Acasă » 2015 » Noiembrie » 23 » Fotbal judetean - rezultate
2:17 PM
Fotbal judetean - rezultate

Rezultate etapa 14

Liga a 4-a

FC Hidişelul de Sus - CSO Ştei    1-0

Marcatori: Z. Bundea 37

Juniori: 4-0

 

Viitorul Borş - CS Diosig Bihardioszeg    1-4

Marcatori: Varizt 10 – Hodișan 22, E. Popa 28, 61, D. Jurca 38

Juniori: 2-2

 

CS Mădăras - Crişul Aleşd    9-1

Marcatori: Abrudan 3, 17, Groza 5, 23, 41, 85, Pereț 34, Cr. Jurcuț 79, Pușcaș 86 - Secară 25

Juniori: 10-5

 

Viitorul Marghita - CSM Olimpia Salonta    1-1

Marcatori: Bencic 28 – Coțunescu 69

Juniori: 0-4

 

Unirea Valea lui Mihai - Locadin Ţeţchea    9-2

Marcatori: Gego 21, 26, 31, 65, Dumiter 40, 52, Dobondi 42, 49, Vadkerti 78 – Cr. Butuc 59, Varga 81

Juniori: 10-1

 

Victoria Avram Iancu - FC Universitatea Oradea    2-3

Marcatori: C. Chișe 2, M. Bene 75 – Neaga 29 (11 m), 68, Ilieș 59

C. roșu: Beli C. (Victoria) în min. 89 pentru cumul

Juniori: 0-7

 

CF Bihorul Beius și CSC Crişul Sântandrei au stat.

 

Clasament

1

CS Diosig Bihardioszeg

12

11

0

1

54-16

33p

+15

2

FC Hidişelul de Sus

12

8

3

1

46-12

27p

+6

3

CSC Crişul Sântandrei

12

9

0

3

43-18

27p

+6

4

CF Bihorul Beius

12

8

1

3

40-12

25p

+7

5

Unirea Valea lui Mihai

12

8

1

3

40-22

25p

+4

6

CS Mădăras

12

8

0

4

35-15

24p

+3

7

CSO Ştei

12

7

2

3

21-14

23p

+8

8

FC Universitatea Oradea

12

5

2

5

18-26

17p

-1

9

CSM Olimpia Salonta

12

4

2

6

24-33

14p

-1

10

Viitorul Marghita

13

4

1

8

19-26

13p

-8

11

Locadin Ţeţchea

12

3

0

9

22-64

9p

-3

12

Viitorul Borş

12

2

2

8

19-28

8p

-13

13

Crişul Aleşd

12

1

0

11

9-39

0p

-12

14

Victoria Avram Iancu

13

0

0

13

12-77

0p

-18

Clasament juniori

1

CF Bihorul Beius

12

12

0

0

109-2

36p

+18

2

FC Universitatea Oradea

12

11

0

1

103-12

33p

+15

3

Unirea Valea lui Mihai

12

9

2

1

59-16

29p

+8

4

FC Hidişelul de Sus

12

8

1

3

57-27

25p

+4

5

CSC Crişul Sântandrei

12

8

1

3

43-23

25p

+4

6

CSO Ştei

12

8

0

4

45-17

24p

+9

7

CSM Olimpia Salonta

12

5

1

6

50-34

16p

+1

8

CS Mădăras

12

5

0

7

37-53

15p

-6

9

CS Diosig Bihardioszeg

12

4

1

7

33-70

13p

-5

10

Viitorul Marghita

13

3

3

7

39-48

12p

-9

11

Viitorul Borş

12

3

1

8

30-38

10p

-11

12

Locadin Ţeţchea

12

1

0

11

15-132

3p

-9

13

Victoria Avram Iancu

13

2

1

10

14-73

1p

-11

14

Crişul Aleşd

12

0

1

11

9-98

1p

-14

 

 

Etapa a 15-a (28/29-11-2015)

CS Diosig Bihardioszeg - FC Hidişelul de Sus   

Crişul Aleşd - Viitorul Borş   

CSM Olimpia Salonta - CS Mădăras   

CSU Partium Oradea - Viitorul Marghita   

Locadin Ţeţchea - CSC Crişul Sântandrei   

FC Universitatea Oradea - Unirea Valea lui Mihai   

FC Bihor II Oradea - Victoria Avram Iancu   

CSO Ştei - CF Bihorul Beius.

 

 

Liga a 5-a

Seria 1

CSC Sânmartin - Toldy Sannicolau de Munte    4-1

Marcatori: Șandru 16, Lupașcu 38, 45+1, Galea 89 – Kereszturi 6

C. roșu: Sarkadi (Toldy) în min. 45 pentru injurii

 

CSC FC Paleu - Frontiera Oradea    6-0

Marcatori: Laszlo Z. 30, 77, Drimba 40, Krizsan 54, Bodnar  64, Roxin 83

 

CS 2 Osorhei - CS Săcueni    8-0

Marcatori: Praja 12, 59, Boka 32, Buz 40, Cora 61, Chiș 85, 87, Ilisie 89

C. roșu: Deak (Săcueni) în min. 45 pentru injurii la arbitru

 

Sageata Brusturi - Cetatea Biharia    1-6

Marcatori: A. Magui 77 - Gergely 18, 72, Kulcsar 42, 49, Rește 51, Keri 60

 

Inter Aştileu - AC Bihorul Lugas    2-3

Marcatori: Olar 17, 73 – Bulboacă 25, T. Maghiar 27, I. Varga 60

 

Voinţa Suplac - Asociația Sportivă Vadu Crișului    4-0

Marcatori: Biț 1, Vasoc 27, Oltean 87, Purcar 90+2

 

