Acasă » 2015 » Noiembrie » 10 » Fotbal judetean - Rezultate Liga a 4-a si Liga a 5-a
1:06 PM
Fotbal judetean - Rezultate Liga a 4-a si Liga a 5-a

Rezultate etapa 12

Liga a 4-a

CS Mădăras - FC Hidişel 1-0

Marcator: Moise 82

La juniori: 1-4

 

Viitorul Marghita - CS Diosig 0-1

Marcator: E. Popa 87

La juniori: 3-4.

 

CF Bihorul Beiuş - Locadin Ţeţchea 11-0

Marcatori: Miklo 4, 26, D. Toma 24, 30 (11 m), Silaghi 32, Foghiș 37, Simuț 45 (autogol), A. Toma 59, 71, C. Gheorghe (autogol) 75, Lezeu 81

La juniori: 8-0.

 

Crişul Sântandrei - Crişul Aleşd 6-0

Marcatori: S. Ban 9, 45, 82, Șumălan 15, R. Giura 40, Ianceu 55

La juniori: 4-1

 

Viitorul Borş - CSO Ştei 0-1

Marcator: Jurcă 34

La juniori: 1-2.

 

Unirea Valea lui Mihai - CSM Olimpia Salonta 6-2

Marcatori: Dumiter 49, 90, Dobondi 61, 71, Gego 69, 77 / Țuțuianu 45, C. Chișe 51

La juniori: 2-1.

 

Victoria Avram Iancu şi Universitatea Oradea stau.

 

Clasament

1

CS Diosig Bihardioszeg

10

9

0

1

47-14

27p

+12

2

CSC Crişul Sântandrei

11

8

0

3

37-17

24p

+3

3

FC Hidişelul de Sus

10

7

2

1

41-8

23p

+8

4

CSO Ştei

11

7

2

2

21-13

23p

+8

5

CF Bihorul Beius

11

7

1

3

39-12

22p

+4

6

Unirea Valea lui Mihai

11

7

1

3

31-20

22p

+4

7

CS Mădăras

10

7

0

3

25-11

21p

+3

8

FC Universitatea Oradea

10

4

2

4

15-23

14p

-1

9

CSM Olimpia Salonta

10

4

1

5

22-26

13p

+1

10

Viitorul Marghita

11

3

0

8

17-25

9p

-9

11

Viitorul Borş

10

2

1

7

14-20

7p

-11

12

Locadin Ţeţchea

10

2

0

8

12-52

6p

-3

13

Crişul Aleşd

10

1

0

9

8-29

0p

-9

14

Victoria Avram Iancu

11

0

0

11

7-66

0p

-15

 

Clasament juniori

1

CF Bihorul Beius

11

11

0

0

105-1

33p

+15

2

FC Universitatea Oradea

10

10

0

0

95-8

30p

+15

3

Unirea Valea lui Mihai

11

8

2

1

49-15

26p

+8

4

CSO Ştei

11

8

0

3

45-13

24p

+9

5

CSC Crişul Sântandrei

11

7

1

3

40-23

22p

+1

6

FC Hidişelul de Sus

10

6

1

3

49-26

19p

+4

7

CSM Olimpia Salonta

10

4

1

5

46-31

13p

+1

8

CS Diosig Bihardioszeg

10

4

0

6

28-64

12p

-3

9

Viitorul Marghita

11

3

2

6

37-42

11p

-7

10

Viitorul Borş

10

3

0

7

27-32

9p

-9

11

CS Mădăras

10

3

0

7

23-45

9p

-9

12

Locadin Ţeţchea

10

1

0

9

14-116

3p

-6

13

Crişul Aleşd

10

0

0

10

2-86

0p

-12

14

Victoria Avram Iancu

11

1

1

9

8-66

-2p

-11

 

 

 

Liga a 5-a

Seria 1

CSC FC Paleu - Toldy Sânnicolau de Munte 0-1

Marcator: Kereszturi A. 45

Cartonaş roșu: A. Berindei 88 (Paleu) - pentru cumul de galbene

 

CS 2 Oşorhei - CSC Sânmartin 0-1

Marcator: Bala 42

Cartonaşe roșii: F. Ilisie 78 (Oșorhei) / Ciocan 88 (Sânmartin) - ambii pentru cumul de galbene

 

Săgeata Brusturi - Frontiera Oradea 1-4

Marcatori: I. Gug 10 / Fărcuț 13, 18, C. Coste 15, Scholler 63

 

Inter Aştileu - CS Săcueni 2-3

Marcatori: Sitău 23, Olar 74 / Boros 40, Ardelean 78, Madar 84

 

Voinţa Suplac - Cetatea Biharia 2-3

Marcatori: Szekrenyes 49, 88 / Gergely 43, 85, Zadori E. 90+2

Cartonaş roșu: Kovacs 74 (Voința) - pentru oprirea unei situații minente de gol

 

Minerul Şuncuiuş - AC Bihorul Lugaş 2-0

Marcatori: S. Brândaș 53, Ambru 84 (11 m)

 

Foresta Tileagd - Asociația Sportivă Vadu Crișului 5-0

Marcatori: Gyuro 21, 28, Tătar 36, Lazăr 68, Covrig 90+1

Cartonaşe roșii: A.Popa 53 - pentru fault în postură de ultim apărător și F. Lascău 80 pentru cumul, ambii de la AS Vadu Crişului

