 7 4 14 39-58 25
12. AS Vadu Crisului         25 7 4 14 35-64 25
13. Unirea Bratca              25 7 3 15 53-96 24
14. Electric Star Marghita   25 4 3 18 37-97 15

 

Etapa a 26-a (06-06-2015)
Voinţa Suplac – Sporting Lugaş 3-0 fără joc
Asociatia Sportivă Vadu Crisului – Minerul Şuncuiuş
CS Săcueni – AC Bihorul Lugas
Minerul Voivozi-Popesti – CS Diosig Bihardioszeg
Unirea Bratca – Sageata Brusturi
Electric Star Marghita – Inter Aştileu
Locadin Ţeţchea – Toldy Sannicolau de Munte

 

 

Seria a 2-a (etapa a 22-a, ultima)
AS Cefa – Voinţa Ciumeghiu 0-3
Viitorul Tărian – Foresta Tileagd 3-3
Dacia Gepiu – CS 2 Osorhei 0-5
Voinţa Cheresig – Unirea Livada 3-4
CSC FC Paleu – Cetatea Biharia
CS Mădăras – Frontiera Oradea 2-1

 

Clasament
1. CS Mădăras         22 18 4 0 94-24 58
2. Frontiera Oradea  22 12 5 5 78-31 41
3. Unirea Livada       22 12 4 6 61-38 40
4. Cetatea Biharia    21 10 7 4 45-27 37
5. CSC FC Paleu      21 12 1 8 61-51 37
6. CS 2 Osorhei        22 11 3 8 53-42 36
7. Dacia Gepiu            22 9 5 8 48-42 32
8. Foresta Tileagd      22 9 3 10 48-56 30
9. Viitorul Tărian          22 8 1 13 36-57 25
10. Voinţa Ciumeghiu 22 7 3 12 42-76 24
11. Voinţa Cheresig     22 3 2 17 29-88 11
12. AS Cefa                  22 1 0 21 14-77 3

 

Seria a 3-a, etapa a 22-a, ultima
FC Universitatea II – Vulturul Dobreşti 2-2

Victoria Tulca – Unirea Roşia 5-3

CS Cetate Biharia – LPS Bihorul 0-3

CSC Sânmartin – Zorile Buntesti 5-7

Poiana Budureasa II – Izvorul Cociuba Mare 0-5
Marcatori: Moldovan 62, Ştefan D. 66, 72, Irimie A. 82, 86
Gloria Căbeşti – Inter Crişul Batăr 3-3.

 

Clasament
1. Zorile Buntesti            22 14 5 3 58-32 47
2. Izvorul Cociuba Mare 22 13 3 6 44-32 42
3. Unirea Roşia              22 13 2 7 77-46 41
4. Gloria Căbeşti            22 11 2 9 55-46 35
5. Victoria Tulca             22 11 2 9 53-44 35
6. LPS Bihorul                22 10 4 8 58-49 34
7. FC Universitatea II     22 10 3 9 58-46 33
8. Inter Crişul Batăr        22 9 5 8 51-41 32
9. Vulturul Dobreşti         22 8 5 9 52-45 29
10. CSC Sânmartin         22 9 1 12 58-64 28
11. Poiana Budureasa II 22 6 3 13 36-71 21
12. Cetate Biharia           22 0 1 21 15-99 1

Categorie: Sport | Vizualizări: 179 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar