Acasă » 2015 » August » 31 » FOTBAL JUDETEAN
3:38 PM
FOTBAL JUDETEAN

Liga a 4-a, etapa a 2-a

Crişul Aleşd - CS Diosig Bihardioszeg    1-4

Marcatori: L. Biber 25 – Hodişan 33, 67, Gado 63, E. Popa 81

Juniori: 0-6

 

CSM Olimpia Salonta - FC Hidişelul de Sus    0-5

Marcatori: Ţuţuianu 13 8autogol), Bundea 19, Agiurgioaiei 23, D. Cuc 75, Iova 84

Juniori: 2-4

 

CSU Partium Oradea - Viitorul Borş    0-20

Marcatori: Kincses 3 (autogol), A. Marinău 9, Varitz 11, 27, 37, Borzescu 15, 35, S. Zadori 16, 58, 77, 87, Balajti 53, 89, Lascu 61, 65, 71, Ienciu 72, 75, Hava 76, 83

Juniori: 0-3

 

Locadin Ţeţchea - CS Mădăras    1-3

Marcatori: A. Cipău 61 – R. Puşcaş 29, 86, Briciu 69

Juniori: 3-7

 

FC Universitatea Oradea - Viitorul Marghita    1-0

Marcatori: B. Popa 80

Juniori:10-0

 

FC Bihor II Oradea - CSC Crişul Sântandrei    0-1

Marcatori: D. Găvrilaş 29

Juniori: 0-4

 

CF Bihorul Beius - Unirea Valea lui Mihai    2-3

Marcatori: Silaghi 68, D. Toma 90+6 – R. Crişan 13, Iles 38, 63

C. roşu: Letai (Unirea) min. 84 pentru cumul

Juniori: 8-0

 

CSO Ştei - Victoria Avram Iancu    6-0

Marcatori: Cr. Pele 16, 27, 56, 61, 83, Bat A. 76

Juniori: 6-1

 

 

Clasament seniori

1

Viitorul Borş

2

2

0

0

23-2

6

2

FC Hidişelul de Sus

2

2

0

0

11-0

6

3

CS Mădăras

2

2

0

0

12-2

6

4

CS Diosig Bihardioszeg

2

2

0

0

11-2

6

5

CSC Crişul Sântandrei

2

2

0

0

6-0

6

6

CF Bihorul Beius

2

1

0

1

8-3

3

7

Viitorul Marghita

2

1

0

1

4-1

3

8

Unirea Valea lui Mihai

1

1

0

0

3-2

3

9

CSO Ştei

2

1

0

1

7-7

3

10

FC Universitatea Oradea

2

1

0

1

1-5

3

11

FC Bihor II Oradea

1

0

0

1

0-1

0

12

CSM Olimpia Salonta

2

0

0

2

2-8

0

13

Locadin Ţeţchea

2

0

0

2

1-7

0

14

Crişul Aleşd

2

0

0

2

1-10

0

15

Victoria Avram Iancu

2

0

0

2

0-12

0

16

CSU Partium Oradea

2

0

0

2

1-29

0

 

 

Clasament juniori

 

1

CF Bihorul Beius

2

2

0

0

22-0

6

2

FC Hidişelul de Sus

2

2

0

0

17-2

6

3

FC Universitatea Oradea

2

2

0

0

13-0

6

4

CSO Ştei

2

2

0

0

13-2

6

5

CS Mădăras

2

2

0

0

15-5

6

6

Viitorul Marghita

2

1

0

1

20-10

3

7

Viitorul Borş

2

1

0

1

6-4

3

8

CSC Crişul Sântandrei

2

1

0

1

4-3

3

9

CS Diosig Bihardioszeg

2

1

0

1

7-7

3

10

CSM Olimpia Salonta

2

1

0

1

6-7

3

11

FC Bihor II Oradea

1

0

0

1

0-4

0

12

Unirea Valea lui Mihai

1

0

0

1

0-8

0

13

CSU Partium Oradea

2

0

0

2

2-11

0

14

Victoria Avram Iancu

2

0

0

2

1-20

0

15

Crişul Aleşd

2

0

0

2

0-19

0

16

Locadin Ţeţchea

2

0

0

2

3-27

0

 

ETAPA VIITOARE (5-6 eptembrie):

 CSO Ştei - Crişul Aleşd

 CS Diosig Bihardioszeg - CSM Olimpia Sal.

 FC Hidişelul de Sus - CSU Partium Oradea

 Viitorul Borş - Locadin Ţeţchea

 CS Mădăras - FC Universitatea Oradea

 Viitorul Marghita - FC Bihor II Oradea

 CSC Crişul Sântandrei - CF Bihorul Beius

 Unirea Valea lui Mihai - Victoria A. Iancu

 

 

Liga a 5-a etapa a 2-a

Seria 1

CS Săcueni - Frontiera Oradea    3-2

Marcatori: Madar M. 10, Boros 24, Madarasz 75 – Bota 38, Herle 39

 

Cetatea Biharia - CSC Sânmartin    5-0

Marcatori: Zadori E. 16, 42, Gergely 19, 49, Antal 89

 

AC Bihorul Lugas - CSC FC Paleu    1-2

Marcatori: Maghiar 47 (11 m) - D. Lele 31, Berindei 73

 

Asociația Sportivă Vadu Crișului - CS 2 Osorhei    1-2

Marcatori: Jolţe 5 – P. Suciu 39, Taloş 78

 

Unirea Bratca - Sageata Brusturi    2-0

Marcatori: S. Manea 5, N. Bot 71

 

LPS Bihorul - Inter Aştileu    6-1

Marcatori: R. Birta 10,43, Moza 11, 38, Pătraşcu 35, Vlad S. 55– Olar 22 (11 m)

 

Foresta Tileagd - Voinţa Suplac    3-3

Marcatori: Gyuro 2, 73, S. Popa 35, - D. Puşcaş 17, 19, A. Chirilă 52

C. roşu: Fazakas (Voinţa) 87

 

Toldy Sannicolau de Munte - Minerul Şuncuiuş    2-1

Marcatori: Kereszturi A. 8, 90+3 – A. Suciu 70

C. roşu: Kiss B. (Toldy) în min. 90 pentru cumul

 

Clasament Seria 1

1

Unirea Bratca

2

2

0

0

7-2

6

2

CS 2 Osorhei

2

2

0

0

4-1

6

3

CSC FC Paleu

2

2

0

0

3-1

6

4

LPS Bihorul

2

1

1

0

7-2

4

5

Foresta Tileagd

2

1

1

0

5-3

4

6

Cetatea Biharia

2

1

0

1

5-1

3

7

Frontiera Oradea

2

1

0

1

6-3

3

8

CS Săcueni

2

1

0

1

4-4

3

9

Sageata Brusturi

2

1

0

1

3-4

3

10

Toldy Sannicolau de Munte

2

1

0

1

2-5

3

11

CSC Sânmartin

2

1

0

1

2-6

3

12

Voinţa Suplac

2

0

2

0

4-4

2

13

Asociația Sportivă Vadu Crișului

2

0

0

2

3-5

0

14

Minerul Şuncuiuş

2

0

0

2

1-4

0

15

AC Bihorul Lugas

2

0

0

2

1-4

0

16

Inter Aştileu

2

0

0

2

3-11

0

 

Etapa viitoare (5-6 septembrie):

 Toldy Sannicolau de Munte - CS Săcueni

 Frontiera Oradea - Cetatea Biharia

CSC Sânmartin - AC Bihorul Lugas

 CSC FC Paleu - AS Vadu Crișului

 CS 2 Osorhei - Unirea Bratca

 Săgeata Brusturi - LPS Bihorul

 Inter Aştileu - Foresta Tileagd

 Voinţa Suplac - Minerul Şuncuiuş

 

 

Seria a 2-a

Viitorul Tărian - Victoria Tulca    1-4

Marcatori: M. Axinte 23 – Dudaş 33, 49, M. Petran 65, Leuce 72

 

Asociaţia Sportivă Cefa - Dacia Gepiu    2-2

Marcatori: Pelak 16, Oros 41 – C.marincean 78, S. Vereş 82

 

Inter Crişul Batăr - Unirea Roşia    0-2

Marcatori: Patronea 13, Bolha 55

Înainte de joc, echipa din Batăr a primit trofeul fair play pentru editţia 2014-2015 din partea AJF Bihor, cupa şi diploma fiind înmân ate de către observatorul Viorel Vancea căpitanului formaţiei gazdă.

 

Vulturul Dobreşti - Gloria Căbeşti    1-1

Marcatori: V. Tudor 43 – D. Trip 65

 

AS Padișul Bihorul Gurani - Biharea Vaşcău    1-0

Marcatori: Raţ A. 10

 

Voinţa Cheresig - Zorile Buntesti    0-6

Marcatori: D. Diniş 36, 43, 90, D. Degău 81, 87, Dereş 85

 

CF Liberty Oradea - Unirea Livada    2-5

Marcatori: F. Ştefan 70, I. Şora 90+3 – S. Suciu 30, O. Varodi 34, Creţ 39 (11 m), Sabău 49, Brisc 84,

C. roşu: Pantiş I. (Liberty) în min. 26 pentru cumul

 

Voinţa Ciumeghiu - Izvorul Cociuba Mare    3-4

Marcatori: Şipoş 20, 57, Lasco 43,  - Laslău 37, Ianc 59, 75, Tuderici 67

 

 

Clasament Seria 2

1

Victoria Tulca

2

2

0

0

15-1

6

2

Unirea Roşia

2

2

0

0

10-1

6

3

Unirea Livada

2

2

0

0

9-4

6

4

Izvorul Cociuba Mare

2

2

0

0

6-4

6

5

Zorile Buntesti

2

1

1

0

7-1

4

6

Gloria Căbeşti

2

1

1

0

5-1

4

7

Dacia Gepiu

2

1

1

0

4-3

4

8

AS Padișul Bihorul Gurani

2

1

1

0

2-1

4

9

Biharea Vaşcău

2

1

0

1

6-2

3

10

Vulturul Dobreşti

2

0

1

1

2-7

1

11

Asociaţia Sportivă Cefa

2

0

1

1

3-10

1

12

CF Liberty Oradea

2

0

0

2

3-7

0

13

Viitorul Tărian

2

0

0

2

2-6

0

14

Inter Crişul Batăr

2

0

0

2

0-6

0

15

Voinţa Cheresig

2

0

0

2

2-10

0

16

Voinţa Ciumeghiu

2

0

0

2

3-15

0

 

Etapa viitoare (5-6 septembrie):

 Voinţa Ciumeghiu - Viitorul Tărian

 Victoria Tulca - Asociaţia Sportivă Cef

 Dacia Gepiu - Inter Crişul Batăr

 Unirea Roşia - Vulturul Dobreşti

 Gloria Căbeşti - AS Padișul Bihorul Gurani

 Biharea Vaşcău - Voinţa Cheresig

 Zorile Buntesti - CF Liberty Oradea

 Unirea Livada - Izvorul Cociuba Mare

Categorie: Sport | Vizualizări: 165 | Adăugat de: mcteo | Rating: 4.0/1
Total comentarii : 0
avatar