Minerul Şuncuiuş - Unirea Bratca    3-3

Marcatori: Dungău 13, S. Brândaș 40, P. Toeraș 61 (11 m) – Vereș 42, M. Bela 56, I. Bot 67 (11 m)

C.roșu: Pădurețu (Bratca( în min. 73 pentru cumul

 

Foresta Tileagd - LPS Bihorul    11-2

Marcatori: Gyuro 14, 15, 34, 41, 88, S. Popa 21, Ficuț V. 48, 58, Bacso 66, Lazăr 74, Balog 86 (11 m) – Marc 39 (11 m), Tătar 69

 

Clasament

1

Cetatea Biharia

14

12

1

1

68-12

37p

+19

2

CS 2 Osorhei

14

12

1

1

47-12

37p

+13

3

CSC FC Paleu

14

11

1

2

58-11

34p

+10

4

CS Săcueni

14

8

3

3

29-24

27p

+9

5

AC Bihorul Lugas

14

8

2

4

26-29

26p

+8

6

Voinţa Suplac

14

7

4

3

39-21

25p

+1

7

CSC Sânmartin

14

8

1

5

38-25

25p

+1

8

Toldy Sannicolau de Munte

14

7

1

6

33-29

22p

+1

9

Frontiera Oradea

14

6

1

7

36-35

19p

-2

10

Foresta Tileagd

14

5

2

7

42-33

17p

-4

11

Aso Sportivă Vadu Crișului

14

4

3

7

21-35

15p

-3

12

LPS Bihorul

14

3

3

8

25-47

12p

-6

13

Sageata Brusturi

14

3

1

10

18-47

10p

-14

14

Unirea Bratca

14

2

1

11

23-62

7p

-11

15

Inter Aştileu

14

2

0

12

23-60

6p

-18

16

Minerul Şuncuiuş

14

1

1

12

17-61

4p

-17

 

 

Etapa a 15-a (28/29-11-2015) 

Frontiera Oradea - CSC Sânmartin   

CS Săcueni - CSC FC Paleu   

Cetatea Biharia - CS 2 Osorhei   

AC Bihorul Lugas - Sageata Brusturi   

Asociația Sportivă Vadu Crișului - Inter Aştileu   

Unirea Bratca - Voinţa Suplac   

LPS Bihorul - Minerul Şuncuiuş   

Toldy Sannicolau de Munte - Foresta Tileagd

 

Seria a 2-a

Dacia Gepiu - Voinţa Ciumeghiu    5-0

Marcatori: R. Țârle 23, 37, B. Avram 54, E. Faur 75, Leaho 88

 

Unirea Roşia - Victoria Tulca    8-4

Marcatori: Bolha 8, Horaniț 27, Ușvat 62, Moțiu 64, Hahău 67, Patronea 69, Cabău 83, 89 - Demian 41, Leuce 44, 57, Dumitrescu 76

C. roșu: Buș M. (Tulca) în min. 86 pentru cumul

 

Biharea Vaşcău - Asociaţia Sportivă Cefa    7-0

Marcatori: Bulzan 1, A. Sabău 4, Lazea 39, Monea 44, 67, M. Sabău 82, Teaha 87

 

Unirea Livada - Vulturul Dobreşti    5-1

Marcatori: Creț 51, O. Varodi 58, Maxim 61, 88, Copos 66 – Sânza 55

 

Izvorul Cociuba Mare - AS Padișul Bihorul Gurani    1-5

Marcatori: Matei 83 – Raț 13, 68, 84, Blaga 18, Tomuțiu 76

 

CF Liberty Oradea - Voinţa Cheresig    4-0

Marcatori: Hora 34, Burda 37, Șora 61, Rada G. 78

Zorile Buntesti - Inter Crişul Batăr    - jocul nu s-a disputat deoarece echipa oaspete nu a ajuns la meci din cauza unei defectiuni a mijlocului de transport

 

Gloria Căbeşti a stat.

 

Clasament

1

Unirea Livada

13

12

1

0

60-18

37p

+13

2

AS Padișul Bihorul Gurani

13

11

1

1

40-11

34p

+16

3

Unirea Roşia

14

8

4

2

50-20

28p

+4

4

Biharea Vaşcău

12

7

2

3

36-15

23p

+2

5

Victoria Tulca

12

7

1

4

37-25

22p

+1

6

Zorile Buntesti

12

6

3

3

30-20

21p

+3

7

CF Liberty Oradea

13

6

1

6

29-26

19p

-2

8

Gloria Căbeşti

13

5

3

5

20-17

18p

-3

9

Dacia Gepiu

13

5

2

6

28-28

17p

-4

10

Izvorul Cociuba Mare

13

4

0

9

19-32

12p

-6

11

Inter Crişul Batăr

12

2

3

7

12-26

9p

-9

12

Asociaţia Sportivă Cefa

13

2

3

8

15-39

9p

-6

13

Vulturul Dobreşti

13

3

2

8

10-41

8p

-4

14

Voinţa Ciumeghiu

13

2

1

10

16-60

7p

-11

15

Voinţa Cheresig

13

1

3

9

12-36

6p

-9

 

 

Etapa a 15-a (28/29-11-2015)

Victoria Tulca - Dacia Gepiu   

Viitorul Tărian - Unirea Roşia   

Asociaţia Sportivă Cefa - Gloria Căbeşti   

Inter Crişul Batăr - Biharea Vaşcău   

Vulturul Dobreşti - Zorile Buntesti   

AS Padișul Bihorul Gurani - Unirea Livada   

Voinţa Cheresig - Izvorul Cociuba Mare   

Voinţa Ciumeghiu - CF Liberty Oradea.

(Sursa: comunicat ajf bihor)

Categorie: Sport | Vizualizări: 165 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar