Acasă » 2015 » Septembrie » 7 » Fotbal judetean - Rezultate etapa a 3-a
4:55 PM
Fotbal judetean - Rezultate etapa a 3-a

Liga a 4-a, etapa a 3-a

 

CSO Ştei - Crişul Aleşd    2-1, meci întrerupt în min. 87, după ce oaspeții au părăsit terenul de joc.

Marcatori: Haica 50, 58 – Chiș 24

C. roșii: Mureșan (min. 81) și Biber (min. 85) ambii de la Aleșd pentru cumul de cartonașe galbene

Juniori: 12-0

 

CS Diosig Bihardioszeg - CSM Olimpia Salonta    6-1

Marcatori: Onița 15, 54, Cr. Jurca 32, Hodișan 77, Ciorba 86, Gado 90 – Țirban 23

Juniori: 1-4

 

FC Hidişelul de Sus - CSU Partium Oradea    15-0

Marcatori: Agiurgioaiei 15, 33, 53, Bundea 18, 42, I. Vlad 25, Sfârlea 29, 70, D. Cuc 31, 37, 40, 52, 62, 75, Iova 86

Juniori: 3-0

 

Viitorul Borş - Locadin Ţeţchea    2-4

Marcatori: Lascu 9, Moisa 89 – M. Madar 40, 42, 45, Cr. Butuc 68

Juniori: 5-0

 

CS Mădăras - FC Universitatea Oradea    3-0

Marcatori: Bițiș 24 (11 m), 70 (11 m), Moise 51

C. roșu: Giura C. (FCU) in min. 66 pentru cumul

Juniori: 1-5

 

CSC Crişul Sântandrei - CF Bihorul Beius    1-4

Marcatori: Morna 57 – D. Toma 11, 88, Mureșan 62, 87

Juniori: 1-11

 

Unirea Valea lui Mihai - Victoria Avram Iancu    6-1

Marcatori: Gabor 11, Gego 29, 38, 66, Crișan R. 40, Dobondi 80 - Avram 77

Juniori: 10-0

 

Viitorul Marghita - FC Bihor II Oradea, meci neprogramat deoarece echipa FC Bihor II s-a retras din campionat.

 

Etapa viitoare (12/13-09-2015)

CSM Olimpia Salonta - Crişul Aleşd   

CSU Partium Oradea - CS Diosig Bihardioszeg   

Locadin Ţeţchea - FC Hidişelul de Sus   

FC Universitatea Oradea - Viitorul Borş   

FC Bihor II Oradea - CS Mădăras   

CF Bihorul Beius - Viitorul Marghita   

Victoria Avram Iancu - CSC Crişul Sântandrei   

Unirea Valea lui Mihai - CSO Ştei.

 

 

Clasament seniori

 

1

FC Hidişelul de Sus

3

3

0

0

26-0

9p

+3

2

CS Diosig Bihardioszeg

3

3

0

0

17-3

9p

+3

3

CS Mădăras

3

3

0

0

15-2

9p

+3

4

Viitorul Borş

3

2

0

1

25-6

6p

0

5

CF Bihorul Beius

3

2

0

1

12-4

6p

+3

6

Unirea Valea lui Mihai

2

2

0

0

9-3

6p

+3

7

CSC Crişul Sântandrei

3

2

0

1

7-4

6p

0

8

Viitorul Marghita

2

1

0

1

4-1

3p

0

9

CSO Ştei

2

1

0

1

7-7

3p

0

10

Locadin Ţeţchea

3

1

0

2

5-9

3p

0

11

FC Universitatea Oradea

3

1

0

2

1-8

3p

0

12

FC Bihor II Oradea

1

0

0

1

0-1

0p

-3

13

Crişul Aleşd

2

0

0

2

1-10

0p

-3

14

CSM Olimpia Salonta

3

0

0

3

3-14

0p

-3

15

Victoria Avram Iancu

3

0

0

3

1-18

0p

-3

16

CSU Partium Oradea

3

0

0

3

1-44

0p

-3

 