 

LPS Bihorul - Unirea Bratca 3-1

Marcatori: Măierean 15, 36, Moza 24 / Criste 67 (11 m)

 

CLASAMENT

1

Cetatea Biharia

12

10

1

1

53-11

31p

+16

2

CS 2 Osorhei

12

10

1

1

37-11

31p

+10

3

CSC FC Paleu

12

9

1

2

51-11

28p

+7

4

CS Săcueni

12

7

3

2

26-16

24p

+9

5

Voinţa Suplac

12

6

4

2

32-17

22p

+1

6

CSC Sânmartin

12

7

1

4

34-23

22p

+4

7

AC Bihorul Lugas

12

6

2

4

19-24

20p

+5

8

Frontiera Oradea

12

6

1

5

35-27

19p

+1

9

Toldy Sannicolau de Munte

12

6

1

5

28-24

19p

+1

10

LPS Bihorul

12

3

3

6

22-32

12p

-6

11

As Sportivă Vadu Crișului

12

3

3

6

20-31

12p

-3

12

Foresta Tileagd

12

3

2

7

27-29

11p

-7

13

Sageata Brusturi

12

3

1

8

17-38

10p

-11

14

Inter Aştileu

12

2

0

10

21-48

6p

-15

15

Unirea Bratca

12

2

0

10

18-55

6p

-9

16

Minerul Şuncuiuş

12

1

0

11

14-57

3p

-15

 

Etapa viitoare (14-15 noiembrie): 

CSC Sânmartin - CSC FC Paleu;

Frontiera Oradea - CS 2 Oşorhei;

CS Săcueni - Săgeata Brusturi;

Cetatea Biharia - Inter Aştileu;

AC Bihorul Lugas - Voinţa Suplac;

Asociația Sportivă Vadu Crișului - Minerul Şuncuiuş;

Unirea Bratca - Foresta Tileagd;

 Toldy Sânnicolau de Munte - LPS Bihorul Oradea.   

 

Seria a 2-a

Unirea Roşia - Voinţa Ciumeghiu 11-2

Marcatori: M. Cabău 4, 12, 28, Ușvat 9, Moțiu 40, Bolha 43, 52, 72, L. Tirla 65, 69, F. Dumea 75, Copăcean 79 / Roxin 15, Rad 77

 

Gloria Căbeşti - Dacia Gepiu 1-2

Marcatori: Miklo 14 / C. Marincean 32, Lakatos 61

 

Unirea Livada - Asociaţia Sportivă Cefa 6-2

Marcatori: S. Suciu 21, Cr. Matei 33, 80, O. Varodi 42, Copos 45. 70 / Miheș 35, Lițoff 78

 

Izvorul Cociuba Mare - Inter Crişul Batăr 2-0

Marcator: Tuderici 11, 26

 

CF Liberty Oradea - Vulturul Dobreşti 7-0

Marcatori: S. Rada 18, 67, G. Rada 31, Tau 39, Burda 59, Șora 82, Leș 90+1

 

Voinţa Cheresig - AS Padișul Bihorul Gurani 0-1

Marcator: A. Blaga 12

 

Partida Biharea Vaşcău - Victoria Tulca nu s-a disputat, deoarece oaspeţii nu au mai ajuns la meci, invocând o defecţiune a mijlocului de transport. O decizie va filuată în ședința de marti a Comisiei de Diciplină.

 

 Zorile Bunteşti a stat.

 

CLASAMENT

1

Unirea Livada

11

10

1

0

52-17

31p

+10

2

AS Padișul Bihorul Gurani

11

9

1

1

32-9

28p

+13

3

Unirea Roşia

12

7

4

1

41-14

25p

+4

4

Victoria Tulca

10

7

0

3

33-17

21p

+3

5

Biharea Vaşcău

11

6

2

3

29-15

20p

+2

6

Zorile Buntesti

11

6

2

3

30-20

20p

+2

7

Gloria Căbeşti

12

5

2

5

20-17

17p

-4

8

CF Liberty Oradea

11

5

1

5

24-23

16p

-2

9

Izvorul Cociuba Mare

11

4

0

7

17-25

12p

-3

10

Dacia Gepiu

11

3

2

6

21-27

11p

-4

11

Inter Crişul Batăr

11

2

3

6

12-23

9p

-6

12

As Sportivă Cefa

11

2

2

7

15-32

8p

-4

13

Voinţa Cheresig

11

1

3

7

12-31

6p

-9

14

Vulturul Dobreşti

11

2

2

7

7-35

5p

-4

15

Voinţa Ciumeghiu

11

1

1

9

15-55

4p

-11

* Vulturul Dobreşti este penalizată cu trei puncte.

 

Etapa viitoare (14-15 noiembrie):

 Dacia Gepiu - Unirea Roşia;

Victoria Tulca - Gloria Căbeşti;

Asociaţia Sportivă Cefa - Zorile Bunteşti;

Inter Crişul Batăr - Unirea Livada;

Vulturul Dobreşti - Izvorul Cociuba Mare;

AS Padișul Bihorul Gurani - CF Liberty Oradea;

Voinţa Ciumeghiu - Voinţa Cheresig.  

Categorie: Sport | Vizualizări: 176 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar