Acasă » 2015 » Septembrie » 21 » Fotbal judetean - Rezultate etapa a 5-a
1:45 PM
Fotbal judetean - Rezultate etapa a 5-a

Liga a 4-a, etapa a 5-a

CSO Ştei - CSM Olimpia Salonta    1-1

Marcatori: Petre Fl. 59 (autogol) – Cr. Țârlea 39

C. roșu: S. Pintea (Salonta) în min. 50 pentru cumul

Juniori: 3-1

 

CS Diosig Bihardioszeg - Locadin Ţeţchea    8-0

Marcatori: Gado 9, 62, Jurcă Cr. 23, 31, Hodișan 65, Ciorba 72, E. Popa 89, 90

Juniori: 10-2

 

FC Hidişelul de Sus - FC Universitatea Oradea    7-0

Marcatori: D. Cuc 8, Agiurgioaiei 21, 78, Sfârlea 30, I. Vlad 32, 88, Urbanovschi 90

C. roșu: Bulz (Universitate) în min 77 pentru oprirea unei situatii iminente de gol

Juniori: 3-6

 

CS Mădăras - CF Bihorul Beius    3-2

Marcatori: Bițiș 27, 78, Pușcaș 76 – Silaghi 18, Mândru 89

Juniori: 0-7

 

Viitorul Marghita - Victoria Avram Iancu    7-1

Marcatori: Miclean 5, 76, Șipoș 13, Varodi 31, Orbai 44, Forizs 64, Sabău 89 – Herman 76

Juniori: 4-2

 

CSC Crişul Sântandrei - Unirea Valea lui Mihai    2-1

Marcatori: T. Popa 16, Morna 52 – Sandor Kr. 71

Juniori: 2-3

 

 

Clasament seniori

1

CS Diosig Bihardioszeg

4

4

0

0

25-3

12p

+3

2

FC Hidişelul de Sus

4

4

0

0

23-3

12p

+6

3

CSO Ştei

5

3

1

1

13-9

10p

+1

4

CSC Crişul Sântandrei

4

3

0

1

17-7

9p

0

5

CF Bihorul Beius

5

3

0

2

17-7

9p

+3

6

CS Mădăras

3

3

0

0

9-3

9p

+3

7

Viitorul Marghita

4

2

0

2

11-5

6p

0

8

Unirea Valea lui Mihai

4

2

0

2

11-7

6p

0

9

Viitorul Borş

3

1

1

1

6-7

4p

-2

10

CSM Olimpia Salonta

5

1

1

3

5-15

4p

-2

11

FC Universitatea Oradea

5

1

1

3

2-16

4p

-2

12

Locadin Ţeţchea

5

1

0

4

8-22

3p

-3

13

Crişul Aleşd

4

0

0

4

1-14

0p

-3

14

Victoria Avram Iancu

5

0

0

5

4-34

0p

-6

 

Clasament juniori

1

CF Bihorul Beius

5

5

0

0

51-1

15p

+9

2

FC Univ Oradea

5

5

0

0

29-4

15p

+9

3

CSO Ştei

5

4

0

1

28-5

12p

+3

4

FC Hidişelul de Sus

4

3

0

1

31-12

9p

+3

5

CSM Olimpia Salonta

5

3

0

2

20-11

9p

+3

6

Unirea Valea lui Mihai

4

3

0

1

15-10

9p

+3

7

CS Diosig Bihardioszeg

4

2

0

2

18-13

6p

-3

8

Viitorul Marghita

4

2

0

2

24-23

6p

0

9

 Crişul Sântandrei

5

2

0

3

14-17

6p

-3

10

Viitorul Borş

3

1

0

2

8-9

3p

-3

11

CS Mădăras

3

1

0

2

8-15

3p

-3

12

FC Bihor II Oradea

1

0

0

1

0-4

0p

-3

13

Victoria Avram Iancu

5

0

0

5

3-41

0p

-6

14

Crişul Aleşd

4

0

0

4

0-40

0p

-3

15

Locadin Ţeţchea

5

0

0

5

9-53

0p

-6

 

 

Etapa a 6-a (26/27-09-2015)

FC Universitatea Oradea - CS Diosig Bihardioszeg   

CF Bihorul Beius - Viitorul Borş   

Victoria Avram Iancu - CS Mădăras  

Unirea Valea lui Mihai - Viitorul Marghita   

CSC Crişul Sântandrei - CSO Ştei  

Locadin Ţeţchea - Crişul Aleşd  

FC Hidişelul de Sus si CSM Olimpia Salonta stau.

 

 

 

Liga a 5-a, etapa a 5-a

Seria 1

Toldy Sannicolau de Munte - Cetatea Biharia    1-2

Marcatori:

 

CS Săcueni - AC Bihorul Lugas    1-1

Marcatori: Racz B. 83 – I. Varga 75

 

Frontiera Oradea - Asociația Sportivă Vadu Crișului    1-2

Marcatori: Bozsanyi 78 – Kiss G. 31, F. Madar 75

 

CSC Sânmartin - Unirea Bratca    5-0

Marcatori: Drinc 4, Marian 31, M. Iuhas 68, S. Galea 86, Lupașcu 90

 

CSC FC Paleu - LPS Bihorul    4-2

Marcatori: Lele 31, 53, 58, 61 – Coțea 39, 49

 

CS 2 Osorhei - Foresta Tileagd    2-0

Marcatori: Ilisie 51, 56

 

Sageata Brusturi - Minerul Şuncuiuş    7-2

Marcatori: Antal 10, 44, Rus 27, 35, Jurjac 76, 85, Codrean 84, - Bot 8, Gavriluț 21

 

Inter Aştileu - Voinţa Suplac    1-3

Marcatori: Olar 69 – Purcar 10, A. Chirilă 45+1, 79

C.roșii: Kovacs J (min. 73) pentru cumul, Fazakas (min. 68) pentru oprirea unei situații iminente de gol, ambii de la Suplac

 

Clasament

1

CS 2 Osorhei

5

5

0

0

17-4

15p

+6

2

CSC FC Paleu

5

5

0

0

17-4

15p

+6

3

Voinţa Suplac

5

3

2

0

13-7

11p

+2

4

Cetatea Biharia

5

3

1

1

11-4

10p

+4

5

Sageata Brusturi

5

3

1

1

14-9

10p

+1

6

Foresta Tileagd

5

2

1

2

13-12

7p

+1

7

CSC Sânmartin

5

2

1

2

10-10

7p

-2

8

AC Bihorul Lugas

5

2

1

2

5-6

7p

+1

9

Toldy Sannicolau de Munte

5

2

0

3

7-12

6p

-3

10

Unirea Bratca

5

2

0

3

10-21

6p

0

11

LPS Bihorul

5

1

2

2

11-11

5p

-1

12

CS Săcueni

5

1

2

2

7-9

5p

-1

13

As Sportivă Vadu Crișului

5

1

1

3

7-11

4p

-2

14

Frontiera Oradea

5

1

0

4

9-10

3p

-6

15

Inter Aştileu

5

1

0

4

9-20

3p

-6

16

Minerul Şuncuiuş

5

0

0

5

5-15

0p

-6

 

 

 

Etapa  a 6-a  (26/27-09-2015)

Unirea Bratca - Frontiera Oradea  

LPS Bihorul - CSC Sânmartin   

Foresta Tileagd - CSC FC Paleu  

Minerul Şuncuiuş - CS 2 Osorhei   

Voinţa Suplac - Sageata Brusturi   

Inter Aştileu - Toldy Sannicolau de Munte   

Asociația Sportivă Vadu Crișului - CS Săcueni   

AC Bihorul Lugas - Cetatea Biharia

 

 

 

Seria a 2-a

Voinţa Ciumeghiu - Asociaţia Sportivă Cefa    3-1

Marcatori: Rad S. 9, Lasco 53, Ciorba 58 – Oros 52

 

Viitorul Tărian - Inter Crişul Batăr    1-2

Marcatori: Fâșie 51 – Haș 5, Bachet 66

 

Victoria Tulca - Vulturul Dobreşti    5-0

Marcatori: Fekete Fl. 22, Petran 39, 41, Mateaș 53, Boițiu 60

 

Dacia Gepiu - AS Padișul Bihorul Gurani    2-3

Marcatori: R. Țârlea 30 (11 m), 37 (11 m) – Petriș 23, 46, Chisvasi 64

C. roșii: Țârlea R. (min. 39), Sfârlea M. (min. 91) ambii de la Dacia pentru cumul

 

Unirea Roşia - Voinţa Cheresig    4-0

Marcatori: V. Burescu 25, 68, Patronea 78, 80

 

Gloria Căbeşti - CF Liberty Oradea    0-1

Marcator -  Rada 8

 

Biharea Vaşcău - Izvorul Cociuba Mare    2-1

Marcatori: Bulcău 19, Mone 84 – Chiricheu 71

 

Zorile Buntesti - Unirea Livada    2-6

Marcatori: Dereș 63, Diniș 88 – Suciu S. 10, 19, Sabău 18, 77, Varodi O. 42, Creț 52

 

Clasament

1

Victoria Tulca

5

5

0

0

26-2

15p

+6

2

Unirea Livada

5

5

0

0

27-9

15p

+6

3

Unirea Roşia

5

4

0

1

17-5

12p

+3

4

Zorile Buntesti

5

3

1

1

16-11

10p

+1

5

Dacia Gepiu

5

3

1

1

11-6

10p

+1

6

AS Padișul Gurani

5

3

1

1

11-6

10p

+4

7

Biharea Vaşcău

5

3

0

2

13-5

9p

0

8

Gloria Căbeşti

5

2

1

2

9-7

7p

-2

9

CF Liberty Oradea

5

2

0

3

8-10

6p

0

10

Izvorul Cociuba Mare

5

2

0

3

10-13

6p

0

11

Voinţa Ciumeghiu

5

2

0

3

13-27

6p

-3

12

Viitorul Tărian

5

1

0

4

7-14

3p

-3

13

Inter Crişul Batăr

5

1

0

4

2-12

3p

-3

14

Voinţa Cheresig

5

1

0

4

5-20

3p

-3

15

Asociaţia Sportivă Cefa

5

0

1

4

6-19

1p

-5

16

Vulturul Dobreşti

5

0

1

4

2-17

1p

-5

 

 

Etapa a 6-a (26/27-09-2015)

AS Padișul Bihorul Gurani - Victoria Tulca  

Voinţa Cheresig - Dacia Gepiu 

CF Liberty Oradea - Unirea Roşia   

Izvorul Cociuba Mare - Gloria Căbeşti 

Unirea Livada - Biharea Vaşcău  

Zorile Buntesti - Voinţa Ciumeghiu  

Vulturul Dobreşti - Viitorul Tărian 

Inter Crişul Batăr - Asociaţia Sportivă Cefa.  

Categorie: Sport | Vizualizări: 188 | Adăugat de: mcteo | Tag-uri: fotbal, liga 4, marcatori, rezultate, bihor, liga 5, Clasament | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar