Acasă » 2015 » Septembrie » 28 » Fotbal judetean - rezultate Liga 4 si Liga 5
3:12 PM
Fotbal judetean - rezultate Liga 4 si Liga 5

Liga 4

Rezultate etapa 6

 

FC Universitatea Oradea - CS Diosig Bihardioszeg    6-2

Marcatori: Neaga 16, 57, 75, 79, 90, Rad 32 – Szeles 9, Selegian 78

C. roșu: Danciu (Universitatea) min. 8 pentru oprirea unei situații iminente gol

Juniori: 20-0

 

CF Bihorul Beius - Viitorul Borş    2-0

Marcatori: Miklo 11, D. Toma 70

C. roșu: Lascu (Viitorul) în min. 89 pentru cumul

Juniori: 6-0

 

Victoria Avram Iancu - CS Mădăras    1-4

Marcatori: M. Bene 56 – Briciu 11, Pușcaș 13, Moise 21, Groza 89

Juniori:

 

Unirea Valea lui Mihai - Viitorul Marghita    4-3

Marcatori: Lakatos 28, Gego 43, 60, Dumiter 75 - Forizs 20, Varodi 25, Șipoș 45+1

Juniori: 0-0

 

CSC Crişul Sântandrei - CSO Ştei    2-0

Marcatori: Găvrilaș 4, Matei R. 32 (11 m)

Juniori:

 

Locadin Ţeţchea - Crişul Aleşd    3-2

Marcatori: Cipău 4, Iaz 61, Cr. Butuc 70 – Secară 42, F. Madar 44

Cartonas roșu: Mureșan (Aleșd) in min. 64 pentru fault grosolan

Juniori: 4-1

 

Clasament

1

FC Hidişelul de Sus

4

4

0

0

23-3

12p

+6

2

CS Diosig Bihardioszeg

5

4

0

1

27-9

12p

+3

3

CSC Crişul Sântandrei

5

4

0

1

19-7

12p

0

4

CF Bihorul Beius

6

4

0

2

19-7

12p

+3

5

CS Mădăras

4

4

0

0

13-4

12p

+6

6

CSO Ştei

6

3

1

2

13-11

10p

+1

7

Unirea Valea lui Mihai

5

3

0

2

15-10

9p

0

8

FC Universitatea Oradea

6

2

1

3

8-18

7p

-2

9

Viitorul Marghita

5

2

0

3

14-9

6p

0

10

Locadin Ţeţchea

6

2

0

4

11-24

6p

-3

11

Viitorul Borş

4

1

1

2

6-9

4p

-2

12

CSM Olimpia Salonta

5

1

1

3

5-15

4p

-2

13

Crişul Aleşd

5

0

0

5

3-17

0p

-3

14

Victoria Avram Iancu

6

0

0

6

5-38

0p

-9

 

 

               

 

               

 

 

Clasament juniori

1

CF Bihorul Beius

6

6

0

0

57-1

18p

+9

2

FC Universitatea Oradea

6

6

0

0

49-4

18p

+9

3

CSO Ştei

6

4

0

2

28-6

12p

+3

4

Unirea Valea lui Mihai

5

3

1

1

15-10

10p

+1

5

FC Hidişelul de Sus

4

3

0

1

31-12

9p

+3

6

CSM Olimpia Salonta

5

3

0

2

20-11

9p

+3

7

Viitorul Marghita

5

2

1

2

24-23

7p

+1

8

CSC Crişul Sântandrei

5

2

0

3

11-17

6p

-6

9

CS Diosig Bihardioszeg

5

2

0

3

18-33

6p

-3

10

Viitorul Borş

4

1

0

3

8-15

3p

-3

11

CS Mădăras

4

1

0

3

9-17

3p

-3

12

Victoria Avram Iancu

6

1

0

5

5-42

3p

-6

13

Locadin Ţeţchea

6

1

0

5

13-54

3p

-6

14

Crişul Aleşd

5

0

0

5

1-44

0p

-3

 

 

 

 

Etapa a 7-a (03/4-10-2015)

CS Diosig Bihardioszeg - FC Bihor II Oradea   

FC Hidişelul de Sus - CF Bihorul Beius   

Viitorul Borş - Victoria Avram Iancu   

CS Mădăras - Unirea Valea lui Mihai   

Viitorul Marghita - CSC Crişul Sântandrei   

CSM Olimpia Salonta - Locadin Ţeţchea   

Crişul Aleşd - FC Universitatea Oradea   

CSO Ştei - CSU Partium Oradea   

 

 

Liga a 5-a etapa a 6-a

Seria 1

Unirea Bratca - Frontiera Oradea    2-4

Marcatori: Criste 10, S. manea 85 – Fărcuț 26, Coste C.33, Cheregi T. 55, 63

 

LPS Bihorul - CSC Sânmartin    3-2

Marcatori: Șandra 76, 82, Șerban 90+1 – Galea 23, M. Marian 77

C. roșii: Moza (LPS) min 47 pentru oprirea unei situații iminete de gol – O. Marian (CSC) min. 90+3 – cumul,

 

Foresta Tileagd - CSC FC Paleu    1-3

Marcatori: S. Popa 73 – Lele 39, Berindei 57, Mureșan 62

 

Minerul Şuncuiuş - CS 2 Osorhei    0-4

Marcatori: P. Suciu 59, Șvab 66 (autogol), Ilisie 76, Cr. Bot 90+1

 

Voinţa Suplac - Sageata Brusturi    6-0

Marcatori: Purcar 29, Chirilă 34, 56, 86, 90+2, Vasoc 50

C. roșii: Ușvat (81) pentru cumul de la Săgeata

 

Inter Aştileu - Toldy Sannicolau de Munte    0-1

Marcatori: Lukacs 90+3

 

Asociația Sportivă Vadu Crișului - CS Săcueni    2-2

Marcatori: Jolțe 39, Gavriluț 87 – Matyi 17, Koncz 51

 

AC Bihorul Lugas - Cetatea Biharia    1-7

Marcatori:

 

Clasament

1

CS 2 Osorhei

6

6

0

0

21-4

18p

+9

2

CSC FC Paleu

6

6

0

0

20-5

18p

+9

3

Voinţa Suplac

6

4

2

0

19-7

14p

+2

4

Cetatea Biharia

6

4

1

1

18-5

13p

+7

5

Sageata Brusturi

6

3

1

2

14-15

10p

+1

6

Toldy Sannicolau de Munte

6

3

0

3

8-12

9p

0

7

LPS Bihorul

6

2

2

2

14-13

8p

-1

8

Foresta Tileagd

6

2

1

3

14-15

7p

-2

9

CSC Sânmartin

6

2

1

3

12-13

7p

-2

10

AC Bihorul Lugas

6

2

1

3

6-13

7p

-2

11

Frontiera Oradea

6

2

0

4

13-12

6p

-3

12

CS Săcueni

6

1

3

2

9-11

6p

0

13

Unirea Bratca

6

2

0

4

12-25

6p

-3

14

As Sportivă Vadu Crișului

6

1

2

3

9-13

5p

-4

15

Inter Aştileu

6

1

0

5

9-21

3p

-9

16

Minerul Şuncuiuş

6

0

0

6

5-19

0p

-9

 

         

Etapa a 7-a (03/4-10-2015)

Frontiera Oradea - LPS Bihorul   

CSC Sânmartin - Foresta Tileagd   

CSC FC Paleu - Minerul Şuncuiuş   

CS 2 Osorhei - Voinţa Suplac   

Sageata Brusturi - Inter Aştileu   

Cetatea Biharia - Asociația Sportivă Vadu Crișului   

CS Săcueni - Unirea Bratca   

Toldy Sannicolau de Munte - AC Bihorul Lugas   

 

 

Seria a 2-a

Padișul Bihorul Gurani – Victoria Tulca 4-0

Marcatori: L. Junc 16, S. Mune 19, 49, A. Blaga 60

C. roșu: Konevalic (Vitoria) min. 78 pentru cumul

 

Voinţa Cheresig - Dacia Gepiu    2-2

Marcatori: Bulzan 62, 72 -  Marincean 75, 85

 

CF Liberty Oradea - Unirea Roşia    1-1

Marcatori: Hora 90+4 – Hahău 18

 

Izvorul Cociuba Mare - Gloria Căbeşti    0-2

Marcatori: Țiboc 4, Manea 90+4

C. roșii: Chiricheu (35) -  cumul, Șut (69) – injurii la arbitru, ambii de la Izvorul

 

Unirea Livada - Biharea Vaşcău    5-1

Marcatori: Cr. Matei 11, Copos 19, Varoi O. 60, 78, S. Suciu 62 – A. Sabău 22

C. roșu: Balș (Biharea) în min. 70 pentru fault ultim apărător

 

Zorile Buntesti - Voinţa Ciumeghiu    4-1

Marcatori: Dereș 19, Sbertea 39, Haidu 45+1, Degău 57 – Denis 61

 

Vulturul Dobreşti - Viitorul Tărian    1-0

Marcatori: I. Anca 2

 

Inter Crişul Batăr - Asociaţia Sportivă Cefa    1-0

Marcatori: S. Haș 24

 

Clasament

1

Unirea Livada

6

6

0

0

32-10

18p

+6

2

Victoria Tulca

6

5

0

1

26-6

15p

+6

3

Unirea Roşia

6

4

1

1

18-6

13p

+4

4

AS Padișul Bihorul Gurani

6

4

1

1

15-6

13p

+4

5

Zorile Buntesti

6

4

1

1

19-11

13p

+1

6

Dacia Gepiu

6

3

2

1

13-8

11p

+2

7

Gloria Căbeşti

6

3

1

2

11-7

10p

+1

8

Biharea Vaşcău

6

3

0

3

14-10

9p

0

9

CF Liberty Oradea

6

2

1

3

9-11

7p

-2

10

Izvorul Cociuba Mare

6

2

0

4

10-15

6p

-3

11

Inter Crişul Batăr

6

2

0

4

3-12

6p

-3

12

Voinţa Ciumeghiu

6

2

0

4

13-30

6p

-3

13

Vulturul Dobreşti

6

1

1

4

3-17

4p

-5

14

Voinţa Cheresig

6

1

1

4

7-22

4p

-5

15

Viitorul Tărian

6

1

0

5

7-15

3p

-3

16

Asociaţia Sportivă Cefa

6

0

1

5

6-20

1p

-5

 

 

Etapa a 7-a (03/4-10-2015)

Victoria Tulca - Voinţa Cheresig   

Dacia Gepiu - CF Liberty Oradea   

Unirea Roşia - Izvorul Cociuba Mare   

Gloria Căbeşti - Unirea Livada   

Biharea Vaşcău - Zorile Buntesti   

Asociaţia Sportivă Cefa - Vulturul Dobreşti   

Viitorul Tărian - AS Padișul Bihorul Gurani   

Voinţa Ciumeghiu - Inter Crişul Batăr    

Categorie: Sport | Vizualizări: 192 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar
Adresa
Beius
Romania
Long Community, Budureasa



+0766 754 790 beiuseanul@gmail.com
Harta
sample map