Acasă » 2015 » Octombrie » 26 » Fotbal judetean
6:32 PM
Fotbal judetean

Liga a 4-a

Unirea Valea lui Mihai - CS Diosig Bihardioszeg    3-4

Marcatori: Dobondi 35, Dumiter 40, Gego 65 – Vaida 6, Hodișan 26, E. Popa 74, 81

Juniori: 11-0

 

CSC Crişul Sântandrei - FC Hidişelul de Sus    1-4

Marcatori: Ban 7 (11 m) – Agiurgioaiei 1, 45+1, Bundea 3, D. Cuc 44,

Juniori: 3-1

 

Viitorul Marghita - Viitorul Borş    1-0

Marcatori: Miclean 90+1

C. roșu: Ienciu (Borș) în min. 80 pentru cumul

Juniori: 5-3

 

CS Mădăras - CSO Ştei    1-2

Marcatori: Broza 38 – Gavriș 56, Jurcă 90+3

Juniori: 1-4

 

Victoria Avram Iancu - Crişul Aleşd    0-3

Marcatori: Varga D. 79, Cătană 87, Mureșan D. 90

C. roșu: Ciucla (Victoria) în min. 76 pentru cumul

Juniori: 1-0

 

CF Bihorul Beius - CSM Olimpia Salonta    4-0

Marcatori: Mihoc 4, D. Toma 44, 53, Mîndru 90+1

Juniori: 5-0

 

FC Universitatea Oradea - Locadin Ţeţchea   5-0

Marcatori: C. Filip 29, 32, Milian 36, M. Pop 42, Ilieș 63

Juniori: 28-0

CLASAMENT

1 CS Diosig Bihardioszeg 8 7 0 1 43-13 21p +9
2 CSC Crişul Sântandrei 9 7 0 2 30-14 21p +3
3 FC Hidişelul de Sus 8 6 2 0 37-7 20p +8
4 CF Bihorul Beius 10 6 1 3 28-12 19p +4
5 CSO Ştei 9 6 1 2 20-13 19p +7
6 Unirea Valea lui Mihai 9 5 1 3 23-17 16p +1
7 CS Mădăras 8 5 0 3 22-11 15p 0
8 FC Universitatea Oradea 9 4 1 4 15-23 13p -2
9 CSM Olimpia Salonta 8 3 1 4 17-19 10p +1
10 Viitorul Marghita 9 3 0 6 17-20 9p -6
11 Viitorul Borş 8 2 1 5 14-17 7p -5
12 Locadin Ţeţchea 9 2 0 7 12-41 6p -3
13 Crişul Aleşd 8 1 0 7 7-21 0p -6
14 Victoria Avram Iancu 10 0 0 10 6-63 0p -15

 

CLASAMENT JUNIORI

1 CF Bihorul Beius 10 10 0 0 97-1 30p +15
2 FC Universitatea Oradea 9 9 0 0 92-6 27p +12
3 CSO Ştei 9 7 0 2 41-9 21p +9
4 Unirea Valea lui Mihai 9 6 2 1 35-14 20p +5
5 CSC Crişul Sântandrei 9 5 1 3 28-21 16p -2
6 FC Hidişelul de Sus 8 4 1 3 42-24 13p +1
7 CSM Olimpia Salonta 8 4 0 4 42-26 12p +3
8 Viitorul Marghita 9 3 2 4 33-35 11p -4
9 CS Mădăras 8 3 0 5 20-33 9p -6
10 CS Diosig Bihardioszeg 8 3 0 5 23-53 9p -3
11 Viitorul Borş 8 2 0 6 18-28 6p -6
12 Locadin Ţeţchea 9 1 0 8 14-108 3p -6
13 Crişul Aleşd 8 0 0 8 1-70 0p -9
14 Victoria Avram Iancu 10 1 0 9 5-63 -3p -12

 

Etapa a 11-a

CS Diosig Bihardioszeg - CSC Crişul Sântandrei   

FC Hidişelul de Sus - Viitorul Marghita    

Viitorul Borş - CS Mădăras   

CSO Ştei - FC Universitatea Oradea   

Crişul Aleşd - Unirea Valea lui Mihai   

CSM Olimpia Salonta - Victoria Avram Iancu   

CSU Partium Oradea - CF Bihorul Beius   

Locadin Ţeţchea - FC Bihor II Oradea

 

Liga a 5-a, etapa a 10-a

Seria 1

Voinţa Suplac - Frontiera Oradea    3-1

Marcatori: Pușcaș 7, Chirilă 62, 65 - Fărcuț 59

 

Inter Aştileu - CSC Sânmartin    2-5

Marcatori: M. Marian 20, 62, Bala 45, 82, S. Ciocan 71 - Moț 33, Olar 43

 

Sageata Brusturi - CSC FC Paleu    0-6

Marcatori: Berindei 54, 56, 72, B. Abrudan 70, 79, Laszlo 90

 

CS 2 Osorhei - Toldy Sannicolau de Munte    4-1

Marcatori: P. Suciu 17, 79, 88, Goarză 28 – Kereszturi 6

 

Minerul Şuncuiuş - CS Săcueni    1-2

Marcatori: A. Suciu 89 – Matyi 72, Boros 87

C. roșii: P. Toderaș (min. 67) injurii la arbitru, respectiv Gajgo (min. 69) oprirea unei situatii iminente de gol

 

Foresta Tileagd - Cetatea Biharia    2-3

Marcatori: Gyuro 70, Iancu 90+2 – Bota 25, Gal 40, Csapo 58

 

LPS Bihorul - AC Bihorul Lugas    1-1

Marcatori: D. Șerban 36 – Gal 60

 

Unirea Bratca - Asociația Sportivă Vadu Crișului    1-2

Marcatori: C. Vereș 90 – Câmpan 14, 20

 

CLASAMENT

1 CSC FC Paleu 10 9 1 0 50-8 28p +13
2 CS 2 Osorhei 10 9 1 0 35-9 28p +10
3 Cetatea Biharia 10 8 1 1 42-9 25p +13
4 Voinţa Suplac 10 6 4 0 29-12 22p +4
5 CS Săcueni 10 5 3 2 21-13 18p +6
6 AC Bihorul Lugas 10 5 2 3 15-19 17p +5
7 CSC Sânmartin 10 5 1 4 29-23 16p +1
8 Frontiera Oradea 10 4 1 5 26-22 13p -2
9 Toldy Sannicolau de Munte 10 4 1 5 17-23 13p -2
10 Sageata Brusturi 10 3 1 6 16-30 10p -8
11 LPS Bihorul 10 2 3 5 19-28 9p -6
12 Asociația Sportivă Vadu Crișului 10 2 3 5 17-26 9p -3
13 Foresta Tileagd 10 2 2 6 19-25 8p -7
14 Inter Aştileu 10 2 0 8 15-40 6p -12
15 Unirea Bratca 10 2 0 8 16-42 6p -9
16 Minerul Şuncuiuş 10 0 0 10 12-49 0p -15

Etapa a 11-a 

Frontiera Oradea - Inter Aştileu   

CSC Sânmartin - Sageata Brusturi   

CSC FC Paleu - CS 2 Osorhei   

Toldy Sannicolau de Munte - Unirea Bratca   

CS Săcueni - Voinţa Suplac   

Cetatea Biharia - Minerul Şuncuiuş   

AC Bihorul Lugas - Foresta Tileagd   

Asociația Sportivă Vadu Crișului - LPS Bihorul

 

Seria a 2-a

Unirea Livada - Victoria Tulca    5-1

Marcatori: Beudean 29, O. Varodi 31, 47, 54, S. Suciu 48 - Leuce 6

 

Zorile Buntesti - Dacia Gepiu    5-1

Marcatori: D. Diniș 11, 15, 47, I. Popa 21, Dereș 82 – B. Avram 51

 

Biharea Vaşcău - Unirea Roşia    2-2

Marcatori: A. Sabău 67, Ienciu 89 - Copăcean 6, V. Burescu 9

 

Gloria Căbeşti - Voinţa Ciumeghiu    4-2

Marcatori: Țiboc 2, Sârb 14, Briscan 40, Nistor 77 – Lasco 9, Briscan 67 (autogol)

 

CF Liberty Oradea - Asociaţia Sportivă Cefa    2-1

Marcatori: G. Rada 29, S. Rada 44 – Țeca 27

C. roșu: F. Ștefan (Liberty) în min. 61 pentru lovirea unui adversary

 

Voinţa Cheresig - Inter Crişul Batăr    2-2

Marcatori: Buzlea 63, Danciu 90 - Pomană 61, Pârvu 74

 

AS Padișul Bihorul Gurani - Vulturul Dobreşti    3-0

Marcatori: Hulber 33, A. blaga 55 (11 m), 56

C. roșu: S. Dume (Vulturul) in min. 65 pentru cumul

 

Izvorul Cociuba Mare - Viitorul Tărian nu s-a disputat deoarece echipa Viitorul Tărian s-a retras din campionat.

CLASAMENT

1 Unirea Livada 10 9 1 0 46-15 28p +10
2 AS Padișul Bihorul Gurani 9 7 1 1 27-8 22p +7
3 Victoria Tulca 9 7 0 2 33-13 21p +6
4 Unirea Roşia 10 5 4 1 28-12 19p +4
5 Biharea Vaşcău 10 5 2 3 27-14 17p -1
6 Zorile Buntesti 10 5 2 3 26-20 17p -1
7 Gloria Căbeşti 10 5 2 3 19-14 17p -1
8 CF Liberty Oradea 9 4 1 4 17-20 13p -2
9 Izvorul Cociuba Mare 9 3 0 6 14-23 9p -3
10 Dacia Gepiu 9 2 2 5 18-24 8p -4
11 Inter Crişul Batăr 9 1 3 5 9-21 6p -6
12 Voinţa Cheresig 9 1 3 5 11-28 6p -6
13 Asociaţia Sportivă Cefa 9 1 2 6 11-25 5p -4
14 Voinţa Ciumeghiu 9 1 1 7 12-39 4p -8
15 Vulturul Dobreşti 9 1 2 6 5-27 2p -4

Etapa a 11-a

Victoria Tulca - Zorile Buntesti   

Dacia Gepiu - Biharea Vaşcău   

Unirea Roşia - Gloria Căbeşti   

Voinţa Ciumeghiu - AS Padișul Bihorul Gurani   

Viitorul Tărian - Unirea Livada   

Asociaţia Sportivă Cefa - Izvorul Cociuba Mare   

Inter Crişul Batăr - CF Liberty Oradea   

Vulturul Dobreşti - Voinţa Cheresig

Categorie: Sport | Vizualizări: 154 | Adăugat de: mcteo | Tag-uri: fotbal, liga 4, judet, rezultate, bihor, liga 5, etapa, Clasament | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar
Adresa
Beius
Romania
Long Community, Budureasa



+0766 754 790 beiuseanul@gmail.com
Harta
sample map