Juniori

 

1

CSO Ştei

3

3

0

0

25-2

9p

+3

2

FC Hidişelul de Sus

3

3

0

0

20-2

9p

+3

3

FC Universitatea Oradea

3

3

0

0

18-1

9p

+6

4

CF Bihorul Beius

2

2

0

0

22-0

6p

+3

5

CS Mădăras

3

2

0

1

16-10

6p

0

6

Viitorul Marghita

2

1

0

1

20-10

3p

0

7

Unirea Valea lui Mihai

2

1

0

1

10-8

3p

0

8

Viitorul Borş

2

1

0

1

6-4

3p

0

9

CSC Crişul Sântandrei

2

1

0

1

4-3

3p

0

10

CS Diosig Bihardioszeg

2

1

0

1

7-7

3p

0

11

CSM Olimpia Salonta

2

1

0

1

6-7

3p

0

12

FC Bihor II Oradea

1

0

0

1

0-4

0p

-3

13

CSU Partium Oradea

3

0

0

3

2-14

0p

-3

14

Locadin Ţeţchea

2

0

0

2

3-27

0p

-3

15

Victoria Avram Iancu

3

0

0

3

1-30

0p

-3

16

Crişul Aleşd

3

0

0

3

0-31

0p

-3

 

 

Liga a 5-a

Seria 1

Toldy Sannicolau de Munte - CS Săcueni    4-2

 

Frontiera Oradea - Cetatea Biharia    2-4

Marcatori: T. Cheregi 75, Bota 87 - Feri 13, 20, Gergely 64, 90+2

 

CSC Sânmartin - AC Bihorul Lugas    1-2

Marcatori: Drinc 65 (11 m) – Gal 70, Bulboacă 75 (11 m)

 

CSC FC Paleu - Asociația Sportivă Vadu Crișului    3-0

Marcatori: Lele 55, 89, Lengyel 77

 

CS 2 Osorhei - Unirea Bratca    7-2

Marcatori: Cr. Bot 24, 43, 77, Duma 36, Geoarză 60 (11 m), P. Suciu 69, Kanalas 81 - M. Bela 18, 67

 

Sageata Brusturi - LPS Bihorul    1-1

Marcatori: Gug I. 62 - Sipos 47

 

Inter Aştileu - Foresta Tileagd    4-6

Marcatori: Filip A. 3 9autogol), Olar 16, 75, Costea 90+2 – Lazăr 8, 48, 78, Gyuro 29, 86, Tripon 43,

C. roșii: Iancu (min. 75) și Mladin E. (min. 82) ambii de la Foresta pentru cumul de cartonase galbene

Voinţa Suplac - Minerul Şuncuiuş    3-2

Marcatori: Punkosd 23, Chirilă 37, 60 - A. Suciu 15, Iancu 55

 

Etapa a 4-a (12/13-09-2015)

Cetatea Biharia - CS Săcueni   

AC Bihorul Lugas - Frontiera Oradea   

Asociația Sportivă Vadu Crișului - CSC Sânmartin   

Unirea Bratca - CSC FC Paleu   

LPS Bihorul - CS 2 Osorhei   

Foresta Tileagd - Sageata Brusturi   

Minerul Şuncuiuş - Inter Aştileu   

Voinţa Suplac - Toldy Sannicolau de Munte

 

Clasament

 

1

CS 2 Osorhei

3

3

0

0

11-3

9p

+3

2

CSC FC Paleu

3

3

0

0

6-1

9p

+3

3

Foresta Tileagd

3

2

1

0

11-7

7p

+4

4

Cetatea Biharia

3

2

0

1

9-3

6p

+3

5

Unirea Bratca

3

2

0

1

9-9

6p

+3

6

Toldy Sannicolau de Munte

3

2

0

1

6-7

6p

0

7

LPS Bihorul

3

1

2

0

8-3

5p

+2

8

Voinţa Suplac

3

1

2

0

7-6

5p

-1

9

Sageata Brusturi

3

1

1

1

4-5

4p

-2

10

Frontiera Oradea

3

1

0

2

8-7

3p

-3

11

CS Săcueni

3

1

0

2

6-8

3p

0

12

AC Bihorul Lugas

3

1

0

2

3-5

3p

0

13

CSC Sânmartin

3

1

0

2

3-8

3p

-3

14

Minerul Şuncuiuş

3

0

0

3

3-7

0p

-3

15

Asociația Sportivă Vadu Crișului

3

0

0

3

3-8

0p

-3

 

 

Seria a 2-a

Voinţa Ciumeghiu - Viitorul Tărian    5-2

Marcatori: Lasco 21, Sipos 27, Ratiu 30, 31, S. Rad 73 – Bojani 53, 54

 

Victoria Tulca - Asociaţia Sportivă Cefa    4-1

Marcatori: Leuce 4, 60, Fekete Fl. 35, Petran 40 – Mihiș 13

C. roșu: Bradea C. (Cefa) in min. 90+2 pentru cumul

 

Dacia Gepiu - Inter Crişul Batăr    3-0

Marcatori: Avram 5, 29, C. Marincean 89

 

Unirea Roşia - Vulturul Dobreşti    0-1

Marcatori: Tudor Vl. 10

Meciul a fost intrerupt in min. 31, după ce patru jucători ai formației oaspete (Tudor Vlad, Tudor Călin, Dume Sergiu, Dume Dan) au fost eliminați, iar echipa din Dobrești s-a retras de pe teren.

 

Gloria Căbeşti - AS Padișul Bihorul Gurani    3-2

 

Biharea Vaşcău - Voinţa Cheresig    5-0

Marcatori: Bulcău 6, 35, Monea 25, 32, A. Sabău 44

 

Zorile Buntesti - CF Liberty Oradea    3-2

Marcatori: Dereș 37, Diniș 70, 85 - Rada 7, F. Ștefan 55

C. roșu: Burda (Liberty) în min. 73 pentru cumul

 

Unirea Livada - Izvorul Cociuba Mare    3-1

Marcatori: Maxim 45, Brisc 80, Sturz 83 (autogol)

 

 

Clasament

1

Victoria Tulca

3

3

0

0

19-2

9p

+3

2

Unirea Livada

3

3

0

0

12-5

9p

+3

3

Zorile Buntesti

3

2

1

0

10-3

7p

+1

4

Gloria Căbeşti

3

2

1

0

8-3

7p

+1

5

Dacia Gepiu

3

2

1

0

7-3

7p

+1

6

Biharea Vaşcău

3

2

0

1

11-2

6p

0

7

Unirea Roşia

2

2

0

0

10-1

6p

+3

8

Izvorul Cociuba Mare

3

2

0

1

7-7

6p

+3

9

AS Padișul Bihorul Gurani

3

1

1

1

4-4

4p

+1

10

Voinţa Ciumeghiu

3

1

0

2

8-17

3p

-3

11

Vulturul Dobreşti

2

0

1

1

2-7

1p

-2

12

Asociaţia Sportivă Cefa

3

0

1

2

4-14

1p

-2

13

CF Liberty Oradea

3

0

0

3

5-10

0p

-3

14

Viitorul Tărian

3

0

0

3

4-11

0p

-3

15

Inter Crişul Batăr

3

0

0

3

0-9

0p

-3

16

Voinţa Cheresig

3

0

0

3

2-15

0p

-3

 

Etapa a 4 - a (12/13-09-2015)

Asociaţia Sportivă Cefa - Viitorul Tărian   

Inter Crişul Batăr - Victoria Tulca    

Vulturul Dobreşti - Dacia Gepiu   

AS Padișul Bihorul Gurani - Unirea Roşia   

Voinţa Cheresig - Gloria Căbeşti   

CF Liberty Oradea - Biharea Vaşcău   

Izvorul Cociuba Mare - Zorile Buntesti   

Unirea Livada - Voinţa Ciumeghiu

Categorie: Sport | Vizualizări: 181 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar